MojAndroid

Samsung je momentálne svetovo najväčším výrobcom smartfónov. Je spoločnosťou, ktorá sa zaujíma prakticky o všetky cenové kategórie – od lacnejších zariadení až po tie skutočne najdrahšie, ktoré si samozrejme nedovolí kúpiť hocikto. Mnohí si však kupujú modely strednej triedy. To zväčša aj z dôvodu, že konkurencia ponúka podobnú výbavu iba za zlomok sumy.


Zatiaľ čo čínska konkurencia exceluje predovšetkým vo výrobe tých lacnejších smartfónov, Samsung je schopný vyrobiť skvelé vlajkové modely a zariadenia vyššej strednej triedy. Modelový rad Samsung Galaxy A v sebe po novom zahŕňa hneď dve triedy – tú nižšiu a strednú.

Prednedávnom sa nám na test dostal telefón Samsung Galaxy A71, ktorý spája hranice medzi strednou a vyššou triedou. Je schopný vynahradiť kúpu vlajkovej lode? Nuž, existujú mnohé plusy a mínusy. O tých sa dočítate v práve začínajúcej recenzii.

Balenie: Nechýbajú slúchadlá

Telefón k nám došiel v bielej krabičke, na ktorej prednej strane je obrázok samotného smartfónu. Po jej otvorení sme ihneď zbadali telefón, pod ktorým sa nachádza ďalšie príslušenstvo. Patrí tu samozrejme nabíjací adaptér, ktorý podporuje rýchle nabíjanie o výkone hneď 25 W. Energia sa batérii dopĺňa prostredníctvom pribaleného bieleho kábla, ktorý má USB-C koncovku na obidvoch stranách.

Na prenos údajov do staršieho notebooku tak budete potrebovať redukciu, ak teda váš počítač nedisponuje USB-C portom. Okrem nevyhnutnej technickej dokumentácie s návodmi tu nechýbajú ani štuplíkové slúchadlá v bielej farbe s jack koncovkou. Tie v ušiach nijako neprekážajú, avšak ich zvukové podanie je na chabej úrovni.

Hudbu s nimi budú počúvať iba skutočne nenároční poslucháči a na hovory ich taktiež využije málokto. Tentokrát ani nie tak kvôli ich zvuku, ale kvôli mikrofónu. Druhá strana sa bude zrejme sťažovať.

Konštrukcia a dizajn: Elegantný krásavec do veľkých rúk

Už na prvý pohľad pôsobí nový Samsung priam luxusne. Predná strana sa podobá na tú z modelu Samsung Galaxy Note 10 a v skratke vyzerá fakt super. Obklopuje ju predovšetkým rozmerný, 6,7-palcový displej, ktorý je síce plochého charakteru, no pokrýva ho ku krajom jemne zakrivené 2.5 D sklo, ktoré je navyše odolné voči škrabancom. Tie sa po dlhšom používaní (približne jeden týždeň) síce v drobnej podobe aj objavili, no ide o zanedbateľný detail. Aj napriek tomu však odporúčame používať ochranné tvrdené sklo či plastovú fóliu.

V hornej časti zobrazovača je prítomná “diera”, alebo aj “Hole Punch” pre prednú kameru. Nad ňou sa nachádza reproduktor na hovory. Za zmienku stojí fakt, že všetky potrebné senzory, ako napríklad snímač priblíženia sú integrované priamo pod displejom. Po otočení smartfónu sa nám naskytne pohľad na krásnu zadnú stranu, ktorú žiaľ tvorí plast. Plastová je v podstate celá konštrukcia smartfónu, no v ruke určite nepôsobí lacným dojmom, práve naopak. V prípade približne 400-eurového smartfónu by sme však očakávali nasadenie prémiovejších materiálov.

  • Rozmery: 163.6 mm 76.0 mm  7.7 mm
  • Hmotnosť: 179 g

V pravej hornej časti zadne strany si svoje miesto našiel modul so štyrmi fotoaparátmi. Ten trochu vystupuje nad okolitý povrch, avšak hrúbka zariadenia je ponechaná na úplne znesiteľnej úrovni. Nami testovaný modrý variant v zásade od okolitého svetla pôsobil miestami bielo až svetlo zeleno. Šarm smartfónu dodávajú pruhy a rôzne čiary po zadnej strane. Rámik okolo telefónu pôsobí naoko kovovo, no ide iba o strieborný, lesklý plast.

