MojAndroid

Samsung Galaxy Buds boli slúchadlá, ktoré zaujali. Za relatívne priaznivú cenu ponúkli slušný zvuk, skvelú aplikáciu a všetky výhody skutočne bezdrôtových slúchadiel. Ani výdrž nebola zlá. Nová generácia obľúbených slúchadiel prináša vylepšenia takmer v každom smere.


Balenie:

 • Slúchadlá Samsung Galaxy Buds+
 • Nabíjacia krabička
 • USB-C kábel
 • Náhradné gumičky a nástavce v rôznych veľkostiach
 • Dokumentácia

Starý, avšak stále stále atraktívny dizajn

Po dizajnovej stránke sa toho veľa nezmenilo. Nabíjacia krabička je po novom lesklejšia, takže odtlačky prstov sa na nej zachytávajú lepšie. Rozmery a dizajn zostali nezmenené. Na nabíjanie stále slúži USB-C konektor, prípadne ich nabijete aj bezdrôtovo.

Samsung Galaxy Buds+ krabicka sluchadla

Kompletne nový je mechanizmus otvárania krabičky. Je pevnejší a pôsobí kvalitnejším dojmom. Avšak mne sa viac páči staré riešenie. To má dve polohy. Krabička sa doslova zasekne v otvorenej polohe a potom ešte v uhle približne 40 stupňov. Mechanizmus Galaxy Buds+ je pevnejší a otvorenie drží v ktorejkoľvek polohe.

Vo vnútri sa stále nachádza LED dióda, ktorá informuje o úrovni nabitia krabičky. Označenie ľavého a pravého slúchadla je výraznejšie.

Samsung Galaxy Buds+ sluchadla

Hmotnosť samotných slúchadiel sa zvýšila z 5,6 na 6,3 gramu. V ruke a ani v uchu som rozdiel absolútne nepocítil. Vyššia hmotnosť je zapríčinená zvýšením kapacity batérie z 58 mAh na 86 mAh. Mimochodom, zvýšila sa aj kapacita nabíjacej krabičky, a to z 252 na 270 gramov.

Výborné je, že Samsung zapracoval aj na spotrebe energie. Batéria síce nie je dvakrát väčšia, no výdrž sa zdvojnásobila. Za to si zaslúži palec hore.

Aktívne potlačenie hluku stále chýba

Prvé úniky hovorili o tom, že hlavnou novinkou bude prítomnosť aktívneho potlačenia hluku. Mýlili sa. Osobne mi to vôbec nevadí, slúchadlá výborne okolitý hluk odizolujú aj pasívne. To však dokázala aj prvá generácia.

Samsung Galaxy Buds+
Samsung Galaxy Buds a Galaxy Buds+

Pozorné oko si všimne, že na slúchadlách sa nachádzajú dva mikrofóny (tretí vo vnútri), Galaxy Buds mali len jeden. Vďaka nim by malo byť telefonovanie pohodlnejšie a druhá strana by vás mala počuť zreteľnejšie. A je to naozaj pravda. Slúchadlá vedia veľmi dobre odstrániť okolitý hluk a telefonovanie je s nimi oproti prvej generácii oveľa pohodlnejšie. To platí najmä v hlučnejšom prostredí, kde je rozdiel naozaj znateľný. V tichom prostredí je rozdiel zanedbateľný.

Samsung Galaxy Buds+

Trojica mikrofónov zabezpečuje aj funkciu s názvom Ambient sound. Keďže pri počúvaní hudby s týmito slúchadlami okolie veľmi nepočujete, Ambient sound vám s tým pomôže. Funkcia sa hodí napríklad počas platenia pri pokladni a podobne. Slúchadlá vôbec nemusíte vytiahnuť z ucha a okolie budete počuť aj počas počúvania hudby. Môžete si dokonca aj nastaviť úroveň zosilnenia okolitých zvukov. Priznám sa, že ja som v takýchto situáciách radšej slúchadlá dával z uší von.

Aplikácia opäť nesklamala

Okrem menších kozmetických úprav používateľského rozhrania je v aplikácii najväčšou novinkou to, že ukazuje stav nabitia nielen samotných slúchadiel, ale aj nabíjacej krabičky. Bol by som vďačný keby sa táto praktická novinka dostala nejakou softvérovou aktualizáciou aj do starších Galaxy Buds.

