MojAndroid

Samsung nás nedávno príjemne prekvapil predstavením hneď niekoľkých zariadení. Potešil nás nielen novými skladacími smartfónmi, ale aj slúchadlami Samsung Galaxy Buds2 a inteligentnými hodinkami. Tie sme podrobili testu a myslíme si, že ide o jedny z hodiniek, ktoré na danú cenovú kategóriu majú čo ponúknuť. Pre využitie väčšiny funkcií však potrebujete telefón od rovnakého výrobcu. Hodinky som testoval so smartfónom Samsung Galaxy S21 Ultra, takže sa s vami podelím o kompletnú skúsenosť s používaním. Toto je recenzia Samsung Galaxy Watch 4.

Samsung Galaxy S21 Ultra
Samsung Galaxy S21 Ultra | Foto: Redakcia


{{shop_name}} od {{product_price}}

Nové inteligentné hodinky radu Samsung Galaxy Watch4 boli predstavené vo veľkom štýle. Prinášajú množstvo dôležitých noviniek. Tou najväčšou je samozrejme zmena operačného systému a s ňou súvisiaca aj možnosť platiť prostredníctvom služby Google Pay.

Hodinky prišli v dvoch verziách. Samsung Galaxy Watch 4 (v dvoch veľkostiach) sú určené skôr pre aktívnych používateľov a ponúkajú jednoduchý dizajn, zatiaľ čo verzia Classic (tiež v dvoch veľkostiach) sa ideálne hodí aj do kancelárie, bez problémov by som si ich zobral aj k saku.

Samsung Galaxy Watch 4: Cena a dostupnosť

Hodinky Samsung Galaxy Watch 4 v 40 mm verzii majú cenu 269 €. Za 299 € kúpite verziu s veľkosťou 44 mm. Hodinky sú v predaji od 27. augusta 2021.

Recenzia Samsung Galaxy Watch 4: Čo sa nachádza v balení?

Samsung Galaxy Watch 4 prichádzajú v štandardnej podlhovastej krabici. Okrem hodiniek sa v balení nachádza základná dokumentácia a nabíjačka. Vlastne ide o kábel, ktorý je z jednej strany zakončený veľkým USB konektorom, druhá strana patrí kruhovej bezdrôtovej nabíjačke. V porovnaní s predchádzajúcou generáciou žiadna zmena.

Trochu rozmýšľam nad tým, či by už nebolo dobré mať na druhej strane namiesto veľkého USB konektora moderný USB-C port. Vlajkové lode (smartfóny) od Samsungu už v balení nabíjací adaptér nemajú, je tu len obojstranný USB-C kábel. Ten síce stále nie je taký rozšírený, ale možno práve teraz bol ten správny čas na jeho nasadenie. Samotný nabíjací adaptér sa v balení hodiniek nenachádza, no to tiež nie je žiadnou novinkou.

Konštrukcia a dizajn

Samsung Galaxy Watch 4 sa vyznačujú športovejším dizajnom. Tento pocit mi priniesol práve gumený náramok, ktorý mi pripomína sériu hodiniek od Samsungu s označením „Active“. K dispozícii je aj verzia s prídavkom „Classic“, no tento model vás vyjde o sto eur drahšie. Konštrukcia hodiniek je hliníková, vyzerá pekne a elegantne.

samsung galaxy watch4
Recenzia Samsung Galaxy Watch 4 | Foto: Redakcia

Na pravej strane sa nachádzajú ovládacie prvky v podobe dvojice tlačidiel. Ľavá hrana na pohľad prázdna, no v spodnej časti sa usídlil reproduktor, ktorý využijete hlavne počas telefonovania. No k tomu sa dostaneme v inej časti článku.

samsung galaxy watch4
Recenzia Samsung Galaxy Watch 4 | Foto: Redakcia

Hodinky sa nosia na ruke príjemne. Som zvyknutý na menšie modely, no s ich veľkosťou som nemal problém – práveže som si ich rozmernejší displej celkom obľúbil a zvykol som si naň prakticky okamžite. Neprekážali mi ani počas zaspávania. Ich dizajn nie je určený len na športovanie, ale sú aj dostatočne elegantné na formálnejšie príležitosti. Stále mi však príde, že umelý remienok ich predurčuje práve športovcom, respektíve do neformálnych situácií.

