MojAndroid

Spoločnosť Samsung si pre nás okrem nových skladacích smartfónov prichystala aj vlajkovú sériu inteligentných hodiniek. Reč je o modelovom rade Samsung Galaxy Watch6. Dočkali sme sa aj návratu modelu Galaxy Watch6 Classic. Novinky budú mať poslanie sledovať váš zdravotný stav pomocou ešte pokročilejších technológií.

Hodinky vám ponúknu tipy, ktoré ako ušité na mieru pre vás

Hodinky z novopredstavenej série Samsung Galaxy Watch6 prichádzajú s elegantným prevedením, väčším a jasnejším displejom a interaktívnym používateľským rozhraním. Zákazník bude mať na výber z rôznych nových remienkov a univerzálnych ciferníkov.

Samsung Galaxy Watch6
Séria Samsung Galaxy Watch6

Smart hodinky vám ponúknu tipy ušité ako na mieru pre vás. Namotivujú vás, aby ste si dopriali kvalitnejší plnohodnotný spánok a nakoniec dokážu zlepšiť vaše dlhodobé návyky, kedy chodievate spať. Galaxy Watch6 vám po každej noci ukážu analýzu spánkového skóre vrátane jeho najdôležitejších faktorov. Dostanete informácie o celkovej dĺžke spánku, spánkových cyklov a o fyzickom aj duševnom odpočinku. Samozrejmosťou je vytváranie dát o konzistentnosti spánku, nočnom bdení a ako minulá generácia, aj táto váš štýl spánku priradí k nejakému zvieraťu v závislosti od vašich konkrétnych spánkových návykov.

Prepojenie s existujúcim ekosystémom spoločnosti Samsung

Vylepšeniami prešla funkcia spánkového koučingu. V prípade, že je čas ísť spať, váš Samsung ekosystém pripraví prostredie na spánok. Prepojenú elektroniku utíši a stmaví displeje. Stíchnu prichádzajúce notifikácie a na samotných hodinkách sa aktivujú senzory potrebné na snímanie kvality vášho spánku. LED infračervený senzor na hodinkách je neviditeľný, aby vás v noci vizuálne nerušil.

Samsung Galaxy Watch6
Séria Samsung Galaxy Watch6

K dispozícii je opäť aj senzor na meranie telesnej kompozície. Uvidíte svoj podiel hmotnosti kostrového svalstva, informácie ohľadom bazálneho metabolizmu či percento vody a tuku v tele. Samsung počas vývoja hodiniek spolupracoval s firmou Whisk, ktorá pomohla s vytváraním rád a tipov v oblasti výživy.

Samsung Galaxy Watch6
Séria Samsung Galaxy Watch6

Vylepšené bolo monitorovanie tepovej frekvencie. Hodinky budú analyzovať vaše fyzické schopnosti a ďalšie vlastnosti, aby prebehol korektný výpočet piatich optimálnych úrovní srdcového tepu počas fyzických aktivít s rozličnými úrovňami záťaže. Novým cvičebným programom je beh na dráhe, ktorý určite mnohí využijú. Samozrejmosťou je potom možnosť sledovania EKG.

Samsung Galaxy Watch6
Séria Samsung Galaxy Watch6

K týmto všetkým funkcionalitám pribudla aj ďalšia novinka, a to upozornenia na nepravidelný srdcový rytmus. Monitorovanie bude prebiehať dokonca aj počas toho, ako spíte. Dámam sa bude hodiť funkcia na meranie teploty pokožky, ktorá dokáže poskytnúť informácie o menštruačnom cykle. Užitočná určite bude detekcia pádu, ktorá funguje opäť aj počas toho, ako používateľ spí. Ak po detekcii pádu používateľ nezareaguje, hodinky automaticky privolajú pomoc prostredníctvom tiesňovej linky.

Séria Samsung Galaxy Watch6 prináša aj vizuálne zmeny

Zmeny nastali aj po vizuálnej stránke. Hodinky disponujú až o 20 % väčšou obrazovkou. Písanie na klávesnici tak bude pohodlnejšie. Hodinky pritom nie sú prehnane veľké, čo poteší. Samotný panel má navyše vyššie rozlíšenie a dosahuje veľmi vysoký jas na úrovni až 2000 nitov. Funkcionalita Always On pritom automaticky upraví jas tak, aby bol displej čitateľný za všetkých okolností. Séria Samsung Galaxy Watch6 je vybavená novým čipom a pamäťou, takže je možné sa tešiť na ešte plynulejšie používateľské rozhranie a reakcie systému.