Vybrať si môžete zo 6 prednastavených ekvalizérov, vlastný si bohužiaľ upraviť nemôžete. Ja som najradšej používal nastavenie Dynamic. V tomto režime sú zvýraznené basy a aj výšky, čo prehrávaným skladbám pridáva na dynamike.

Pokiaľ nemáte Samsung, musíte sa pripraviť na to, že pre využívanie všetkých funkcií slúchadiel potrebujete nainštalovať dve aplikácie. Tou prvou je samozrejme Galaxy Wearable, druhá (Galaxy Buds Plugin) sa nainštaluje počas párovania. Slúchadlá môžete so smarfónom prepojiť aj klasicky – bez aplikácie. Prídete ale o množstvo užitočných nastavení.

V aplikácii je možné nastaviť správanie touchpadu a dokonca ho úplne uzamknúť. Dlhému podržaniu môžete priradiť jednu z troch funkcií – Voice command, aktivácia Ambient sound alebo zvýšenie/zníženie hlasitosti. Samozrejme, jednu z týchto funkcií môžete priradiť každému slúchadlu zvlášť. Pokiaľ máte vo svojom smartfóne nainštalovanú aplikáciu Spotify, pridá sa aj táto možnosť.

Šikovnou funkciou je možnosť automaticky aktivovať režim Ambient sound počas hovorov. Vhod príde aj možnosť vyhľadať slúchadlá, v tomto prípade budete počuť jemné pískanie. To funguje len vtedy, ak sa slúchadlá nenachádzajú v nabíjacej krabičke. Ak slúchadlá stratíte spolu s krabičkou, pomocou smartfónu ich nenájdete.

Postup pri pripájaní slúchadiel:

 1. Otvoríme nabíjaciu krabičku
 2. Otvoríme aplikáciu Galaxy Wearable a vyberieme Galaxy Buds+
 3. Počas párovania nás smartfón vyzve, aby ste nainštalovali príslušný plugin, nainštalujeme
 4. Udelíme všetky potrebné povolenia
 5. Hotovo

Vylepšený zvuk

Už prvú generáciu slúchadiel Samsung Galaxy Buds som chválil za veľmi slušný zvukový prejav. Ten sa s príchodom nástupcu ešte zlepšil. Samsung použil dvojpásmové reproduktory a je to naozaj poznať. Slúchadlá hrajú hlasnejšie, basy sú výraznejšie a pôsobia čistejšie. To isté platí aj pre výšky, zvukový prejav znesie aj tie najprísnejšie kritériá (v rámci cenovej kategórie). Pri priamom porovnaní oboch generácií je zvukový rozdiel naozaj citeľný. Stále však platí, že aj prvé Galaxy Buds hrajú veľmi dobre.

 • Reproduktor je oproti prvým Galaxy Buds väčší o 38 %

Slúchadlá opäť výborne sedia v ušiach. Túto vetu treba podčiarknuť. Pohodlie pri nosení je veľmi dôležité. Pre mňa je to jedným zo základných parametrov kvalitných bezdrôtových slúchadiel. Pohodlie je samozrejme na prvom mieste. Keby mi z uší vypadávali, určite by som nebol taký optimistický. Keď slúchadlá vytiahnem z uší, vedia o tom a automaticky pozastavia prehrávanú skladbu. Na každom slúchadle sa nachádza infračervený senzor, pomocou ktorého rozozná či je slúchadlo v uchu alebo nie. Pochváliť musím aj vynikajúci dosah bluetooth pripojenia.

Samsung Galaxy Buds+ krabicka

Dôležitou súčasťou slúchadiel sú aj dotykové plochy, prostredníctvom ktorých je možné ovládať hovor alebo prehrávanie hudby. Mala ich už prvá generácia, ktorá s nimi však zo začiatku mala problémy. Softvérová aktualizácia ich vyriešila. V tomto prípade som žiadne problémy nezaznamenal. Zvyká sa na to naozaj rýchlo. Mať možnosť ťuknutím po slúchadle pozastaviť prehrávanú hudbu, preskočiť skladbu či ovládať hlasitosť je extrémne návyková funkcia. Som rád, že tieto plochy reagujú na dotyk a nie sú to tlačidlá, čo poznám najmä z lacnejších bluetooth slúchadiel.