Na dolnej hrane sa okrem USB-C konektora nachádza aj 3,5 mm audio jack na slúchadlá, spolu s hlavným reproduktorom, ktorý hraje vcelku nahlas, no jeho kvalita je na priemernej úrovni. S reproduktorom sa dá v pohode žiť, dokonca sa ani nestávali momenty, kedy sme ho nechtiac rukou neprekryli, no na posluch hudby využite buď slúchadlá, alebo externý reproduktor.

Na pravej strane potom nájdeme tlačidlá na regulovanie hlasitosti a tlačidlo vypnutia / zapnutia. Vľavo je potom v hornejšej časti iba slot na dve nanoSIM karty a jedno microSD kartu. Hore si potom miesto našiel iba sekundárny mikrofón. Za konštrukčné spracovanie tohto telefónu výrobcu chválime.

Displej: Krásny AMOLED, takto to má byť

Azda najväčšou prednosťou novinky je jej displej. Reč je o 6,7-palcovom AMOLED zobrazovači s rozlíšením Full HD+. To konkrétnejšie činí 1080 x 2400 pixelov a jemnosť 393 pixelov na palec. Pomer strán sa zastavil na čiastke 20:9. Skúsenosti s týmto displejom sú skutočne dobré. Obraz je krásne farebný, čitateľnosť je excelentná taktiež. Zaujímavé by však bolo, keby tento panel mal vyššiu obnovovaciu frekvenciou, ako 60 Hz. Samozrejme, ide iba o nový trend a vyššia stredná trieda sa ho ešte držať jednoznačne nemusí.

Voľným okom jednotlivé pixely zbadajú iba niektorí. Na priamom slnku je displej čitateľný, no na druhú stranu sme videli množstvo omnoho lepšie viditeľných panelov. Minimálny jas je potom úplne v poriadku, o zrak vás uprostred noci telefón na krátku chvíľu nepripraví. Doplníme, že v nastaveniach je možné poupraviť si jeho farebné podanie. Zapnúť je možné aj režim čítania, ktorý vo večerných hodinách zníži únavu očí. Displej reagoval na dotyky svižne a okamžite, nebol s nim prakticky žiaden problém.

Výkon a pamäť: Očakávali sme viac

Pokiaľ ide o výkon, postará sa oň procesor Qualcomm Snapdragon 730, ktorý má osem jadier. Nejde o jeho vylepšenú “G” verziu na hranie hier, no o zábavu bude aj tak postarané. Teda, s obmedzeniami na niektoré aktivity. Razantný nedostatok výkonu je viditeľný vo fotoaplikácii, konkrétnejšie počas fotenie v plnom, 64 MP rozlíšení.

Slabší čipset spracovanie fotografii vo vysokom rozlíšení na jedničku nezvláda. Občas sa nám dokonca stalo, že sa telefón počas vyhotovovania takejto snímky nečakane zasekol a bol požadovaný reštart aplikácie. Horšom správou je, že zachytená fotka sa do galéria koniec koncov neuložila. Na každodenné aktivity bežného používateľa však bude tento telefón plne dostačujúci.

Vytknúť mu však môžme pomalšie spúšťanie aplikácií a hrozne pomalé je vyhľadávanie konkrétnej funkcie v nastaveniach pomocou vyhľadávacej lišty. Výsledku sa dočkáte až po pár sekundách čakania. Pokiaľ ide o hranie hier, čipset s nimi nebude mať najmenší problém. Pozor si však treba dať na graficky náročnejšie tituly, kedy výkon vo vyšších detailoch už stačiť ani z ďaleka nemusí.

Skvelou stránkou Samsungu Galaxy A71 u však jeho pamäťové hodnoty. Interný ukladací priestor o kapacite 128 GB zaručí dostatok miesta ako na videá v 4K rozlíšení, tak aj na veľké množstvo ďalších používateľských dát, aplikácií a hier. Navyše, internú pamäť je možné ešte rozšíriť pomocou microSD karty. RAM je veľká 6 GB a spustené aplikácie sa na pozadí držali vcelku pevne, až dokým sme ich ručne nevypli, respektíve úlohu neprevzal integrovaný šetrič batérie, ktorý vám rozhodne odporúčame po nainštalovaní všetkých aplikácií ručne nastaviť.

