MojAndroid

S príchodom inteligentných hodiniek Samsung Galaxy Watch4 a operačným systémom Wear OS sme sa dočkali možnosti platenia hodinkami juhokórejského výrobcu. Túto možnosť zabezpečuje služba Google Pay. V tomto článku si povieme, ako si platenie hodinkami nastaviť a pohodlne využívať.

Bezkontaktné platenie kartou je fajn, no platenie smartfónom je šikovnejšie. Dokonalejším riešením je však platba hodinkami. Nikomu určite nerobí problém v obchode pred platením vytiahnuť smartfón, no hodinky máme predsa vždy na ruke, tak prečo ich takto prakticky nevyužiť. Postup vydal samotný americký gigant Google a platí pre spomínaný systém Wear OS.

Ako si teda nastaviť bezkontaktné platby hodinkami cez Google Pay?

Prvým krokom je inštalácia a otvorenie aplikácie Google Pay na hodinkách. Pokračujte kliknutím na tlačidlo “Začať”, respektíve “Get started”. Nastavte si zámku obrazovky. Ide o dôležitý bezpečnostný prvok, ktorý pomôže zabrániť cudziemu vniknutiu.

Na telefóne by sa vám následne mali zobraziť podrobnejšie inštrukcie, ktoré vám ukážu, ako pridať platobnú kartu do hodiniek. Karta sa pridá iba do vašich Samsung Galaxy Watch4, nie do samotného smartfónu. Karta sa potom zobrazí aj v appke Google Pay na hodinkách s operačným systémom Wear OS.

Samsung Galaxy Watch4
Pripravené na platenie | Foto: Redakcia

Pre zaplatenie kartou v obchode zapnite aplikáciu Google Pay. Na hodinkách Samsung Galaxy Watch4 sa nám ju podarilo otvoriť dvojitým stlačením horného tlačidla. Teraz už stačí len priložiť hodinky k terminálu.

Vibrácia, prípadne zvuk z hodiniek naznačí, že platba prebehla úspešne. Je možné, že niekedy bude potrebné zadať váš PIN kód z karty, no to záleží od nastaveného limitu bezkontaktných platieb vo vašej banke. V diskusii pod článok nám dajte vedieť či platby pomocou hodiniek fungujú a či ich radi pravidelne využívate.

Náš tip
Predaje smart hodiniek vzrástli v prvom štvrťroku 2021 medziročne o 35 %

31.8.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+