Recenzia Samsung Galaxy Watch 4: Displej

Obrazovka na inteligentných hodinkách Samsung Galaxy Watch 4 má 1,4-palcovú uhlopriečku. Samotný panel má rozlíšenie 450 x 450 pixelov. Ide o plne postačujúcu hustotu (približne 330 pixelov na palec) aj napriek tomu, že voľným okom si po detailnejšom pohľade isté zobrazovacie body všimnete. Obrazovka je typu Super AMOLED, čo znamená dokonalé zobrazovanie čiernej farby, pestré farby a výborné pozorovacie uhly. Vďačiť mu môžeme aj za prítomnosť funkcie Always On displeja.

Recenzia Samsung Galaxy Watch 4 | Foto: Redakcia

Poteší, že na povrchu sa nachádza ochranné sklíčko Corning Gorilla Glass DX+. Musím uznať, že displej funguje skvelo. Nemám problém s jeho čitateľnosťou na priamom slnku a ani s pozorovacími uhlami či reakciami na dotyky. Je dostatočne veľký a má krásne farby. Hrúbka rámčeka v jeho okolí je akceptovateľná, no verím, že v budúcnosti budú hodinky vyzerať v tomto ohľade ešte lepšie. Hodinky som používal s automatickým nastavením jasu a nemal som potrebu prejsť na manuálnu reguláciu. Tá automatická jednoducho funguje perfektne.

samsung galaxy watch4
Recenzia Samsung Galaxy Watch 4 | Foto: Redakcia

Využiť môžete aj Always On displej, ktorý však zaručene spotrebuje viac energie. Rozhodol som sa v nastaveniach zapnúť možnosť prebudenia displeja zdvihnutím zápästia. Taktiež je vhodné aj prebudenie dotykom obrazovky, no to môže byť dosť otravné hlavne vo večerných hodinách. Predvolený časový limit obrazovky 15 sekúnd mi síce úplne vyhovoval, no môžete si vybrať aj 30 sekúnd alebo rovno 1 minútu. V zime sa hodí funkcia citlivej obrazovky, ktorá údajne povolí ovládanie aj v rukaviciach. Na záver ešte spomeniem, že predvolene je zaškrtnuté zobrazovanie informácií o nabíjaní na displeji až do plného nabitia. Na tejto obrazovke je možné vidieť aktuálny stav batérie, spolu s ostávajúcim časom do kompletného nabitia.

Systém, ovládanie a aplikácie

Ako som už v úvode spomenul, operačný systém Tizen bol zamenený za Wear OS od amerického giganta Google. Ten je však do značnej miery pozmenený Samsungom. Ide o akýsi mix obidvoch platforiem. Aplikácie tretích strán teda nezískate cez Galaxy Store, ale cez Google Play, čo je možné brať za pozitívnu správu. Viem, niektoré konkrétne aplikácie môžu chýbať, no verím, že sa nájde namiesto nich nejaká náhrada. Navigácia v systéme ostala rovnaká, ako tomu bolo aj v prípade starších modelov značky Samsung.

samsung galaxy watch4
Recenzia Samsung Galaxy Watch 4 | Foto: Redakcia

Úvodnú obrazovku si môžete nakonfigurovať rôznymi ciferníkmi. Potiahnutím zhora nadol sa dostanete do ponuky rýchlych prepínačov. Z tohto menu si viete zapnúť a vypnúť rôzne základné funkcie hodiniek. Potiahnutím zdola nahor uvidíte vaše nainštalované aplikácie. Nezobrazujú sa sem ich názvy, preto sa budete musieť naučiť, aká ikona patrí ktorej aplikácii. Z ciferníku smerom doľava sa dostanete do centra notifikácií. Z tohto miesta viete čítať a reagovať na prichádzajúce upozornenia. V aplikácii na smartfóne je možné vytvoriť si možnosti rýchlej odpovede, čo sa hodí.

