MojAndroid

Opäť tu máme novú generáciu Huawei GT smart hodiniek. Huawei Watch GT 3 boli predstavené spoločne so smartfónom Huawei nova 9 a pred niekoľkými dňami sa dostali na slovenský trh. Dostupné sú v dámskej 42 mm a pánskej 46 mm veľkosti. Oplatí sa ich kúpa? To vám prezradí tento test hodiniek Huawei Watch GT 3.

Test Huawei Watch GT 3 je rozdelený na niekoľko častí:

V predaji sú od 29. novembra. Ja som mal možnosť otestovať pánsky variant s kovovým remienkom, ktorého cena je 324,90 €. Rovnaký model s klasickým silikónovým alebo koženým remienkom stojí 269,90 €.

Huawei Watch GT 3
Huawei Watch GT 3 a Huawei nova 9 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Hodinky sú kompatibilné s operačným systémom Android aj iOS. Aplikácia Huawei Zdravie sa nachádza v obchode Google Play, App Store a samozrejme aj v Huawei AppGallery, odkiaľ som ju nainštaloval aj ja. Huawei Watch GT 3 som testoval so smartfónom Huawei nova 9.

Test Huawei Watch GT 3: Špecifikácie

Ciferník 46 mm
Hmotnosť 42,6 g (bez remienka)
Displej AMOLED, 1,43″
Telo Farba – čierna, oceľová
Materiál – nehrdzavejúca oceľ, plastový zadný kryt
Remienok Čierny fluoroelastomérový remienok
Hnedý kožený remienok
Remienok z nehrdzavejúcej ocele
Senzory Akcelerometer, gyroskop, geomagnetický senzor, optický snímač srdcového tepu, senzor tlaku vzduchu, teplotný senzor
Pamäť 4 GB úložisko
32 MB RAM
Operačný systém Vlastný | kompatibilita s HarmonyOS 2, Android 6.0 a novší, iOS 9.0 a novší
Vodoodolnosť 5 ATM
Konektivita GPS, Bluetooth 5.2
Ostatné Reproduktor, mikrofón
Nabíjanie Bezdrôtové, štandard Qi
Procesor ARM Cortex – M
Výdrž batérie 14 dní (udávaná výrobcom)
Cena 324,90 € s kovovým remienkom
269,90 € s koženým alebo silikónovým remienkom

Čo sa nachádza v balení

Ak ste už v minulosti vlastnili nejaké smart hodinky od Huawei, predajné balenie vám vôbec nebude cudzie. Krabička je prakticky rovnaká, rovnaké je aj umiestnenie hodiniek a ostatných prvkov v nej. Hodinky na vás vykuknú už po odňatí horného obalu.

Huawei Watch GT 3
Huawei Watch GT 3 balenie | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Vedľa nich sa nachádza akési úložisko, v ktorom je umiestnené potrebné príslušenstvo. Konkrétne je to magnetická nabíjačka (len kábel, bez nabíjacieho adaptéra) s USB-A konektorom, potrebná dokumentácia a keďže ide o variant s kovovým remienkom, sú tu aj nejaké predlžovacie časti. Nič ďalšie v balení nenájdete.

Test Huawei Watch GT 3: Opäť prvotriedne spracovanie

Pri hodinkách od Huawei som si na prvotriedne spracovanie akosi zvykol a v prípade každého nového modelu neočakávam nič iné. Huawei Watch GT 3 v tomto smere rozhodne nesklamali. Telo je z nehrdzavejúcej ocele, zadná strana so senzormi, ktorá sa bude neustále dotýkať vašej ruky, je plastová. Huawei Watch 3 ju síce majú keramickú no pre mňa ide o zanedbateľný rozdiel.