V čase nášho testovania bola aplikácia AnTuTu Benchmark z Obchodu Play nečakane odstránená. Podľa informácií z internetu však Samsung Galaxy A71 dosahuje hranicu 277 000 bodov, čo je úprimne slušné.

Fotoaparáty: Zamrzí absencia teleobjektívu

Samsung Galaxy A71 disponuje hneď štyrmi snímačmi na jeho zadnej strane. Piaty sa nachádza vpredu, v “hole-punch” výreze. Primárny senzor má 64 MP, svetelnosť f/1.8 a fotí v predvolenom režime v rozlíšení 16 MP veľmi dobre. Jeho kvalita sa však so strácajúcim sa zdrojom svetla postupne degraduje, avšak nejde o žiadnu katastrofu. Režim nočnej fotografie dokáže veľa vecí pozachraňovať. Pripravte sa však na zdĺhavejšie vytváranie fotografie, keďže senzor musí zachytávať obraz po dlhšiu dobu.

Druhý fotoaparát je má široký uhol záberu. Fotografie z neho vyzerajú veľmi dobre, avšak boli sme už svedkami aj podstatne lepších ultra širokouhlých objektívov na smartfóne. Jeho clonové číslo sa zastavilo na hodnote f/2.2. Tretia kamera slúži na vytváranie fotografií s portrétovým režimom, respektíve slúži na korektné rozmazanie pozadia. Má 5 MP a svetelnosť f/2.2.

O správnom fungovaní portrétového režimu vieme povedať toľko, že problémy nespôsobuje a určite pomocou neho vyhotovíte pekné obrázky. Posledným snímačom zadnej strany je makro objektív, ktorý nás svojou kvalitou príjemne prekvapil. Zaostriť dokáže z veľkej blízkosti prakticky na čokoľvek.

Hlavný fotoaparát má až 64 MP

Ako sme už však v sekcii o výkone a pamäti spomínal, stretli sme sa s vcelku nepríjemnou situáciou, kedy procesor, alebo optimalizácia foto aplikácie jednoducho nedovolila kompletné uloženie fotografie v plnom, 64 MP rozlíšení. To sa mimochodom zapína v hornej lište fotoaparátu, konkrétnejšie pri nastavovaní pomeru strán. Symbol “H” tak značí pre 64 MP režim.

Zvyčajne tento spôsob fotenia problémy nespôsoboval, no spracovanie výslednej fotografie trvalo pokojne aj pár sekúnd. Podobným prípadom je aj konkurenčný model Xiaomi Mi Note 10, ktorý disponuje prakticky veľmi podobným procesorom. Jeho fotoaparát má však až 108 MP, čo je ešte väčšou výzvou pre samotný čip. Vráťme sa však späť k Samsungu. Veľmi nás sklamal režim “Pro”. Ten v sebe nemá možnosť dlhej uzávierky.

Každopádne, tento 64 MP snímač tvorí úchvatné fotografie, aj keď má na tom pomocnú ruku softvérová úprava. Za to však farby vyzerajú živé, fotografie majú skvelý kontrast a excelentný dynamický rozsah. Celkovo tento fotoaparát hodnotíme aj v tejto cenovke na jedničku. Mimochodom, fotky v plnom, 64 MP rozlíšení sú po zobrazení na veľkej obrazovke počítača úplne super aj po priblížení. Samsung, dobrá práca! Pripájame aj odkaz na fotografie bez komprimácie.

Výborná predná kamera

Predná, 32 MP “selfie” kamerka so svetelnosťou f/2.2 vytvára skutočne pekné fotografie. Tá dokáže fotografovať v dvoch režimoch – v tom základnom a širokouhlom. Senzor je na prednej strane iba jeden, takže treba to brať tak, že ten pomyslený, širokouhlý režim, je vlastne tým základným. Mód, v ktorom vám fotoaplikácia ponúkne robiť fotografie, je vlastne iba vyrezanou a priblíženou časťou.