Samsung Galaxy Watch4
Recenzia Samsung Galaxy Watch 4 | Foto: Redakcia

Písanie na klávesnici hodiniek je pohodlné a funguje prakticky rovnako, ako tomu bolo v prípade starších tlačidlových telefónov. Pohodlnejšie však určite bude prednastaviť si rôzne rýchle reakcie. Smerom vpravo od domovskej obrazovky nájdete rýchle karty. Sami si pritom dokážete nastaviť, ktoré z nich sa na tomto mieste zobrazovať majú a ktoré by mali ostať skryté.

Tie vám dovoľujú rýchly prístup k základným funkciám hodiniek, ako napríklad k výberu monitorovania konkrétnych fyzických aktivít, meraniu tepu, stresu, krvného tlaku či EKG, k predpovedi počasia, dátam o spánku a krokoch. V prípade, ak na vašom smartfóne beží navigácia, informácie o najbližších odbočkách sa vám zobrazia priamo na hodinkách a pocítite vibráciu pár momentov pred avizovanou zmenou smeru jazdy. Aj takáto drobnosť ma skutočne potešila.

samsung galaxy watch4
Recenzia Samsung Galaxy Watch 4 | Foto: Redakcia

Ovládať môžete aj hudbu prehrávanú zo smartfónu. Vhodné je aj vytváranie pripomienok či sledovanie nadchádzajúcich udalostí v kalendári. Poteší aj rýchle vytáčanie zvolených kontaktov. Funkcií tu je jednoducho mnoho. Nakoniec by som ešte rád spomenul spôsoby navigácie. Horné fyzické tlačidlo slúži na prechod domov, zatiaľ čo to dolné funguje ako krok späť. V určitých prípadoch sa viete dostať o kartu nazad jednoduchým potiahnutím prstu zľava doprava. Na mojich Samsung Galaxy Watch Active je funkcia týchto hardvérových tlačidiel opačná, no zvykol som si prakticky okamžite.

Google Pay a platenie

Samsung Galaxy Watch 4 sú jednými z hodiniek, pomocou ktorých je možné aj u nás na Slovensku platiť v obchodoch bezkontaktne. Prvým krokom je inštalácia a otvorenie aplikácie Google Pay na hodinkách. Pokračujte kliknutím na tlačidlo “Začať”, respektíve “Get started”. Nastavte si zámku obrazovky. Ide o dôležitý bezpečnostný prvok, ktorý pomôže zabrániť cudziemu vniknutiu.

Na telefóne by sa vám následne mali zobraziť podrobnejšie inštrukcie, ktoré vám ukážu, ako pridať platobnú kartu do hodiniek. Karta sa pridá iba do vašich Samsung Galaxy Watch 4, nie do samotného smartfónu. Karta sa potom zobrazí aj v appke Google Pay na hodinkách s operačným systémom Wear OS.

Samsung Galaxy Watch4

Recenzia Samsung Galaxy Watch 4 | Foto: Redakcia

Pre zaplatenie kartou v obchode zapnite aplikáciu Google Pay. Na hodinkách Samsung Galaxy Watch 4 sa nám ju podarilo otvoriť dvojitým stlačením horného tlačidla. Túto skratku si však musíte manuálne nastaviť. Teraz už stačí len priložiť hodinky k terminálu. Vibrácia, prípadne zvuk z hodiniek naznačí, že platba prebehla úspešne.

Je možné, že niekedy bude potrebné zadať váš PIN kód z karty, no to záleží od nastaveného limitu bezkontaktných platieb vo vašej banke. Ak sa rozhodnete, že na svojich hodinkách chcete mať zapnuté bezkontaktné platby cez NFC, musíte si zapnúť zámok obrazovky. Ten zabezpečí, aby hodinkami neboli vykonávané neúmyselné platby. Odblokovanie obrazovky hodiniek bude nutné vždy po tom, čo si ich dáte dole z ruky.

Aplikácia

Všetky nositeľné produkty od Samsungu zdieľajú jednu a tú istú aplikáciu – Samsung Wearable. Jej rozhranie sa mení v závislosti od produktu. Používateľské prostredie, určené pre moje hodinky Samsung Galaxy Watch Active vyzerá tak viac “Samsungovo”, pretože disponujú operačným systémom Tizen OS. Prostredie aplikácie sa v prípade Samsung Galaxy Watch 4 zmení a vyzerá viac “Googlovsky”.