Hmotnosť 42,6 gramu nie je najmenej, a keď k tomu pridáme aj pomerne ťažký kovový remienok, patria tieto hodinky medzi tie najťažšie. Osobne mi to nijako neprekáža. So smart hodinkami už dlhodobo aj spím a v tomto smere som nemal žiadny problém. Pokiaľ ale nie ste zvyknutí na spanie s hodinkami, vyššia hmotnosť a celkovo robustnejšie rozmery by vám mohli robiť problémy.

Keď už som pri rozmeroch, ciferník má 46 mm a hodinky celkovo patria medzi tie väčšie. Keď ich porovnám napríklad so Samsung Galaxy Watch4 44 mm, rozdiel je naozaj citeľný. Nielen že displej je väčší, ale podstatne väčšie je aj telo hodiniek.

Huawei Watch GT 3
Kvalitné kovové spracovanie | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Dizajn je značne subjektívna vec, no mne sa veľké hodinky páčia. Huawei Watch GT 3 sú pre mňa zatiaľ najkrajšie smart hodinky, aké som kedy mal na ruke. Sú síce väčšie, no nie také neohrabané ako napríklad konkurencia od Garmin. Vďaka tomu, že telo je tvorené z hodnotných materiálov, pôsobia dosť luxusne a určite by som sa nehanbil mať ich na ruke ani v spoločnosti.

Kovový remienok nemusí sedieť každému, no našťastie sú k dispozícii aj verzie s koženým alebo silikónovým remienkom. Keby ste sa pre jeho zmenu rozhodli až po kúpe, nebude to žiadny problém. Ide o klasický 22 mm úchyt, vďaka čomu k hodinkám jednoducho pripojíte každý 22 mm remienok.

Konkrétne tento kovový sa mi celkom pozdáva. Presne som si nastavil veľkosť, ktorú potrebujem, a teraz je zapínanie hodiniek veľmi rýchle a pohodlné. Jediným problémom môže byť náročnejšie ukladanie na klasickú bezdrôtovú nabíjačku, keďže remienok sa od seba nikdy kompletne neoddelí. V prípade, ak budete používať originálnu nabíjačku, tento problém samozrejme mať nebudete.

Displej a novinky v ovládaní

Predchádzajúce modely bolo možné ovládať pomocou dvoch hardvérových tlačidiel na pravej strane v kombinácii s dotykovým displejom. Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že v tomto prípade zostalo všetko po starom. Nie tak úplne.

Nastala tu síce len jedna, ale podstatná zmena. Vrchné hardvérové tlačidlo sa zmenilo na ovládacie koliesko, ktoré je možné aj stlačiť. Rovnako to majú aj hodinky Huawei Watch 3 alebo napríklad obľúbené Apple Watch.

Huawei Watch GT 3
Ovládacie koliesko | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Konkurencia od Samsungu napríklad ponúka otočnú lunetu, ktorá je medzi zákazníkmi veľmi obľúbená, Huawei to vymyslel takto. Vo svete smart hodiniek síce nejde o žiadnu novinku, no dôležitejšia je funkčnosť. A tá je výborná.

Poďme ale pekne poporiadku. Stlačením tohto kolieska sa dostanete do menu aplikácií. Pokiaľ nie ste na domovskej obrazovke (ciferníku), stlačenie tohto tlačidla kdekoľvek vás tam dostane. Jeho otáčaním môžete jednoducho listovať položkami, nie ste odkázaní len na používanie dotykového displeja, s ktorým to samozrejme funguje tiež.

Spodné hardvérové tlačidlo je plne prispôsobiteľné a funguje ako skratka k vami nastavenej aplikácii alebo funkcii.

Špičkový displej

K displeju nemám absolútne žiadne výhrady. Je presne taký, aký by som od prémiových smart hodiniek očakával. Konkrétne ide o AMOLED panel s priemerom 1,43″ a skvelým rozlíšením 466 x 466 pixelov, čo dáva jemnosť až 326 pixelov na palec.