Samsung Galaxy Watch6
Séria Samsung Galaxy Watch6

Opticky krajšie pôsobia tenšie rámčeky. Galaxy Watch6 ich majú až o 30 % tenšie, zatiaľ čo variant s označením “Classic” o 15 %. Zmieniť je potrebné aj implementáciu väčších batérií. Nový hardvér by mal zabezpečiť aj nižšiu energetickú náročnosť. Samotný displej s vyšším jasom bude však najväčším žrútom energie. Výrobca tvrdí, že v priebehu ôsmych minút nabíjania sa dočkáte až osemhodinovej výdrže batérie. Pred spaním si tak môžete nechať hodinky nabiť iba na krátku chvíľu a vydržia vám monitorovať spánok počas celej noci.

Samsung Galaxy Watch6
Séria Samsung Galaxy Watch6

Systém je prispôsobený na ovládanie gestami. Používateľ si údajne môže vytvoriť vlastné skratky k obľúbeným aplikáciám. Prostredníctvom hodiniek bude možné komunikovať na sociálnych platformách WhatsApp a Gmail. Do Google Kalendára si používateľ bude môcť zapisovať poznámky.

Samsung Galaxy Watch6
Séria Samsung Galaxy Watch6

Zaujímavým prídavkom je možnosť bezkontaktného zmerania teploty. Využiť to môžete napríklad na odmeranie teploty jedla alebo aj vody v jazere či rieke. Hodinky budú skvelo spolupracovať napríklad s novopredstaveným skladacím modelom Samsung Galaxy Z Flip5.

Samsung Galaxy Watch6 (40 mm)
Séria Samsung Galaxy Watch6

Pomocou Galaxy Watch6 môžete na diaľku ovládať fotoaparát smartfónu a využiť ich ako spúšť. Možné je prepínať režimy, meniť uhly záberu či meniť mierku priblíženia. Výbornou pomôckou je aj Find My Phone, ktorá na displeji hodiniek ukáže polohu vášho spárovaného mobilného telefónu v prípade, že ho niekde zabudnete. Všetky vaše údaje na hodinkách budú chránené pomocou platformy Samsung Knox.

Samsung Galaxy Watch6 a Watch6 Classic: Parametre

Samsung Galaxy Watch6 Samsung Galaxy Watch6 Classic
Materiál a farba Konštrukcia Armor Aluminium, športový remienok

 • 44 mm: Graphite, Silver
 • 40 mm: Graphite, Gold
Konštrukcia Stainless Steel, Hybrid Eco-Leather remienok

 • 47 mm: Black, Silver
 • 43 mm: Black, Silver
Rozmery a hmotnosť
 • 44 mm: 42,8 x 44,4 x 9 milimetrov, 33,3 gramu
 • 40 mm: 38,8 x 40,4 x 9 milimetrov, 28,7 gramu
 • 47 mm: 46,5 x 46,5 x 10,9 milimetra, 59 gramov
 • 43 mm: 42,5 x 42,5 x 10,9 milimetra, 52 gramov
Displej Sapphire Crystal

 • 44 mm: 1.5-palcová uhlopriečka (37,3 milimetra) rozlíšenie 480 x 480, Super AMOLED, Full Color Always On Display
 • 40 mm: 1.3-palocvá uhlopreička (33,3 milimetra) rozlíšenie 432 x 432 Super AMOLED, Full Color Always On Display
Sapphire Crystal

 • 47 mm: 1.5-palocvá uhlopriečka (37,3 milimetra), rozlíšenie 480 x 480, Super AMOLED, Full Color Always On Display
 • 43 mm: 1.3-palcová uhlopriečka (33,3 milimetra), rozlíšenie 432 x 432, Super AMOLED, Full Color Always On Display
Procesor Exynos W930 Dual-Core 1.4GHz Exynos W930 Dual-Core 1.4GHz
Pamäť a úložisko 2 GB RAM + 16 GB internej pamäte 2 GB RAM + 16 GB internej pamäte
Výdrž batérie Do 40 hodín s vypnutím Always On displejom / do 30 hodín so zapnutým Always On displejom