Stále sú tu však badateľné prvky juhokórejského giganta. Na vrchu nájdete ukážku vášho ciferníku, spolu s názvom hodiniek, stavom nabitia ich batérie a zostávajúcom čase, dokým bude potrebné hodinky nabiť. Nasleduje ponuka rýchlych možností, ktorá pozostáva z odkazu do sekcie “Ciferníky”, “Aplikácie”, “Karty” a “Rýchly panel”. Nižšie sa nachádzajú prechody do častí “Nastavenia hodiniek”, “Hľadať moje hodinky”, “Tipy a používateľská príručka” a “Obchod”.

V sekcii s výberom ciferníkom si môžete zvoliť hneď viacero zaujímavých vzhľadov pre vaše hodinky. Navrchu nájdete svoje používané ciferníky. Pod ním uvidíte jednotlivé kategórie, ako napríklad “Klasické”, “Grafické”, “Informatívne”, “Zdravotné” čí “Základné”. Úplne dole sa nachádza možnosť získať ďalšie dizajny pre hodinky mimo aplikácie Samsung Wearable. Táto možnosť vás presmeruje do Obchodu Play, odkiaľ si viete stiahnuť a nainštalovať obrovské množstvo ciferníkov. Nájde sa aj pre tých, ktorí si za fakt podarený dizajn sú ochotní pár drobných zaplatiť.

V časti “Nastavenia hodiniek” sa vám naskytne pohľad na veľké množstvo ďalších podnastavení. Upravovať si viete upozornenia pre jednotlivé aplikácie. Veľmi poteší možnosť synchronizácie režimu nerušiť s telefónom. Tipujem, že táto funkcia funguje len so zariadeniami rovnakej značky. Azda najväčšou prednosťou nastavení notifikácií je vymoženosť, ktorá povoľuje automatické stíšenie oznámení na smartfóne počas toho, ako máte hodinky na ruke. Výborná vec, ktorú si neviem vynachváliť. Keď zájdeme trochu do hĺbky, zistíme, že je možné zapnutie obrazovky hodiniek v prípade príchodu notifikácií alebo automatické zapnutie upozornení pre nové nainštalované aplikácie.

Senzory a meranie telesných funkcií

Základom každých inteligentných hodiniek sú rôzne senzory. Samsung Galaxy Watch 4 ich majú hneď niekoľko. Samozrejmosťou je akcelerometer, barometer či gyroskop. Najviac pozornosti si však rozhodne zaslúži nový BioActive Sensor z dielne tohto juhokórejského giganta. Ide o trojicu senzorov na jednom jedinom čipe. Tieto senzory sú schopné merať srdcovú frekvenciu, krvný tlak, EKG a ďalšie informácie ohľadom vášho srdca. Hodinky sú dokonca schopné svojmu používateľovi detegovať srdcovú arytmiu.

Meranie srdcového tepu je možné nastaviť na automatické. Nakonfigurovať si môžete napríklad monitoring tepu každých 15 minút. Ja som si to nastavil na nepretržité sledovanie a v aplikácii je k dispozícii podrobnejšia analýza tepu počas celého dňa. Funguje to minimálne tak dobre, ako som očakával. Skvelou vymoženosťou je meranie tlaku krvi. Najskôr je potrebné kalibrovať senzory. Na kalibráciu je potrebný klasický tlakomer. Vykonajú sa tri merania, pričom na jednej ruke musíte mať hodinky v špecifickej polohe a na druhú si nasadíte tlakomer.

Vykonajú sa tri testovacie merania, pričom dostanete podrobné inštrukcie na hodinkách. Po každom meraní musíte do telefónu zadať hodnoty z tlakomeru. Softvér ich následne porovná s tými z hodiniek a priradí k danému výsledku hodnoty z overeného, spoľahlivejšieho prístroja. Meranie tlaku považujem za presné, avšak ako aj samotný výrobca tvrdí, netreba si z neho robiť vážnejšie závery a je omnoho rozumnejšie sa poradiť so svojim lekárom.

