MojAndroid

Do rúk sa mi dostal najvybavenejší a najvýkonnejší smartfón od spoločnosti Lenovo. Lenovo Z6 PRO si prívlastok PRO naozaj zaslúži. Ponúka trendový displej so skenerom odtlačkov prstov, výkon hodný vlajkovej lode, podarený dizajn a prekvapivo bohaté balenie. Príjemná je aj cena, ktorý teraz z pôvodných 549 eur klesla na 399 eur.

Balenie: Mnohí by si mohli brať príklad

Štandardom, alebo lepšie povedané nutnosťou je nabíjačka a kábel v balení. Čo už je zaujímavejšie, 27 W nabíjačka ponúka moderný USB-C konektor. Rovnaký konektor má teda aj pribalený kábel na oboch stranách. Trochu zamrzia chýbajúce slúchadlá, no vďaka štandardnému 3,5 mm jacku k smartfónu pripojíte hocijaké.

Lenovo Z6 Pro fotoaparat

Štandardom v balení je tiež klasický kovový nástroj na vyberanie SIM karty. Príjemným prekvapením je gumený ochranný obal, ktorý sadne ako uliaty. No a čo ma prekvapilo najviac, je prítomnosť ochrannej fólie na displej. Tú si tak môžete nalepiť hneď po vybalení zariadenia z krabice a o prípadné škrabance sa vôbec nemusíte obávať. Poteší aj pribal

Konštrukcia a dizajn: Moderný, zaujímavý, zacapkaný

Lenovo Z6 Pro je bezpochyby vlajkovou loďou výrobcu. Preto budem mať nároky vyššie. Vzhľadom k cene 399 eur oželiem chýbajúcu vodeodolnosť. Tá je vo väčšine prípadov výsadou len tých najdrahších zariadení. Konštrukcia inak spĺňa tie najnáročnejšie požiadavky.

Lenovo Z6 Pro USB konektor

Rám je klasicky kovový, predná a zadná strana sklenené. Zamrzia všadeprítomné odtlačky prstov. Avšak pri sklenených zariadeniach by bolo skôr výnimkou, keby tu neboli. Musím uznať, že dizajn sa vydaril. Podľa mňa patrí medzi najväčšie lákadlá celého zariadenia.

Špeciálne zadná strana sa mi náramne páči – keď si odmyslím tie odtlačky. Kombinácia čiernej a tmavočervenej farby je jednoducho geniálna. Vyzerá to dobre na fotografiách, naživo je to ešte lepšie. zadnú stranu dopĺňa štvorica mierne vystupujúcich fotoaparátov a nápis Lenovo. Mimochodom, pribalený gumený obal ochráni aj objektívy fotoaparátu, keďže vystupuje ešte nad ne.

Lenovo Z6 Pro zadna strana

Kvalita spracovania je príkladná. Nikde nič nevŕzga, neškrípe. V ruke sa drží aj napriek trochu väčším rozmerom veľmi príjemne. Môže za to najmä skosenie zadnej strany k okrajom, ktoré prispieva lepšiemu držaniu.

  • rozmery: 157,5 x 74,6 x 8,7 mm
  • hmotnosť: 185 gramov

Umiestnenie všetkých hardvérových tlačidiel na pravú stranu je ideálne. Rovnako ako aj ich zdvih a istota stláčania. Zamykacie tlačidlo je červené, čo veľmi pekne dotvára celkový čierno-červený dizajn. Horná strana obsahuje 3,5 mm audio jack, tá ľavá je prázdna. Teda až na nenápadný šuflík pre SIM kartu a pamäťovú kartu.

Lenovo Z6 Pro tlacidla

Na spodnej strane nájdeme USB-C konektor a taktiež mriežku hlasného reproduktora. Okrem chýbajúcej vodeodolnosti a náchylnosti na odtlačky prstov sa musíte pripraviť ešte na jeden problém, ktorý súvisí so sklenenou konštrukciou. Lenovo Z6 PRO je poriadne šmykľavé zariadenie. To však dokáže veľmi rýchlo vyriešiť pribalený ochranný obal, ktorý ponúka podstatne lepší grip.

V porovnaní s konkurenčnými vlajkovými loďami v kvalite spracovania tento smartfón nijako nezaostáva. Keď to porovnám s modelmi v podobnej cenovej kategórii, patrí Lenovo Z6 PRO medzi tie najlepšie.

Displej: Ukloňte sa, prichádza….