Displej s tenkými rámikmi | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Preložené do bežného jazyka, zobrazované informácie na displeji vyzerajú výborne. Obraz je pekne ostrý, maximálny jas skvelý a čitateľnosť na priamo slnku absolútne bezproblémová. Jas si môžem regulovať manuálne, no nechýba ani automatické nastavenie. Potešia aj pomerne tenký rámik okolo.

Pozitívne vnímam aj odolnosť skla. Huawei sa síce nechváli žiadnym zafírovým sklíčkom ani ničím podobným, no podobne ako v prípade predchodcov, aj tieto hodinky škrabancom odolávajú veľmi dobre. Počas dvoch týždňov, kedy som mal Huawei Watch GT 3 na ruke prakticky neustále, som nezaznamenal ani jeden jediný škrabanec.

Prítomný je aj Always On displej, ktorý vzhľadom na výdrž batérie určite dáva zmysel. Výdrž sa s jeho používaním síce zníži, no stále sa nebavíme len o “hodinách” výdrže. Stále sú to veľmi štedré dni. Tak prečo ho nevyužívať? Vybrať si môžem jeden zo šiestich štýlov (digitálne aj analógové) a niektoré z nich si viem mierne upraviť, napríklad ich farbu. Niektoré ciferníky ponúkajú aj vlastné štýly Always On displeja. Funkcia sa zapína priamo v nastaveniach hodiniek, a to v sekcii “Ciferník a domov”.

Hardvér – výkon, rýchlosť, pamäť, senzory

V rámci výkonu a rýchlosti systému sa udiali veľké zmeny. Predchádzajúce modely som kritizoval práve za pomalý systém. To som im síce vždy vzhľadom na výdrž batérie prepáčil, ale nikdy to nebolo ono. Huawei Watch GT 3 akoby prišli z inej galaxie.

Použitý procesor ARM Cortex – M je stále úsporný, no podstatne výkonnejší ako čipsety v predchodcoch. Pri zachovaní stále skvelej výdrže mám pred sebou hodinky, ktoré konečne za rýchlosť kritizovať nebudem. Práve naopak. Rýchlosť prostredia je porovnateľná s pokročilejšími Huawei Watch 3, ktoré disponujú plnohodnotným operačným systémom HarmonyOS.

32 MB operačná pamäť môže na prvý pohľad vyzerať úsmevne, no na beh systému je plne postačujúca. Úložisko s kapacitou 4 GB tiež nikoho neohromí, no hudby sa do hodiniek zmestí dostatok.

S hodinkami Huawei Watch GT 3 je možné sledovať všetky dôležité zdravotné parametre. Možnosť neustáleho sledovania srdcového tepu či spánku je samozrejmosťou aj pri lacnejších hodinkách. Tu to zabezpečuje technológia TrueSeen TM 5.0+. Tento názov vás zaujímať nemusí, dôležitejšie sú reálne skúsenosti a funkčnosť. V tomto smere bez problémov.

Senzory sú umiestnené na zadnej strane pod plastovým krytom | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Okrem týchto parametrov je možné sledovať aj menštruačný cyklus, čo bude viac zaujímať dámy a zaujímavou možnosťou je aj sledovanie teploty pokožky. Reálnu teplotu tela si s tým samozrejme neodmeriate (keďže tá sa nemeria na zápästí), no v rámci nejakých dlhodobejších ukazovateľov môže ísť o zaujímavé štatistiky.  Vďaka vstavanému barometru vidím aktuálny tlak a aj nadmorskú výšku.

Huawei Watch GT 3 ponúkajú skvelú výdrž

Výdrž batérie je už tradične jedným z hlavných dôvodov, prečo siahnuť po hodinkách radu Huawei Watch GT. Najnovší model z tohto trendu nijako nevybočuje. Batéria s kapacitou 455 mAh opäť ponúka jednu z najlepších výdrží na trhu.

Výrobca uvádza 14 dní bez nabíjačky pri bežnom používaní a 8 dní intenzívneho používania. Huawei musím pochváliť za to, že rozhodne neklame. Po prvom spárovaní som na hodinkách mal 63 % batérie, prvé nabíjanie bolo až po siedmich dňoch.