Spomeniem, že počas merania krvného tlaku musíte ostať v úplnom pokoji a nemali by ste rozprávať. Jeho automatické meranie aj z tohto dôvodu nie je možné aktivovať. EKG je na tom podobne a dokáže vám vytvoriť sínusový graf. Z neho softvér vie údajne zistiť riziko vzniku rôznych srdcových chorôb. V prípade potreby si po meraní viete do aplikácie zapísať vaše príznaky v prípade, ak by ste sa necítili dobre.

samsung galaxy watch4
Recenzia Samsung Galaxy Watch 4 | Foto: Redakcia

Počas detekcie je potrebné mať jeden prst druhej ruky priložený na hornom tlačidle na pravom boku. Aj v nich sú totiž implementované užitočné senzory. Využijete ich napríklad aj počas merania percentuálneho obsahu telesného tuku a vytvárania svojho BMI indexu. Pred meraním je potrebné zadať svoju aktuálnu hmotnosť. Následne počas merania musíte mať ukazovák druhej ruky na hornom tlačidle a prostredník na tom spodnom. Hodinky vám vždy prehľadne ukážu, ako na to. V aplikácii si potom viete pozrieť podiely hmotností vášho svalstva, tekutín v tele či tuku. BMI index vám napovie, či je pomer tuku ku výške a váhe v poriadku, alebo ste podvyživení či naopak vaše telo speje k nadváhe až obezite.

Recenzia Samsung Galaxy Watch 4: Sledovanie aktivít, automatické aktivity

Na presné sledovanie fyzickej aktivity je potrebná inštalácia aplikácie Samsung Health. Tá vám ponúkne veľmi veľké množstvo informácií o vás a vašom tele a vykonávaných športových aktivitách. Hodinky dokážu automaticky rozpoznávať vašu fyzickú aktivitu. Po desiatich minútach pohybu Samsung Galaxy Watch 4 zavibrujú a stručne ukážu začiatok monitorovania športovej činnosti. Bicyklovanie či plávanie rozpozná systém sám, tak ako aj chôdzu či plávanie. Ostatné športy rozpozná ako všeobecnú aktivitu. V prípade, že by ste chceli mať činnosť uloženú ako konkrétny šport, odporúčam vám zahájiť monitoring na hodinkách manuálne.

samsung galaxy watch4
Recenzia Samsung Galaxy Watch 4 | Foto: Redakcia

V podrobnostiach o tréningu nájdete množstvo informácií, ako napríklad dĺžku jeho trvania, celkové trvanie aktivity, prejdenú vzdialenosť, obrázok s typom aktivity, respektíve vykonávaným športom, spálené kalórie, priemernú rýchlosť, najvyššiu dosiahnutú rýchlosť, priemerné tempo na km/h, maximálne tempo na km/h, najnižšiu nadmorskú výšku, najvyššiu nadmorskú výšku, celkové stúpanie, celkový zostup, priemerný srdcový tep a maximálny srdcový tep. Všetky spomenuté údaje sa nachádzajú v prehľadnej tabuľke. Vidieť ďalej môžete rôzne porovnávacie grafy s vašimi predchádzajúcimi výkonmi, svoje fotografie z tréningu, poznámky, zóny srdcového tepu, súhrn medzičasov, grafy rýchlosti, nadmorskej výšky a srdcového tepu či dokonca prehľad vášho pohybu na mape.

Ukážku mapy si môžete zvoliť aj na satelitnú, terénnu či klasickú. Určite ide o viac než dostatočný počet informácií, nad ktorými by ste chceli mať po svojom tréningu prehľad. Rád by som však spomenul, že pokiaľ vlastníte niektoré slúchadlá z radu Galaxy Buds, počas každého vami prejdeného “úseku” vám prehrávanú muziku preruší ženský hlas, ktorý vás bude informovať o prejdených kilometroch, aktuálnom srdcovom tepe či ohľadom celkového trvania tréningu.