Zmysel v tomto nevidíme, no odporúčame vám používať ten druhý prípad, do ktorého sa na “selfie” fotografiu zmestí viac ľudí. K dispozícii sú aj rôzne nálepky na tvár, ktoré sú známe napríklad z aplikácií Snapchat, Messenger či Instagram. Výsledné fotky majú skvelý dynamický rozsah, dobrú ostrosť a excelentné farby. Táto vecička sa proste podarila. Spomenieme, že predný snímač podporuje aj nahrávanie videa v úctyhodnom 4K rozlíšení, čo je všeobecne pri smartfónoch raritou. Na svoje si teda prídu milovníci vlogov a jednoducho tí, ktorí radi nahrávajú videa prednou kamerou.

Video zadnou, 64 MP kamerou je možné nahrávať až do 4K, vždy však len v 30 fps, čo je škoda. Širokouhlým snímačom sa nahráva Full HD video, pri tej istej snímkovej frekvencii. Vo foto aplikácii je prístupný aj super stabilizovaný režim, ktorý extrémne degraduje kvalitu a vzhľad videa, no výsledné video má extrémne dobrú stabilizáciu, aj keď iba tú elektronickú.

Testovacie fotografie:

Testovacie video:

Testovacie širokouhlé video:

Testovacie super stabilizované video:

Operačný systém: Je to o sile zvyku

Operačný systém Android 10, respektíve používateľská nadstavba od Samsungu, s názvom One UI 2.0 je jednoducho od čistého Androidu totálne odlišná. Preto si po prechode zo smartfónu od iného výrobcu bude nutné poriadne zvyknúť. Za dobu nášho testovania sme si naň samozrejme zvykli vcelku rýchlo, no menej skúseným to môže istú chvíľku trvať. To však neznamená, že by nadstavba bola nejako zložitá – práve naopak.

Používať ju nie je žiadna veda a navyše, celé prostredie je prispôsobené pre veľkú obrazovku. Tým pádom máte všetko na dosah jednej ruky, i keď v niektorých prípadoch nám to prišlo ako zbytočné plytvanie voľným miestom. Každopádne, verzia nadstavby na nami testovanom kuse mala v sebe ešte nejaké tie drobné chybičky, ako občasné pády foto aplikácie počas fotenia v 64 MP rozlíšení.

Taktiež sme už v predošlej sekcii recenzie spomínali, že vyhľadávanie konkrétneho nastavenia pomocou vyhľadávacej lišty trvá nadpriemerne dlhú dobu. Úprimne si nemyslíme, že to bude pomalším procesorom – ten má výkonu na tieto bežné aktivity až až. Skôr by sme povedali, že to bude trošičku horšou optimalizáciou. Snáď sa tieto problémy vyriešia v niektorej z následujúcich systémových aktualizácií.

Výrobca prichystal pre používateľa i množstvo zaujímavých funkcií. Super vymoženosťou je potiahnutie z pravej strany. Táto činnosť vyvolá bočný panel s rôznymi funkciami, ako rýchle skratky k aplikáciám, alebo dokonca kompas, pravítko a ďalšie všemožné veci. Vytvoriť si taktiež môžte takzvané duálne aplikácie, takže pokiaľ máte dva účty na WhatsAppe, pokojne môžete mať obidva na jednom zariadení.

Kedže smartfón má v hornej časti displeja “dieru” pre prednú kameru, priestor v jej okolí sa dá využiť ako niečo podobné notifikačnej LED dióde. Môžte si nastaviť štýl blikania, ale aj farbu tohto svetla. Niektorí z vás určite využijú aj AR Emoji, čo je vlastne vaša virtuálna podobizeň, s ktorou môžete v chatovacích aplikáciách reagovať namiesto klasických, predvolených emotikonov.

Existuje tu aj obchod s motívmi. Ten v sebe zahrňuje viacero super vyzerajúcich motívov. Žiaľ, za drvivú väčšinu z nich si musíte zaplatiť. Tomuto kroku od juhokórejského výrobcu nerozumieme, no zrejme zárobky idú vývojárom samotných motívov. Nájdete tu aj rôzne tapety, prispôsobené pre váš model, no za väčšinu sa taktiež platí.