Musím sa priznať, že displej ma jednoducho dostal. Síce neponúka najvyššie rozlíšenie a ani najvyšší možný jas, avšak je jedným slovom nádherný. Farby sú sýte, doslova kričia. Pozorovacie uhly už tradične skvelé, viditeľnosť na slnku bezproblémová. Musím povedať, že sa práve pozerám na jeden z najkrajších displejov, aké som kedy videl.

Lenovo Z6 Pro displej

Zaberá takmer celú prednú plochu. Rámiky sú naozaj minimálne. Jediné, čo narúša celistvosť prednej strany, je výrez v hornej časti displeja. V ňom je ukrytý selfie fotoaparát. Nie som fanúšikom výrezov v displeji, aspoň že tento je naozaj malý a nezaberá dôležité miesto, kde sa nachádzajú ikonky upozornení.

Displej v skratke:

  • Uhlopriečka: 6,39″
  • Rozlíšenie: 2340 x 1080 pixelov
  • Technológia: Super AMOLED
  • Pomer strán: 19,5:9
  • Zabudovaný skener odtlačkov prstov

Oproti tým najlepším stráca displej nielen v rozlíšení, ale aj v obnovovacej frekvencii. V tomto prípade je to štandardných 60 Hz. K dispozícii je aj Always On režim. Vlastne, neviem prečo sa to volá always on, keď displej stále nesvieti. Informácie zobrazí až po ťuknutí na displej, prípadne ak so zariadením pohnete. Nejde teda o plnohodnotný always on režim.

Páči sa mi, že displej sa dokáže automaticky zablokovať pri vložení smartfónu do vrecka. Túto funkciu musíte ale najskôr aktivovať v nastaveniach. Rovnako návykové je rozsvietenie displeja dvojitým poklepaním.

K dispozícii je “režim nočného svetla”, čo je vlastne klasický nočný režim, v ktorom zariadenie obmedzí zobrazovanie bielej farby, čím šetrí vaše oči. Režim je možné naplánovať a tiež nastaviť jeho intenzitu.

Ak by vám nevyhovovali sýte farby, ktoré displej ponúka, všetko si môžete pekne nastaviť podľa seba. Dokonca si viete zvoliť to, či majú byť farby chladnejšie alebo teplejšie.

Možnosti odomykania: Trendy neutíchajú

Vďaka Super AMOLED displeju mohol výrobca použiť aj atraktívny skener odtlačkov prstov, ktorý je zabudovaný priamo v displeji. Priznám sa, že tomuto riešeniu som sa veľmi netešil, radšej mám rýchlejšie a spoľahlivejšie klasické riešenia.

Avšak tu je to v poriadku. Ultrasonické skenery v najnovších Samsugoch stále považujem za najlepšie, Lenovo Z6 PRO má klasický optický skener, ktorý funguje veľmi dobre. Stále nie som 100 % spokojný, ale v tomto smartfóne mi takýto skener neprekáža.

Funguje naozaj rýchlo a v rámci možností aj spoľahlivo. Z 10 pokusov môj prst správne rozozná 8.9 krát.

  • pri pridávaní odtlačku prsta odporúčam venovať tomu dostatok času a naskenovať ho poriadne, bez pohybu
  • osvedčilo sa mi pridať rovnaký prst dvakrát, odomykanie je rýchlejšie a presnejšie

K dispozícii je aj odomykanie tvárou. Klasicky v nastaveniach ho však nehľadajte, funkcia je schovaná v smart lock funkcii, ktorú poznáme aj z iných Androidov. Pridanie tváre je rýchle a odomykanie funguje výborne. V nastaveniach si môžete zvoliť či sa po zaregistrovaní tváre dostanete priamo na domovskú obrazovku alebo bude ešte potrebné prstom potiahnuť po zamykacej obrazovke.

Výkon a pamäť: Razí si cestu na vrchol

Najvýkonnejší smartfón od Lenovo ponúka aj najvýkonnejší procesor. Vo vnútri pracuje Qualcomm Snapdragon 855, ktorý nájdeme takmer vo všetkých tohtoročných vlajkových lodiach. Použitie takto výkonného procesora spolu s dobrou optimalizáciou operačného systému zabezpečí okamžité reakcie na čokoľvek. Jednoducho povedané, na nič sa nečaká.

Lenovo Z6 Pro domovska obrazovka

Silný procesor predurčuje toto zariadenie na hranie. V obchode Google Play neexistuje titul, s ktorým by si nevedel Lenovo Z6 PRO poradiť. Všetko pekne funguje na maximálnych detailoch – a bez sekania. Počas testovania som sa párkrát zahral PUBG Mobile či Call of Duty: Mobile. Obe hry bežali príkladne, nezaznamenal som žiadne nepríjemné trhanie. Ani na najvyšších detailoch.