Huawei Watch GT 3 s originálnou nabíjačkou | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Výdrž je jednoducho výborná. A skvelé sú aj možnosti nabíjania. To ide vďaka štandardu Qi bezdrôtovo. Najlepšie je, že nepotrebujem špeciálnu nabíjačku, hodinky sa nabijú na akejkoľvek. Rýchlosť nabíjania som samozrejme otestoval s tou originálnou.

 • 10 min: 18 %
 • 20 min: 30 %
 • 30 min: 39 %
 • 60 min: 64 %
 • 90 min: 85 %

Z 0 na 100 percent sa hodinky nabijú približne za dve hodiny. To síce nie je nijako atraktívny čas, ale vzhľadom na výbornú výdrž je úplne v poriadku. Pol hodina nabíjania batérii dodá takmer 40 %, čo stačí približne na 5-6 dní. Za 10 minút máte 18 %, takže minimálne dva dni používania.

Test Huawei Watch GT 3: Softvér, senzory a športové aktivity

Operačným systémom je HarmonyOS, ale pozor. Nie je to plnohodnotný systém, aký ponúkajú hodinky Huawei Watch 3 a 3 Pro. Ide o HarmonyOS v akejsi okresanej verzii. To znamená, že niektoré veci v porovnaní s týmito hodinkami chýbajú. Systém sa skôr podobá na uzavretý LiteOS, ktorý poznáme zo starších generácií Huawei hodiniek.

Základom je domovská obrazovka (ciferník). Tých je v hodinkách predinštalovaných niekoľko a sú aktívne. To znamená, že pokiaľ na ciferníku ťuknete na konkrétny údaj, napríklad počet prejdených krokov, tieto informácie si rozkliknete a môžete si ich prezrieť detailnejšie. Nie všetky hodinky s uzatvoreným systémom toto podporujú.

Huawei Watch GT 3
Výber ciferníka | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Pokiaľ by vám nevyhovoval ani jeden z predinštalovaných ciferníkov, k dispozícii je obchod, kde je ich obrovské množstvo. Veľa z nich dokonca aj platených, no väčšinou ide o smiešne sumy v desiatkach centov. K ciferníkom žiadne výhrady nemám, takto by to malo fungovať.

Huawei Watch GT 3
Takto vyzerá menu aplikácií | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Menu aplikácií v mriežke je síce efektné a vyzerá dobre, no spočiatku som mal problém vyznať sa v tom, ktorá ikonka patrí ktorej aplikácií. Našťastie mám tie najdôležitejšie informácie na domovských obrazovkách vo forme aktívnych widgetov. Tu si môžem pekne odsledovať tep, hladinu SpO2, stres či nadmorskú výšku. Hodinky ma pri dlhšom sedení (čo sa stáva pomerne často, keďže aj teraz pri písaní tohto testu sedím) upozornia na to, že by som sa mal hýbať. Niekomu prídu tieto upozornenia otravné, našťastie ich je možné v aplikácii zdravie jednoducho vypnúť.

Test Huawei Watch GT 3: Práca s notifikáciami

Už pri prvotnom nastavovaní hodiniek som sa potešil, pretože aplikácia mi automaticky ponúkla nastavenia notifikácií. Takto by to mal mať každý výrobca. Veľmi jednoducho som si nastavil aplikácie, z ktorých chcem upozornenia dostávať. Tento výber väčšinou obmedzujem na WhatsApp, SMS správy, kalendár a telefonáty. Nechcem, aby mi hodinky pripomínali každú blbosť zo všetkých aplikácií a neustále mi vibrovali na zápästí.