Odomykanie: Menej spoľahlivé, ako sme čakali

Samsung Galaxy A71 sa vyznačuje aj integrovaným skenerom odtlačkov prstov priamo v displeji. Ten sa nachádza síce na správnej pozícii, kde zvyčajne dopadne váš palec, avšak z našich skúseností usudzujeme, že ide o jeden z tých horších skenerov pod obrazovkou. Odomykanie zvyčajne trvá približne dve sekundy, čo nie je nijako bleskurýchle. Pokiaľ však ide o presnosť a úspešnosť odomykania, ani z tejto vlastnosti nie sme priam nadšení.

Približne každý štvrtý pokus o odomknutie odtlačkom jednoducho nevyjde a museli sme sa pokúsiť o odomknutie ešte raz. Nejde samozrejme o žiadnu katastrofu a taktiež berieme do úvahy, že tento model nie je ani vlajkovou loďou. Skôr nám ide o princíp, prečo to jednoducho nejde na prvý šup. Po istom čase sme nahrali ten istý palec na odomknutie ešte raz, no problémy sa stále zvykli objavovať.

Využiť je možné aj odomknutie pomocou tváre, no úprimne, radšej vyberte možnosť skenera odtlačkov. Face ID jednoducho nefunguje ani zďaleka tak dobre. Tvár je rozpoznaná iba za fakt dobrého svetla. Potom, ako svetla ubúdalo sa nám telefón nepodarilo cez tvár odomknúť. Isté nastavenie síce zabezpečí, aby sa počas skenovania v tmavom prostredí obrazovka rozjasnila a ožiarila vás, no večer to jednoducho nefungovalo.

Dúfame tak, že to Samsung opraví pomocou softvérovej aktualizácie, respektíve vami kupovaný kus bude na tom o čosi lepšie, ako ten náš testovací. Ak už sa rozhodnete pre akýkoľvek spôsob zabezpečenia obrazovky, nutné bude nastaviť si buď PIN, heslo alebo vzor. To si treba zapamätať.

Konektivita: So všetkým, čo budete potrebovať

Samsung Galaxy A71 má z hľadiska konektivity prakticky všetko, čím by mal moderný smartfón disponovať. Máme tu dvojpásmovú Wi-Fi, Bluetooth 5.0, NFC, USB-C, 3,5 mm audio jack či služby určovania polohy, ako GPS, A-GPS, Galileo, GLONASS či Beidou. Aj napriek tomu, že telefón má zrejme všetko (okrem takých vecí, ako najmodernejšie 5G či infraport), no aj napriek tomu sme objavili problémy so stabilitou Wi-Fi pripojenia, kedy nám jednoducho prišlo, že Wi-Fi router nemá prístup k internetu. Tomu tak však nebolo, pretože ostatné zariadenia v sieti fungovali úplne bez problémov.

Táto situácia však nastala iba párkrát, no prinútila nás sa na istý čas spoliehať na mobilné dáta. Tie inak fungovali perfektne, smartfón nemal s príjmom signálu jediný problém. Poteší aj kvalita hovorov, VoLTE funguje úplne super. S technológiou Bluetooth problémy taktiež neboli, bezdrôtové slúchadlá sa pripájali prakticky ihneď, no máme pocit, že zvuk v nich je o čosi lepší v prípade vlajkového modelu ( konkrétnejšie porovnávame so Xiaomi Mi 9).

Batéria: Iba priemerná výdrž

Úprimne, hneď od začiatku sme si od integrovanej, 4 500 mAh batérie sľubovali skvelú výdrž na jedno nabitie. Žiaľ, z našich skúseností môžeme povedať, že ide len o typický, jednodňový smartfón. Displej je predsa krásny, veľký a celkom žiarivý. Ten bude určite hrozným žrútom energie, čo sa následne prejavovalo aj na koncovej výdrži na jedno nabitie. Telefón sme nabíjali každý deň, pričom večer mu ostávalo zväčša 25 % batérie a v tomto stave sme ho zapojili do nabíjačky, pretože ďalší deň by dlho nevydržal.