Po hraní náročných hier je cítiť, že sa telefón trochu zohreje. To je ale bežný jav, nijaké nadmerné zahrievanie som nespozoroval. Počas hrania však kvôli lepšiemu odvádzaniu tepla odporúčam odňať ochranný obal.

Poriadny hrubý výkon procesora podčiarkujú výsledky z benchmarkov:

Vďaka 8 GB operačnej pamäti dokáže smartfón udržať množstvo aplikácií a hier na pozadí. Náhodné zatváranie sa tak v žiadnom prípade nekoná. Hodnota 8 GB je nadštandardná a na samotnom výkone a pocitu z používania je to jednoducho poznať.

  • Počas používania mám približne 3,5 GB voľnej operačnej pamäte
  • Po nainštalovaní mnou používaných aplikácií zostalo k dispozícii 110 GB úložiska

Vďaka úložisku s kapacitou 128 GB nebude o voľný priestor núdza. Táto hodnota vystačí na veľmi slušné množstvo skladieb, videí, fotografií či iného multimediálneho obsahu. Pokiaľ by predsalen nestačilo, k dispozícii je aj slot na pamäťové karty microSD do maximálnej kapacity až 1 terabajt. V tomto prípade sa ale musíte pripraviť na stratu Dual SIM funkcionality. Druhý slot na SIM kartu je zdieľaný so slotom na microSD.

Systém: Príjemná nadstavba s užitočnými funkciami

Najlepší smartfón od Lenova beží na operačnom systéme Android 9.0 Pie, ktorý je prekrytý nadstavbou ZUI. Nadstavba je pomerne robustná, avšak nie až tak, ako napríklad One UI, EMUI či MIUI. Menu aplikácií zostáva napríklad rovnaké, aké je v čistom Androide. Avšak nastavenia či notifikačná lišta sú prepracované.

Trochu mi prekáža, že sa v systéme nachádza viacero predinštalovaných hier či aplikácií, ktoré nepotrebujem. Našťastie som ich vedel bez problémov všetky odinštalovať. Páči sa mi, že odinštalovanie je možné priamo z domovskej obrazovky, prípadne z menu aplikácií. Nemusím tak chodiť do nastavení a hľadať aplikáciu tam.

V stavovom riadku si môžete nechať zobraziť percentá batérie či dokonca aktuálnu rýchlosť pripojenia. Tiež sa tu zobrazujú upozornenia z aplikácií – teda ikonky aplikácií, z ktorých upozornenia pochádzajú.

Notifikačná lišta sa trochu podobá na tú z MIUI od Xiaomi. Je plne prispôsobiteľná. Jediné, čo mi chýba, je priamy prístup do nastavení zariadenia. To na iných smartfónoch využívam často. Jednoducho vyrolujem lištu a ťuknem na nastavenia. V tomto prípade musím ísť do menu aplikácií a nastavenia spustiť odtiaľ. Na domovskej obrazovke ikonku mať nechcem.

Lenovo Z6 Pro menu aplikacii

Na ovládanie systému štandardne slúžia tri softvérové tlačidlá na spodku displeja. Tlačidlo späť si môžete v nastaveniach prehodiť s tlačidlom multitaskingu. Lenovo si pre používateľov pripravilo prekvapenie v podobe ovládania prostredníctvom gest. Nazval to špeciálne – 4D U-Touch. Gestá fungujú nasledovne:

  • Späť – potiahnutím zdola nahor
  • Domov – potiahnutím zdola nahor a podržaním
  • Multitasking – potiahnutím z ľavého alebo pravého spodného okraja

Počas dvoch týždňov s týmto smartfónom som zaregistroval dve nepríjemnosti, ktoré sa týkali softvéru. Tou prvou bolo nefunkčné tlačidlo multitaskingu. Po ťuknutí naň sa telefón zablokoval To vyriešila aktualizácia (smartfón prišiel ešte s prvou verziou softvéru).

Druhou nepríjemnosťou bolo zmiznutie tlačidla multitaskingu a tlačidla domov. Zostalo len tlačidlo späť. Tento problém vyriešil jednoduchý reštart telefónu a už sa nikdy viac neopakoval. Nie je to nič, čo by bolo extrémne nepríjemné, no s takýmito softvérovými nedostatkami som sa už dlho nestretol.