Takto vyzerajú upozornenia | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Pochváliť musím, že notifikácie chodia bezproblémovo. Dokonca hodinky nemajú problém ani s diakritikou, no smajlíky zobraziť nedokážu. Namiesto nich vidím len hviezdičky. Odpovedať je možné len na SMS správy, a to jednou z preddefinovaných odpovedí, ktoré si môžem nastaviť v aplikácii. Upozornenia z aplikácií si viem len prečítať alebo vymazať.

Telefonovanie a práca s kontaktmi

Užitočnou funkciou je možnosť vytočiť kontakty a telefonovať priamo z hodiniek. Zavolať z hodiniek môžem len osobe z môjho telefónneho zoznamu, klasický číselník v hodinkách nie je. Kontakt musí byť pridaný do obľúbených prostredníctvom aplikácie Zdravie. Iným ako obľúbeným kontaktom sa priamo z hodiniek nedovoláte.

Pokiaľ vám niekto volá, zdvihnúť môžete priamo z hodiniek, cez ktoré je možné hovor aj vybaviť. Slúži na to zabudovaný reproduktor a mikrofón. V tichšom prostredí som s kvalitou hovoru nemal žiadny problém, na rušnej ulici by som radšej vytiahol smartfón, prípadne by som použil bezdrôtové slúchadlá.

Inštalácia aplikácií

Huawei nedávno pridal do svojho uzatvoreného systému aj možnosť inštalovania aplikácií. Spomínanú aktualizáciu už dostali hodinky Watch GT 2 Pro a aj predchádzajúce Watch GT 2. S najnovším modelom táto možnosť prichádza automaticky. Avšak počet aplikácií v novom obchode je značne obmedzený (je ich tam asi 30).

Mňa zaujali napríklad Petal Mapy, ktoré sú náhradou Google máp od Huawei. Aplikácia dokáže do hodiniek prenášať navigačné inštrukcie. Avšak spustiť navigovanie je potrebné v smartfóne a mapy na hodinkách prezerať možné nie je.

Nachádzajú sa tu aj rôzne športové aplikácie, no mňa zaujala appka MyTuner Radio. Dúfal som, že cez ňu bude možné spustiť na hodinkách internetové rádio, no funguje len ako ovládač pre aplikáciu v smartfóne. To znamená, že si môžem vybrať rádio, spustiť prehrávanie, pozastaviť a podobne.

Huawei Watch GT 3
Petal Mapy ponúkajú základné navigačné pokyny | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Hudbu, napríklad aj zo Spotify, je možné ovládať prostredníctvom predinštalovanej aplikácie, čo funguje bez problémov. Do úložiska viem pomocou telefónu presúvať skladby a z hodiniek ich púšťať do Bluetooth slúchadiel. Pri športovaní sa to môže hodiť, telefón nemusím mať so sebou vôbec.

Priznám sa, že nepatrím medzi tých, ktorí sa so smart hodinkami neustále hrajú a inštalujú nové aplikácie. Tie predinštalované mi v prípade Huawei Watch GT 3 úplne stačia. Je tu inteligentný budík, ktorý vás dokáže zobudiť v ideálnej fáze spánku, nechýba kalendár, kompas, stopky a podobne. Je tu naozaj všetko, čo potrebujem.

Sledovanie spánku

Spánok sledujú hodinky samozrejme automaticky. Vždy pred spaním ich prepínam do režimu nerušiť. Stačí stiahnuť hornú lištu s nastaveniami a ťuknúť na dané tlačidlo. No aj napriek tomu by som privítal nejaké plánovanie, ktoré by mi v mnou nastavenom čase hodinky automaticky preplo do režimu, aby sa displej po otočení nerozsvecoval. Počas spánku to príjemné nie je.

Technológia monitorovania spánku Huawei TruSllep 2.0 dokáže v reálnom čase monitorovať fázy spánku, frekvenciu dýchynia, kvalitu spánku aj srdcový tep. Po prebudení tak máte k dispozícii kompletné informácie o vašom spánku. Páči sa mi, že hodinky dokážu ponúknuť aj návrhy na zlepšenie spánku, ako napríklad necvičiť pred spaním a podobne.