Niekomu to možno príde fajn, no ja som to považoval za veľmi otravné a neprišiel som na spôsob, ako to vypnúť. Verím však, že sa nejaký nájde. Podobne fungujúceho hlasového asistenta počas vykonávania fyzickej aktivity majú aj moje Samsung Galaxy Watch Active. Hlas je v prípade Samsung Galaxy Watch4 podstatne prirodzenejší, no stále je cítiť, že ide o umelú reč. Na záver ešte zmienim, že asistent rozpráva po anglicky.

Recenzia Samsung Galaxy Watch 4: Telefonovanie, upozornenia, eSIM

Keďže Samsung Galaxy Watch 4 majú aj svoj vlastný reproduktor, stojí za zmienku fakt, že upozornenia nemusia len vibrovať, ale aj vydávať zvuk z hodiniek namiesto toho, aby sa musel využívať reproduktor smartfónu. Osobne si však myslím, že zvukové upozornenia na hodinkách sú zbytočné, pretože asi každému plne postačuje vibrácia. Reproduktor má reálne využitie v prípade telefonických hovorov. Druhú stranu budete počuť veľmi dobre. Podobne je to aj v opačnom prípade, mikrofón hodiniek je veľmi kvalitný.

Hlasitosť reproduktora si viete poupraviť tak, aby hovor bol počuteľný pomerne nahlas, no v prípade potreby sa vie stíšiť aj do takej mieri, aby bolo zachované súkromie a hodinky si priložíte k uchu podobne, ako by tomu bolo s telefónom. Ak by ste mali záujem využívať hodinky ako svoje primárne zariadenie na telefonovanie a požadujete i dátové pripojenie bez prítomnosti smartfónu, poteší podpora eSIM. Túto funkcionalitu som však nevyskúšal, no jej prítomnosť rozhodne stojí za zmienku.

Batéria a nabíjanie

V útrobách inteligentných hodiniek Samsung Galaxy Watch 4 sa nachádza Li-Ion batéria s kapacitou 361 mAh. Tá sa dobíja pribalenou bezdrôtovou Qi nabíjačkou. Zariadenie som skúšal nabíjať aj nabíjačkou z iných hodiniek, konkrétnejšie zo Samsung Galaxy Watch Active. Nabíjanie fungovalo, nabíjačky sa na seba podobajú a dodávajú rovnaký nabíjací výkon, ktorý je schopný akumulátor dobiť približne v priebehu hodiny a pol. Reálna výdrž závisí od vášho spôsobu používania.

V drvivej väčšine prípadov som sa mohol spoľahnúť na dva a pol až tri dni. Ak budete hodinky neustále vyťažovať a sledovať svoju fyzickú aktivitu, vybiť ich viete už do jedného a pol dňa. Samsung Galaxy Watch 4 som využíval s nastaveným automatickým jasom obrazovky. Podsvietenie totiž zohráva dôležitú úlohu vo výdrži hodiniek. Always On displej som nevyužíval. Hodinky sa nabijú doplna v priebehu hodiny a pol.

Recenzia Samsung Galaxy Watch 4: Záverečné hodnotenie

Úprimne prezradím, že inteligentné hodinky Samsung Galaxy Watch 4 sú zatiaľ moje najobľúbenejšie a veľmi rád by som ich aj vlastnil. Veľkosť displeja v prípade mnou testovanej 44 mm verzie je ideálna. Spomeniem, že vybrať si môžete hneď z viacerých veľkostných prevedení. Okrem 44 mm verzie existuje aj 40 mm. V prípade variantu s prídavkom “Classic” sa dočkáte 42 mm a 46 mm hodiniek. Samsung Galaxy Watch4 44 mm (299 €) si môžete vybrať v čiernom, striebornom alebo zelenom farebnom prevedení. 40 mm existujú v čiernej, striebornej a ružovo-zlatej farbe a vyjdu vás na 269 €.

samsung galaxy watch4
Recenzia Samsung Galaxy Watch 4 | Foto: Redakcia

V prípade Samsung Galaxy Watch4 Classic 42 mm (369 €) a 46 mm (399 €) je výber farieb obmedzený na čiernu a striebornú. Výber ostáva len na vás. Myslím si, že ide vo všeobecnosti o skvelo vybavené hodinky, ktoré sú ideálnou kombináciou spolu s vašim smartfónom rovnakej značky. Hodinky síce v spolupráci so smartfónom od iného výrobcu fungovať budú, no zážitok nebude ani z ďaleka tak plnohodnotný. Výrazne ich teda odporúčam kombinovať iba s telefónmi s logom spoločnosti Samsung.