V zásade od náročnosti používania sa doba zapnutého displeja na jedno nabitie pohybovala v rozmedzí od 4 a pol hodín do 5 a pol hodín. Ide o kladné hodnoty, no konkurencia ich prinesie podstatne lepšie. Aspoň že nabíjanie je skutočne parádne rýchle. Počas nabíjania sa na vypnutom displeji zobrazí drobným bielym písmom informácia o percentách nabitia, takže nie je nutné samotnú obrazovku ručne zapínať. Plné nabitie z 0% na 100 % prebehlo za úchvatnú hodinu a pätnásť minút.

Samsung Galaxy A71 a rýchlosť nabíjania:

  • 15 min. – 27 %
  • 30 min. – 47 %
  • 45 min. – 68 %
  • 60 min. – 86 %
  • Plné nabitie – 1 hod. 15 min.

Operačný systém so sebou prináša aj hneď viacero šetriacich režimy. Prvý z nich obmedzí iba veci, ako aktivity na pozadí. Druhý z nich je už o niečo radikálnejší a zakáže funkcie, ako Always-ON displej. Znížená bude i rýchlosť procesora, pričom percento obmedzenia si môžete nastaviť vy manuálne. Šetrič je možné si dopredu naplánovať, tak ako aj nastaviť jeho adaptívnu činnosť.

Záverečné zhodnotenie: Parádna štýlovka strednej triedy?

Niet ani jedinej pochyby o tom, že nový Samsung Galaxy A71 je viac ako zaujímavým smartfónom Za cenu, ktorá sa momentálne pohybuje okolo čiastky 439 € ponúka hodnotnú výbavu, vrátane batérie s vysokou kapacitou, skvelými fotoaparátmi a super displejom, no viacerých taktiež zaujme svojim dizajnom. Žiaľ, mnohým nemusí vyhovovať čisto plastové prevedenie či procesor a optimalizácia, ktorá občas prejavuje mierne zaváhanie.

Pokiaľ nebudete fotografovať v plnom, 64 MP rozlíšení, nevidíme dôvod, prečo by Samsung Galaxy A71 nemohol byť vašou pravou voľbou. Pokiaľ vám vyhovuje všetkým, čím disponuje, určite budete nadmieru spokojní. Radosť spraví stále žijúci 3,5 mm audio jack, slot na rozšírenie interného úložiska či až 6 GB operačnej pamäte. Dostatok RAM si nevieme vynachváliť, aj keď by v pohode stačilo, keby mala “len” 4 GB. Viac ako 6 GB RAM nevyužije v smartfóne takmer nik.

Ide o telefón, vhodný pre mierne náročných používateľov. Kúpiť si ho však môžu hlavne tí, čo potrebujú dobrý foťák, no zároveň im nevadí absencia teleobjektívu. Veľmi potešiť dokáže taktiež milovníkov “selfies”, pretože dlho sme nevideli tak dobrú prednú kameru. Čerešničkou na torte je samozrejme displej, ktorý sa nám páčil zo všetkého najviac.

Cena Samsungu Galaxy A71 sa momentálne pohybuje približne na 400 – 450 €, v závislosti od predajcu či prípadnej zľavy. K dispozícii je v nami testovanom svetlomodrom, striebornom a čiernom farebnom prevedení.

Konkurencia

Xiaomi Mi Note 10

Do konkurencie musíme zaradiť model Xiaomi Mi Note 10, keďže zdieľa mnoho podobností s práve recenzovaným telefónom. Xiaomi má v sebe procesor Snapdragon 730G, čo je herný variant čipsetu, ktorý je taktiež vo vnútri Galaxy A71. Mi Note 10 má na zadnej strane hneď päticu snímačov, ktoré sú narozdiel od Samsungu veľmi všestranné. Máme tu primárny, 108 MP senzor, ktorý vytvára skutočne úchvatné fotografie za dňa či v noci.

Xiaomi Mi Note 10 displej

Obidva modely však zdieľajú rovnaký problém so spracovaním fotografií vo vysokom rozlíšení. Ďalej je tu aj ultra širokouhlý senzor, ktorému spoločnosť robia dva teleobjektívy. Prvý má dvojnásobný zoom, druhý potom hneď päťnásobný. Na záver tu nájdeme dedikovanú makro kamerku, podobnú tej na Samsungu. Čím Mi Note 10 ďalej poteší, je ešte krajší, ku stranám krásne zakrivený displej. Na záver je úplnom peckou 5 260 mAh batéria vo vnútri.