Multimédiá: Je to dobré, ale nie najlepšie

Pekný displej je ako stvorený na pozeranie filmov, fotografovanie, prezeranie obrázkov či surfovanie po internete. Výkonný procesor zabezpečí prehrávanie multimediálneho obsahu absolútne bez sekania a v najvyššej kvalite. Takto by to malo byť.

Reproduktor na spodnej strane hrá dostatočne nahlas a celkovo patrí medzi tie lepšie. Škoda, že repdroduktor je len jeden. Mriežku môžete celkom ľahko zakryť rukou. Zamrzí, že v balení chýbajú slúchadlá. Musíte sa tak spoľahnúť na tie, ktoré vám ležia doma. Vďaka 3,5 mm audio jacku to až taký problém nebude.

Zariadenie disponuje aj vlastnými multimediálnymi aplikáciami. Prítomná je klasická galéria, nechýba v nej ani základná úprava fotografií. Hudobný prehrávač predinštalovaný nie je, samozrejme sa tu nachádza Hudba Play.

Poteší klasické FM rádio, ktoré pre fungovanie vyžaduje slúchadlá. Opäť škoda, že nie sú v balení. Z rádia je dokonca možné aj nahrávať a nechýba ani časovač vypnutia.

V nastaveniach sa nachádza špeciálna položka Dolby Atmos. V nej sa ukrývajú naozaj podrobné nastavenia zvuku. Upraviť si môžete ekvalizér, rôzne efekty, úroveň basov, výšok a podobne.

Konektivita: Vlajková loď bez NFC?

Základom každého správneho smartfónu – telefónu je bezproblémové telefonovanie, písanie SMS správ a príjem signálu. Tieto všetky požiadavky Lenovo Z6 PRO spĺňa bez problémov. Zvuk pri telefonovaní je dostatočne hlasný, kvalita mikrofónu výborná, žiadne výkyvy signálu a iné nepríjemnosti som počas testovania nepostrehol.

O pripojenie sa postará 4G konektivita, ktorú môžete využiť na oboch SIM kartách. Páči sa mi, že v stavovom riadku vás zariadenie môže informovať o aktuálnej rýchlosti prenášaných dát. Pod položkou Využitie dát sa ukrýva spotreba. Tu si môžete aktivovať napríklad šetrič dát (zabráni niektorým aplikáciám prijímať a odosielať dáta na pozadí).

Lenovo Z6 Pro fotoaparat

Nastaviť si môžete váš dátový limit. Po jeho prekročení o tom smartfón informuje. Vždy tak máte k dispozícii prehľad o svojich spotrebovaných dátach.

Navigovanie je s Lenovom Z6 PRO bezproblémové. Signál a GPS fix som mal prakticky okamžite. Počas testovania som vyskúšal niekoľko jázd, signál bol stabilný a neregistroval som žiadny výpadok. To isté platí aj o bluetooth pripojení. Otestoval som ho s bluetooth slúchadlami a tiež aj smart hodinkami. Žiadne nečakané výpadky alebo prerušenia spojenia sa nekonali.

Jediné sklamanie prišlo, keď som zistil, že zariadenie neponúka NFC. To znamená, že ním v obchode nezaplatíte. Škoda.

Fotoaparát: 5 snímačov vzadu a výborná kvalita

Kvalitný fotoaparát je jedným z hlavných lákadiel vlajkovej lode od Lenova. Už na prvý pohľad zaujme počtom objektívov a v neposlednom rade aj parametrami:

  • 48 MP hlavný snímač, f/1.8
  • 8 MP teleobjektív, dvojnásobné optické priblíženie, f/2.4
  • 16 MP ultra-širokouhlý snímač, f/2.2
  • 2 MP video objektív s optickou stabilizáciou obrazu
  • ToF 3D kamera

Celkový počet snímačov na zadnej strane je 5, 4 z nich vedia vytvárať fotografie. Aplikácia je spracovaná veľmi pekne a ponúka všetky podstatné nastavenia. Jedinú výhradu mám k prepínaniu medzi objektívmi, ktoré nie je až také jednoduché. Síce sa tu nachádza tlačidlo, ktoré by ich malo prepínať, no po ťuknutí naň sa zobrazí akýsi posuvník približovania, ktorý musíte posunúť na vami zvolenú polohu. Nie je to úplne ideálne. Radšej by som bol klasickému, kedy sa po ťuknutí jednoducho prepína medzi objektívmi.