Poteší skvelá výbava senzorov, pekný displej, pre mnohých dostatočná výdrž na jedno nabitie, operačný systém Wear OS a podpora Google Pay platieb. Funkcie, ktoré hodinky ponúkajú, sú skutočne skvelé. Ich cena sa môže zdať vysoká, no myslím si, že Samsung Galaxy Watch 4 vyhovejú aj náročným používateľom. Ostal som z nich veľmi milo prekvapený.

Recenzia Samsung Galaxy Watch 4: Konkurencia

Samsung Galaxy Watch3

Samsung Galaxy Watch3 sú hodinkami predchádzajúcej generácie, ktoré sa určite oplatia aj dnes. Ako to už vo všeobecnosti po uvedení novšieho modelu na trh býva, predchádzajúce modely klesnú na cene. Ak sa vám podari nájsť Galaxy Watch3 za výhodnú cenu, rozhodne nespravíte krok vedľa.

Samsung Galaxy Watch3
Samsung Galaxy Watch3 | Foto: Redakcia


{{shop_name}} od {{product_price}}

Ochudobníte sa však o niektoré zaujímavé funkcie, ktoré nové Samsung Galaxy Watch4 ponúkajú, ako napríklad operačný systém Wear OS, prinášajúci možnosť bezkontaktných platieb. Ponúkajú hneď 120 cvičebných programov a poteší aj možnosť monitorovania okysličenia krvi. Pokiaľ chcete schopné hodinky, no nepotrpíte si na Wear OS a funkcie, ktorými nové hodinky disponujú, Samsung Galaxy Watch3 sú stále schopným kandidátom na kúpu.

Apple Watch Series 6

Nesmieme zabudnúť ani na skvelého zástupcu sveta Apple. Reč je o inteligentných hodinkách Apple Watch Series 6. Ak vlastníte iPhone, tak by som povedal, že v podstate niet z čoho moc vyberať, pokiaľ si nepotrpíte na inú značku, ako napríklad Garmin či Fitbit.

Apple Watch 6
Apple Watch 6


{{shop_name}} od {{product_price}}

Séria smart hodiniek Apple Watch predsa len funguje s iPhonmi najlepšie, pretože ide o natívnu spoluprácu v priam legendárnom ekosystéme. Hodinky ponúkajú množstvo základných funkcií, majú pekný displej a vašu športovú aktivitu zaznamenajú bez problémov. Nevýhodou môže byť nižšia výdrž batérie na jedno nabitie, no s tým musíte počítať v prípade hneď viacerých inteligentných hodiniek aj v o vyššej cenovej kategórii.

Garmin Vívoactive 4S

Na záver by som ešte rád spomenul Garmin Vívoactive 4S. Garmin je ďalší známa výrobca nositeľnej elektroniky, ktorý ponúka prémiové zariadenia. Cena hodiniek tejto značky zvykne byť v porovnaní s konkurenciou o niečo vyššia, avšak tento konkrétny model vás vyjde lacnejšie, ako Samsung Galaxy Watch4. Chýbajä však viaceré funkcie, ktorými sa alternatíva od Samsungu môže pochváliť.

Garmin Vivoactive 4S
Garmin Vívoactive 4S | Foto: Garmin.sk


{{shop_name}} od {{product_price}}

Za výhodu smart hodiniek a fitness náramkov od spoločnosti Garmin by som považoval univerzálnosť pre hocijakú značku mobilného telefónu. Pokiaľ vlastníte smartfón od Samsungu, hodinky rovnakej značky budú s daným telefónom fungovať asi najlepšie. V prípade Garmin si ich zariadenia môžete spárovať prakticky s čímkoľvek a dočkáte sa plnohodnotnej funkčnosti.

13.9.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+