MojAndroid

Smartfóny s operačným systémom Android dokážu pomocou Google Lens skenovať a vyhľadávať objekty v okolí alebo zobrazené na webovej stránke. Rýchlo sa tak viete dostať k informáciám, ktoré vás zaujímajú, napríklad čo to je, kde sa to nachádza, koľko to stojí a kde sa to dá kúpiť.

Mohlo by vás zaujímať:

Circle to Search
Circle to Search | Zdroj: Lenka Ivančíková

Niektoré modely smartfónov majú prístup k nie tak starej funkcii Circle to Search, ktorá cez Google vyhľadá želaný objekt jednoduchým zakrúžkovaním prstom po displeji. Ako to funguje, sme vám ukázali v tomto článku. Nedávno Google priniesol na iPhony skratku, ktorá vyhľadávanie výrazne zrýchľuje a uľahčuje.

Nefunguje to síce tak, ako na androidoch, ale je rýchlejšie než starým spôsobom. Informáciu zdieľal na Twitter účte (sieť X) dizajnér Google Lens Misang Choi, upozornil web The Verge. Nová funkcia sa dá navoliť buď na akčné tlačidlo, ktorým disponujú modely série iPhone 15 Pro, alebo sa dá spustiť dvojitým  či trojitým poklepaním po zadnej strane telefónu (Back Tap).

Google na iOS
Google na iOS dostal lepšie vyhľadávanie

Nastavením novej skratky sa po stlačení akčného tlačidla vytvorí snímka obrazovky a automaticky sa po vložení do Googlu spustí vyhľadávanie pomocou Google Lens. Aby sa dalo rýchle vyhľadávanie využívať pomocou novej skratky, je nutné mať v iPhone nainštalovanú apku Google.

Náš tip
Môžete váš smartfón ponoriť do vody? Vysvetľujeme, čo znamenajú skratky odolnosti

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+