HONOR 20 Pro

Ďalším telefónom na zozname konkurencie je HONOR 20 Pro od populárneho čínskeho výrobcu. Hlavnou pýchou tohto model uje okrem dizajnu aj jeho fotoaparát. Ten má 48 MP a spoločnosť mu robí ďalšia trojica senzorov. Prednú stranu okupuje 6,26-palcový displej s rozlíšením Full HD+. Predná kamera by mala byť na podobne skvelej úrovni, ako v prípade Galaxy A71.

Honor 20 Pro
Honor 20 Pro: Detail na fotoaparát



Lenovo Z6 Pro

Predposledným modelom, ktorý vytvára slušnú konkurenciu, je Lenovo Z6 Pro. Ide o smartfón s ešte odvážnejším dizajnom, ktorý sa skôr hodí pre milovníkov mobilných hier. Jeho hlavnou prednosťou, oproti Samsungu Galaxy A71 je procesor Snapdragon 855, ktorý je stále jedným z najsilnejších mobilných čipsetov vôbec. Telefónu tak problém nebude robiť jediná operácia. Dokonca ani fotenie v plnom, 48 MP rozlíšení, ktorým hlavný snímač disponuje. Navyše, je tu aj enormných 8 GB RAM, spolu s 4 000 mAh batériou.

Lenovo Z6 Pro fotoaparat

LG G8s ThinQ

Posledným smartfónom na tomto zozname bude LG G8s ThinQ. Ako ste si už mohli všimnúť, zaraďujeme tu hlavne mobily so skvelými fotoaparátmi. To samozrejme z dôvodu, že Galaxy A71 fotí na svoju cenu fakt super. LG disponuje trojicou snímačov, pričom ten primárny má 12 MP. O spracovanie fotiek nebude núdza, a to nielen kvôli nižšiemu rozlíšeniu, ale predovšetkým vďaka nasadeniu Snapdragonu 855. Menším sklamaním však je kapacita batérie, ktorá má “len” 3 550 mAh.

6.7

Samsung Galaxy A71

Niet ani jedinej pochyby o tom, že nový Samsung Galaxy A71 je viac ako zaujímavým smartfónom Za cenu, ktorá sa momentálne pohybuje okolo čiastky 439 € ponúka hodnotnú výbavu, vrátane batérie s vysokou kapacitou, skvelými fotoaparátmi a super displejom, no viacerých taktiež zaujme svojim dizajnom. Žiaľ, mnohým nemusí vyhovovať čisto plastové prevedenie či procesor a optimalizácia, ktorá občas prejavuje mierne zaváhanie.

Pokiaľ nebudete fotografovať v plnom, 64 MP rozlíšení, nevidíme dôvod, prečo by Samsung Galaxy A71 nemohol byť vašou pravou voľbou. Pokiaľ vám vyhovuje všetkým, čím disponuje, určite budete nadmieru spokojní. Radosť spraví stále žijúci 3,5 mm audio jack, slot na rozšírenie interného úložiska či až 6 GB operačnej pamäte. Dostatok RAM si nevieme vynachváliť, aj keď by v pohode stačilo, keby mala "len" 4 GB. Viac ako 6 GB RAM nevyužije v smartfóne takmer nik.

Ide o telefón, vhodný pre mierne náročných používateľov. Kúpiť si ho však môžu hlavne tí, čo potrebujú dobrý foťák, no zároveň im nevadí absencia teleobjektívu. Veľmi potešiť dokáže taktiež milovníkov "selfies", pretože dlho sme nevideli tak dobrú prednú kameru. Čerešničkou na torte je samozrejme displej, ktorý sa nám páčil zo všetkého najviac.zobraziť celú recenziu
70 %
Konštrukcia a dizajn
80 %
Displej
60 %
Výkon
60 %
Výdrž batérie
50 %
Cena
80 %
Fotoaparát

  • Pekný dizajn
  • Super fotoaparáty
  • Kvalitný displej
  • Rýchle nabíjanie
  • Rozšírená konektivita

  • Vysoká cena
  • Slabšia batéria
  • Odladenosť
  • Zaváhania vo výkone
  • Neúprosná konkurencia
30.3.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+