MojAndroid

Od predstavenia bluetooth slúchadiel AirPods od spoločnosti Apple sa rôzni čínski výrobcovia predbiehajú v tom, ktorý ich dokáže najlepšie napodobniť. Predajú týchto napodobenín sa darí veľmi dobre, no mnoho z nich má s produktom od Applu spoločný maximálne dizajn. O kvalite by sme v niektorých prípadoch radšej nehovorili. Nám sa do redakcie dostali dva druhy čínskych slúchadiel, ktoré sa oficiálne predávajú na Slovensku, v obchode mp3.sk Jedny sú veľmi lacné, druhé drahšie, avšak stále oveľa lacnejšie, ako spomínané Apple AirPods. Ako sa nám páčili a oplatí sa do nich investovať?

TWS i7S (17,99 eur)

Balenie týchto slúchadiel je veľmi jednoduché. Okrem samotnej malej krabičky so základnými informáciami o produkte a farebnom variante, ktorý obsahuje, tu nájdeme nabíjací kábel s koncovkou microUSB, pomocou ktorého nabijete obal na slúchadlá. Z jeho energie sa budú následne nabíjať samotné slúchadlá. Nie však bezdrôtovo, ale pomocou konektora na spodnej strane. Ak chcete, aby sa nabili, do obalu ich musíte jednoducho trochu silnejšie zatlačiť. Nabíjanie prebieha veľmi jednoducho. Najskôr zatlačíte tlačidlo, ktoré sa na krabičke nachádza. Rozsvieti sa modré svetlo. Nabitie každého slúchadla je indikované vlastným svetlom. Ak svieti načerveno, nabíja sa. Ak namodro, slúchadlo je nabité. Samotné spracovanie krabičky nepôsobí nijako prémiovo. To však od slúchadiel za 20 eur ani neočakávam.

Samotné párovanie je trochu zložitejšie, no keď si na to zvyknete, bude bezproblémové. Spárovať so smartfónom môžete buď jedno slúchadlo alebo obe.

Proces párovania oboch slúchadiel:

  1. podržíte tlačidlo na oboch slúchadlách, pokiaľ nezačne blikať červené a modré svetlo
  2. dvakrát kliknete na tlačidlo na jednom slúchadle
  3. vyhľadáte slúchadlá v smartfóne pomocou bluetooth technológie a pripojíte

Proces párovania jedného slúchadla je rovnaký, avšak tlačidlo podržíte len na jednom slúchadle.

Pomocou samotných slúchadiel môžete ovládať svoje hovory. Zdvihnete podržaním tlačidla jedenkrát, pokiaľ ho rýchlo stlačíte dvakrát, hovor odmietnete. Ak chcete vytočiť posledné volané číslo, stačí stlačiť tlačidlo dvakrát.

Kvalita zvuku

Slúchadlá nie sú určené používateľom, ktorí si naozaj potrpia na čo najkvalitnejší zvuk. O tom svedčí už aj cena. Hrajú presne tak, ako by sme od nich očakávali. Kvalita to v žiadnom prípade nie je, no používateľom, ktorých nároky sú minimálne, môžu stačiť. Po spárovaní je už proces pripájania celkom jednoduchý, rovnako dobre si držia aj signál a s telefónom komunikujú bez problémov. Počas skúšania sme nezaznamenali ani stratu spojenia so smartfónom.

Komu by sme ich odporučili?

Slúchadlá sú vhodné pre nenáročných používateľov, ktorým na kvalite zvuku vôbec nezáleží a sú radi, že môžu počúvať svoje obľúbené pesničky. Hodia sa napríklad deťom a možno aj starším ľuďom. Ak vás kvalita zvuku aspoň trochu zaujíma, radšej by ste sa im mali vyhnúť a priplatiť si za kvalitnejšie slúchadlá. Ak ich predsalen chcete vyskúšať, kúpiť si ich môžete v obchode mp3.sk za cenu 17,99 eur.

TWS i10 (59,99 eur)

Krabička k týmto slúchadlám už na prvý pohľad vyzerá hodnotnejšie a kvalitnejšie. Rovnako je menšia, menšie sú aj samotné slúchadlá. Tie sú takmer na nerozoznanie od AirPods. Krabička sa nabíja pomocou dodávaného USB-C kábla, čo je oproti lacnejšiemu modelu krok správnym smerom. Keď si slúchadlá položíte k sebe, je úplne jasné, ktoré sú drahšie. Do krabičky ich vložíte jednoduchšie, navyše prichytené sú pomocou magnetu a nabíjajú sa bezdrôtovo. Úroveň nabitia samotnej krabičky je indikovaná štyrmi zelenými LEDkami.

Párovanie

Párovanie je veľmi jednoduché. Stačí slúchadlá vybrať z krabičky a na svojom smartfóne ich vyhľadať. V zozname zariadení sa objavia pod výstižným názvom “AirPods”. Vyberiete ich a hotovo. Slúchadlá sú spárované.

Kvalita zvuku

Už v prvom momente je badateľný citeľný rozdiel oproti lacnejšiemu modelu. A tým citeľný myslím naozaj poriadny rozdiel. Slúchadlá by som sa nebál normálne používať. Kvalita zvuku je na veľmi dobrej úrovni vzhľadom na cenu a možnosti, ktoré takéto slúchadlá ponúkajú. Tu však tiež platí, že ak ste audiofil, pravdepodobne vám zvukový prejav stačiť nebude. Ak viete oceniť jednoduchosť používania, bezdrôtovú technológiu a jednoduché nabíjanie pomocou dodávanej krabičky, mohli by byť veľmi dobrým spoločníkom. Batériu slúchadiel sme nemali možnosť dopodrobna otestovať, no za hodinu počúvania klesol stav batérie zo 100 na približne 70 percent. Hlasitosť bola nastavená približne na polovicu. Trúfam si odhadnúť, že nejaké tie tri hodiny by vydržať mohli.

Komu by sme ich odporučili?

Slúchadlá sú takmer plnohodnotnou náhradou originálnych Apple AirPods. Rovnako vyzerajú a zvukový prejav je veľmi podobný. Ak ste niekedy práve nad “AirPodmi” rozmýšľali, no neradi by ste vyhodili 150 eur, tieto slúchadlá vám poskytnú veľmi podobný zážitok za zhruba polovičnú cenu. Pre audiofilov síce nie sú, no stredne náročným používateľom poslúžia veľmi dobre. Tieto slúchadlá si môžete kúpiť v obchode mp3.sk za cenu 59,99 eur.

Za požičanie slúchadiel ďakujeme obchodu mp3.sk.

Mohlo by vás zaujímať:

Náš tip
Toto sú nové bezdrôtové slúchadlá Nokia Pro Wireless Earphones a Pro Wireless Earbuds
Náš tip
Čo robiť, keď nefunguje 3,5mm jack na slúchadlá? | AndroidForum.sk
Náš tip
RECENZIA Creative SoundBlasterX H6: Štýlové slúchadlá nielen na hranie
11.12.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+