Gestá, ktoré môžete použiť:

 • 1 ťuknutie pozastaví/spustí prehrávanie hudby
 • Dvojité poklepanie preskočí prehrávanú skladbu / zdvihne alebo zloží hovor
 • Trojité poklepanie spustí predchádzajúcu skladbu

Samsung zapracoval aj na oneskorení zvuku slúchadiel, ktoré je oproti prvej generácii vylepšená. Latenciu som samozrejme otestoval a zostal som príjemne prekvapený. Ak ste doteraz nechceli bluetooth slúchadlá kvôli vyššej latencii, teraz sa už nemusíte obávať. Áno, priznávam, že to stále nie je také, ako keď máte klasický kábel, no hry sú s Galaxy Buds+ naozaj hrateľné a oneskorenie zvuku je absolútne minimálne, takmer nebadateľné.

Výdrž a nabíjanie: Výrazne zlepšenia

Výdrž je jednou z oblastí, v ktorých Samsung sľubuje výrazné zlepšenia. Výdrž by mala podľa slov výrobcu narásť až na dvojnásobok. Keď zoberiem do úvahy, že kapacita batérie v slúchadlách sa nezdvojnásobila, ide aj o podstatne zvýšenú efektivitu.

Samsung Galaxy Buds+

Poďme ale na reálne skúsenosti. Keďže vlastním predchádzajúcu generáciu Buds, nedalo mi neporovnať ich. Pustil som teda hodinové hudobné video na YouTube, hlasitosť nastavil na rovnakú úroveň (cca 85 %, čo už je poriadne nahlas) a testovanie začalo.

Po hodine prehrávania hudby mi Galaxy Buds ukázali 95 % batérie v oboch slúchadlách. Buds+ mali v ľavom slúchadle 95 % batérie a v pravom 94 %. Teda po prvej hodine rozdiel žiadny.

Samsung Galaxy Buds+

Po dvoch hodinách sa už prejavila silnejšia batéria a lepšia efektivita nových slúchadiel. Klasické Buds ukazovali 80 percent batérie, Buds+ 92 % v ľavom a 88% v pravom slúchadle. Takto to pokračovalo aj ďalej. Test som samozrejme nerobil až do úplného vybitia, ale tieto hodnoty potvrdzujú približne dvojnásobnú výdrž. Výrobca teda neklamal a 11 hodín na jedno nabitie je naozaj reálnych.

 • Zaujímavé je, že Galaxy Buds aj po takmer roku používania stále vydržia hrať približne 5 hodín.

Naozaj rýchle nabíjanie

11 hodinová výdrž sa v spojení s energiou v krabičke predĺži až na 22 hodín. A to je naozaj slušná porcia hudby. Úprimne, neviem si predstaviť, že by som mal slúchadlá v rámci jedného dňa v ušiach 11 hodín nonstop. Už aj výdrž prvej generácie je pre moje potreby absolútne dostatočná.

Samsung Galaxy Buds+

A to nie je všetko. Nabíjanie slúchadiel z krabičky sa podstatne zrýchlilo. Za 3 minúty nabíjania dostanete až hodinu prehrávania hudby. Samotnej krabičke trvá nabíjanie do dvoch hodín. Už som to síce spomínal, ale neviem si vynachváliť ukazovateľ stavu batérie nabíjacej krabičky priamo v aplikácii.

Nechýba ani bezdrôtové nabíjanie, ktoré funguje buď so smartfónom od Samsungu (s reverzným bezdrôtovým nabíjaním) alebo s hocijakou inou bezdrôtovou nabíjačkou štandardu Qi. Škoda, že takto sa nedajú nabiť aj smart hodinky od Samsungu.