 • 44 mm: 425 mAh
 • 40 mm: 300 mAh
Do 40 hodín s vypnutím Always On displejom / do 30 hodín so zapnutým Always On displejom

 • 47 mm: 425 mAh
 • 43 mm: 300 mAh
Nabíjanie Bezdrôtové Bezdrôtové
Operačný systém Wear OS Powered by Samsung (Wear OS 4) Wear OS Powered by Samsung (Wear OS 4)
Grafické rozhranie One UI 5 Watch One UI 5 Watch
Senzory Samsung BioActive Sensor (Optical Heart Rate + Electrical Heart Signal
+ Bioelectrical Impedance Analysis), Temperature Sensor, Accelerometer,
Barometer, Gyro Sensor, Geomagnetic Sensor, Light Sensor
Samsung BioActive Sensor (Optical Heart Rate + Electrical Heart Signal
+ Bioelectrical Impedance Analysis), Temperature Sensor, Accelerometer,
Barometer, Gyro Sensor, Geomagnetic Sensor, Light Sensor
Pripojenie LTE, Bluetooth 5.3, Wi-Fi 2,4 + 5  GHz, NFC, GPS / Glonass / Beidou / Galileo LTE, Bluetooth 5.3, Wi-Fi 2,4 + 5 GHz, NFC, GPS / Glonass / Beidou / Galileo
Odolnosť 5 ATM + IP68 / MIL-STD-810H 5 ATM + IP68 / MIL-STD-810H
Kompatibilita Android 10 a vyšší s 1,5 GB RAM alebo viac Android 10 a vyšší s 1,5 GB RAM alebo viac

Samsung Galaxy Watch6 a Watch6 Classic: Cena a dostupnosť na Slovensku

Hodinky zo série Samsung Galaxy Watch6 je možné predobjednať počiatkom dnešného dňa, 26. júla 2023. V obchodoch budú následne dostupné od 11. augusta 2023. Model Galaxy Watch6 sa bude predávať v 44 mm prevedení v grafitovej a striebornej farbe. K dispozícii bude aj menšia 40 mm verzia v grafitovej a zlatej farbe. Samsung Galaxy Watch6 Classic s obľúbenou otočnou lunetou prídu v čiernej a striebornej farbe vo veľkostiach 43 mm a 47 mm.

Nové hodinky môžete získať s výhodnou zľavou

Zákazníci, ktorí si v období od 26. 7. do 10. 8. (vrátane) alebo do vypredania zásob zakúpia smart hodinky Galaxy Watch6 alebo Galaxy Watch6 Classic, môžu po registrácii na stránkach www.novysamsung.sk odpredať svoje staré zariadenie a k výkupnej cene navyše získať výkupný bonus vo výške 80 eur pri nákupe Galaxy Watch6120 eur pri nákupe Galaxy Watch6 Classic. Ďalej zákazníci získajú pri nákupe nových modelov do 31. 8. automaticky Galaxy Premier Service na 1 rok.

Toto sú ceny za najnovšie prémiové hodinky značky Samsung

Model Variant Bluetooth Variant LTE
Samsung Galaxy Watch6 (40 mm) 319 eur 369 eur
Samsung Galaxy Watch6 (44 mm) 349 eur 399 eur
Samsung Galaxy Watch6 Classic (43 mm) 419 eur 469 eur
Samsung Galaxy Watch6 Classic (47 mm) 449 eur 499 eur

Fotogaléria z predstavenia v Južnej Kórei

Konkurencia pre sériu Samsung Galaxy Watch6

Konkurenciou pre novopredstavené inteligentné hodinky značky Samsung je napríklad séria Garmin fenix 7X, Garmin Venu 2 Plus, Huawei Watch 4 Pro alebo v prípade majiteľov iPhonu to budú aj Apple Watch Series 8. Pre niektorých používateľov môžu byť stále dobrou voľbou aj minuloročné smart hodinky z radu Samsung Galaxy Watch5.

Huawei Watch 4 Pro
Huawei Watch 4 Pro

26.7.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+