V aplikácii v smartfóne pekne vidím, koľko času som strávil v ktorých fázach spánku a či je tento čas dostatočný alebo je potrebné jeho predĺženie. Celková kvalita spánku je ohodnotená bodmi (od 0 do 100). Aplikácia pekne vysvetlí, ako je to so snívaním, v ktorej fáze spánku snívame a podobne. Spánkové štatistiky si môžem samozrejme pozerať aj v histórii, a to v rámci týždňa, mesiaca aj roka.

Športovanie a aktivity

Čo sa mi už tradične na Huawei hodinkách páči, je podpora neuveriteľného množstva športových režimov. V Huawei Watch GT 3 ich je vyše 100. Okrem klasického behania či bicyklovania tu nájdete napríklad aj bežecké lyžovanie, orbitrek, švihadlo, triatlon a omnoho viac. Samozrejmosťou je aj plávanie. Po ukončení plávania je k dispozícii aj špeciálna funkcia s názvom “vysušiť”, kedy sa z hodiniek doslova vytrasie prebytočná vlhkosť za pomoci vydávania zvuku s predom nastavenou frekvenciou.

Huawei Watch GT 3
Funkcia vysušiť | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Športové aktivity vedia hodinky sledovať aj automaticky, no samozrejme nie je ich až 100. Najčastejšie som využíval chôdzu, keďže počas prechádzky sa ma Huawei Watch GT 3 opýtali či náhodou necvičím. Vďaka integrovanému GPS prijímaču je možné smartfón nechať doma.

GPS signál hodinky síce nechytia za 5 sekúnd, ale do minúty sa mi to podarilo vždy. Samotné sledovanie polohy počas aktivity nie je až také presné, aké by bolo so smartfónom, ale vo výsledku som spokojný. V aplikácii si tréning viem neskôr pozrieť aj s mapou.

Už tradične sa môžem spoľahnúť na neuveriteľné množstvo rôznych informácií. Mám tu údaje o časoch v jednotlivých kilometroch, tepe, dýchaní, časoch a veľa iného. Prakticky neexistuje informácia, ktorú by hodinky neukázali. A to isté platí aj počas samotnej aktivity, kedy množstvo informácií vidím priamo na displeji hodiniek. Trochu mi chýba automatické pozastavenie sledovania aktivity. Toto nastavenie som nikde nenašiel.

Natívne prepojenie s obľúbenou aplikáciou Strava stále nie je podporované. Osobne síce túto aplikáciu nepoužívam, no aj napriek tomu som vyskúšal synchronizáciu. Fungovať by to malo vďaka jednoduchej aplikácii Health Sync, ktorú nájdete v obchode Google Play. Ako zdroj som zvolil Huawei Health a cieľ bola Strava. Synchronizácia prebehla v poriadku. Jediný problém je, že aplikáciu Strava nie je možné používať na smartfóne Huawei. A keďže som testoval s Huawei nova 9, výsledok synchronizácie som videl len vo webovom rozhraní.

Test Huawei Watch GT 3: Záverečné zhodnotenie

Najnovšie hodinky Huawei Watch GT 3 opäť naprávajú niekoľko nedostatkov predchodcov. V prvom rade sa mi páči dizajn, hodinky mi prídu krajšie aj ako Huawei Watch 3 Pro, ktoré sú drahšie. To je ale len subjektívna záležitosť. Oproti predchodcom  sa poriadne zvýšila rýchlosť systému a dobrou správou je, že sa to nijako nepremietlo do zníženej výdrže. Tá je stále výborná.

Teší ma aj bezdrôtové nabíjanie a vďaka štandardu Qi môžem hodinky nabíjať na každej bezdrôtovej nabíjačke, nemusím sa spoliehať len na riešenie, ktoré je dodávané v predajnom balení. Hodinky si nabijem napríklad aj z mobilu.