Technické špecifikácie:

ParameterHodnota
Rozmery a hmotnosť slúchadiel17,5 x 19,2 x 22,5 mm, 6,3 g
Rozmery a hmotnosť krabičky38,8 x 70 x 26,5 mm, 39,6 g
Výdrž batérieSlúchadlá: 11 hodín
Slúchadlá + krabička: 22 hodín
Čas hovoruSlúchadlá: 7,5 hod.
Slúchadlá + krabička: 15 hod.
Nabíjanie3 min. nabíjania = 60 min. počúvania hudby, bezdrôtové nabíjanie krabičky
KonektivitaBluetooth 5.0
ReproduktorDvojpásmový: basový + výškový
Mikrofóny2 vonkajšie, 1 vnútorný
KompatibilitaAndroid, iOS
VodoodolnosťOdolné voči ošpliechaniu (IPX2)
Cena169 €

Oplatí sa prechod z Galaxy Buds na Galaxy Buds+?

Kúpu nových Galaxy Buds jednoznačne odporúčam. Ak sa teraz rozhodujete medzi prvou a druhou generáciou, vybral by som práve tú druhú. Určite oceníte rýchlejšie nabíjanie, lepšiu výdrž, kvalitnejší zvuk a pohodlnejšie telefonovanie. V porovnaní s prvou generáciou zaplatíte len o 20 eur viac.

Ak už Galaxy Buds vlastníte a rozmýšľate nad upgradeom, tu je už rozhodovanie ťažšie. V prípade, že by ste dokázali svoje slúchadlá predať za relatívne slušnú sumu a nové tiež kúpiť lacnejšie, oplatilo by sa to. Určite sa to oplatí tým, ktorí často so slúchadlami telefonujú aj v rušnejšom prostredí. Tu sa prejaví lepšia kvalita hovoru noviniek.

Samsung Galaxy Buds+

Ak ste so svojimi Galaxy Buds stále spokojní, prechod na nový model nie je vyložene nutný. Aj prvá generácia ponúka stále veľmi kvalitné zvukové podanie, (takmer) úplne rovnaký dizajn a dostatočnú výdrž.

Konkurencia

AirPods, Airpods Pro

Silnou konkurenciou snáď všetkým bezdrôtovým slúchadlám sú práve AirPody. Pro verzia je približne o stovku drahšia ako Galaxy Buds+. Ponúka aktívne potlačenie hluku, čo sa môže hodiť najmä na cestách v lietadle, vlaku či autobuse. Kvalitný zvuk je v tomto prípade samozrejmosťou. Strácajú výdržou na jedno nabitie, no s nabíjacou krabičkou sa dostanete na podobnú úroveň.

Lacnejšou alternatívou sú AirPods 1. alebo 2. generácie. Tie novšie sa navyše vyrábajú aj s bezdrôtovým nabíjaním krabičky. Cenovo sú na tom podobne ako Galaxy Buds. Neponúkajú však aktívne ani pasívne potlačenie hluku, no sú extrémne pohodlné.


Sony WF-1000XM3

Keď sa povie kvalitné bluetooth slúchadlá, práve tieto od Sony s krkolomným názvom nesmú chýbať v žiadnom porovnaní. Ich cena sa pohybuje na úrovni cca 200 – 250 eur. Ich kúpou získate skvelý, vyvážený zvuk a výbornú výdrž. Mínusom môžu byť väčšie rozmery, ako samotných slúchadiel, tak aj nabíjacej krabičky.Plusy

 • Skvelá výdrž na jedno nabitie a rýchle nabíjanie
 • Skvelá aplikácia a množstvo nastavení
 • Vylepšená kvalita hovoru
 • Dvojpásmové reproduktory a lepší zvuk
 • Výborne sedia v ušiach
 • Vylepšená funkcia Ambient sound
 • Poriadne veľký dosah
 • Minimálna latencia (oneskorenie) zvuku

Mínusy

 • Niekomu môže prekážať “starý” dizajn
 • Chýba aktívne potlačenie hluku
 • Ak nemáte smartfón od Samsungu, pripravte sa na inštaláciu minimálne dvoch aplikácií
 • Nemožnosť nastaviť vlastný ekvalizér
 • Lesklá krabička viac zachytáva odtlačky prstov

Odporúčaná maloobchodná cena slúchadiel Samsung Galaxy Buds+ je 169 eur. Je to o 20 eur viac ako cena predchodcu. Tí, ktorí si predobjednajú smartfón Samsung Galaxy S20+ alebo Samsung Galaxy S20 Ultra, dostanú slúchadlá Galaxy Buds+ ako darček úplne zadarmo.

22.2.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+