Huawei Watch GT 3
Huawei Watch GT 3 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Príjem notifikácií je bezproblémový a teší ma aj možnosť pripojenia k iPhonu. Nie každý predsa chce mať síce funkciami nabité, no výdržou slabé Apple Watch s dizajnom, ktorý pre hodinky štandardný nie je.

Nejaké nedostatky som predsalen našiel, ale nebolo ich veľa. Tým najväčším je pre mňa to, že hodinky nepodporujú zobrazovanie smajlíkov. Ak vám niekto poslal správu so smajlíkom, namiesto neho sa zobrazí hviezdička. Odpovedať je možné len na SMS správy, aj to len pomocou preddefinovaných odpovedí. Teší ma možnosť inštalácie aplikácií, ktorú predchádzajúce modely nemali, no momentálne veľký výber nie je.

Plusy

 • atraktívny dizajn a kvalitná konštrukcia
 • Systém je v porovnaní s predchodcami podstatne rýchelší
 • Konečne možnosť inštalovať aplikácie, no výber je zatiaľ malý
 • Množstvo športových režimov, niektoré dokážu hodinky sledovať aj automaticky
 • Výborná výdrž a aj možnosti nabíjania
 • Fungujú aj s iPhonom
 • Kvalitná aplikácia Huawei Health

Mínusy

 • Hodinky nedokážu zobraziť smajlíky
 • Odpovedať je možné len na SMS správy, nie na správy z aplikácií
 • Bez bezkontaktných platieb
 • Chýba podpora eSIM (tá je v sérii Huawei Watch 3)

Huawei Watch GT 3 vs Huawei Watch 3 (Pro): Pre ktoré sa rozhodnúť?

Na prvý pohľad sa môže zdať, že vybrať si medzi týmito podarenými hodinkami je veľmi náročné, no nie je to úplne pravda. Množstvo parametrov majú spoločných, no líšia sa v jednej zásadnej veci.

A tou je operačný systém. Oba modely hodiniek síce ponúkajú HarmonyOS, avšak ten v GT 3 je v akejsi odľahčenej verzii a funkciami sa skôr podobá na systém, ktoré ponúkajú staršie modely hodiniek. Huawei Watch 3 majú plnohodnotný otvorený HarmonyOS so všetkými výhodami, ktoré k tomu patria, ale aj slabšou výdržou.

Huawei Watch 3 Pro vs Watch GT 3
Huawei Watch 3 Pro a Watch GT 3 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Huawei Watch GT 3 odporúčam niekomu, kto nechce svoje hodinky nabíjať každý, respektíve každý druhý deň. Stačia mu predinštalované aplikácie, potrpí si na peknom dizajne a nepotrebuje odpisovať na notifikácie. Huawei Watch 3 sú skôr určené pre technologických nadšencov, ktorí sa s nimi budú hrať.

HarmonyOS je veľmi sľubný systém a do budúcna preň budú vznikať kvalitné aplikácie, ktoré ich funkcionalitu posunú na inú úroveň. A mimochodom, Huawei Watch 3 ponúkajú aj eSIM funkcionalitu.

Test Huawei Watch GT 3: Konkurencia

Konkurenciu by som nehľadal v smart hodinkách s operačným systémom Wear OS, tým konkurujú skôr Huawei Watch 3. Za silného súpera považujem Amazfit GTR 3 Pro s podobnou výbavou, dobrou výdržou, nižšou hmotnosťou a štíhlejším telom. Avšak s horšími možnosťami nabíjania, no príjemnejšou cenou.

Na trhu máme aj Fitbit Sense, najpokročilejšie hodinky od obľúbeného výrobcu, ktorého nedávno kúpila spoločnosť Google. Funkčne sú na tom veľmi podobne, majú štvorcový tvar a dizajnovo nepôsobia tak prémiovo. Poteší najmä prepracovaná aplikácia, avšak prepracovanú aplikáciu má aj Huawei.

17.12.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+