  • Fotografovať je možné v pomere strán 4:3 alebo v pomere strán displeja
  • Štandardne sú 4 pixely spojené do jedného, výsledkom je 12 MP rozlíšenie. Je možné nastaviť aj maximálne rozlíšenie 48 megapixelov
  • Ultra-širokouhlý snímač ponúka automatické zaostrovanie, využijete ho aj na makro fotografie – prepína sa automaticky
  • Pre rýchly vstup do fotoaparátu stačí smartfón rýchlo pootočiť okolo svojej osi

Kvalita fotografií je veľmi dobrá. Cez deň ponúkajú dostatok detailov, príkladnú ostrosť, pekné farby a veľmi slušné HDR. Zlé to nie je ani v noci, celkovo nočné fotografie patria medzi tie lepšie. Charakterizuje ich nízka miera šumu a veľmi dobré detaily. K dispozícii je aj špeciálny nočný režim. Ten však nie vždy pomôže. Konkurencia od Googlu či Huawei je v tomto smere o trochu ďalej.

Širokouhlý objektív sa hodí najmä cez deň. Večer a v noci sú fotky z neho podstatne slabšie. Trochu mi prekáža výraznejší efekt rybieho oka, v nastaveniach som jeho eliminovanie nenašiel.

Portrétový režim

Portrétový režim sa nazýva trochu nezvyčajne – Na výšku. Výrazne mu pomáha ToF snímač. Objekt v popredí je pekne zaostrený, pozadie je rozostrené. Celkom dobre zvláda aj náročnejšie scény. K dispozícii je aj možnosť nastavenia úrovne rozostrenia v ôsmich krokoch. Odporúčam zvoliť úroveň 4-5. V tomto nastavení je pozadie veľmi pekne rozostrené, no stále nie príliš výrazné. Vyzerá to jednoducho dobre.

Selfie

Selfie fotoaparát je umiestnený vo výreze displeja v jeho hornej časti. Z technických špecifikácií spomeniem rozlíšenie 32 megapixelov a svetelnosť f/2.0. Snímač dokáže aj natáčať video, maximálne v FHD rozlíšení pri 30 snímkoch za sekundu.

Kvalita fotografií zo selfie fotoaparátu je veľmi slušná. Sú dostatočne ostré a majú pekné farby. Dobre zvláda aj scény, ktoré sú náročnejšie na prechody svetla. V tomto smere mu nemám čo vytknúť. V noci je to samozrejme horšie, no nič iné som ani nečakal. V každom prípade, fotky sú stále použiteľné.

Portrétový režim je k dispozícii aj pre selfie fotoaparát. Opäť platí, že nie je až taký kvalitný ako v prípade hlavného snímača, no poteší. Najmä v dobrom svetle sa vám častokrát podaria veľmi pekné fotografie. Rozmazanie nie je prehnané, je skôr príjemne mäkké a nijako agresívne neruší. Palec hore.

Video

Video je možné natáčať maximálne v 4K rozlíšení pri 30 snímkoch za sekundu. K dispozícii je ešte FHD a HD rozlíšenie, taktiež maximálne 30 fps. 4K video natočíte prostredníctvom hlavného snímača, zatiaľ čo o Full HD sa postará špeciálny objektív s rozlíšením 2 megapixely a optiskou stabilizáciou obrazu. Odporúčam používať ten. Len škoda, že nepodporuje 60 snímkov za sekundu, uspokojiť sa musíte s 30. K dispozícii je aj nahrávanie širokouhlého videa. Prepínanie medzi širokouhlým a štandardným videom počas natáčania možné nie je. Približovanie áno, ale len v prípade, že nahrávate štandardné video.ň

Kvalitou patrí video medzi to lepšie. Na tých úplne najlepších nemá, ale hanbiť sa za svoje výsledky rozhodne nemusí. Všeobecne platí, že Full HD video je na pohľad príjemnejšie a trasenie je minimalizované. 4K video ponúkne viac detailov, no stabilizácia je na tom horšie. Lenovo Z6 PRO dokáže nahrávať aj spomalené videá so 120 snímkami za sekundu pri HD rozlíšení.

Batéria a nabíjanie: Bežec na dlhé trate

4000 mAh je už v dnešnej dobe bežná hodnota, avšak stále ide o nadštandard. Smartfóny od Lenovo sú známe tým, že vždy ponúkali silnejšie batérie ako konkurencia. So samotnou výdržou to ale v niektorých prípadoch až také skvelé nebolo. Tu sa však obávať absolútne nemusíte.

Lenovo Z6 Pro fotoaparat

Silná batéria v kombinácii s výkonným a úsporným procesorom, úsporným OLED displejom a výbornou optimalizáciou dokáže naozaj zázraky. Dvojdňová výdrž je štandardom aj pri mojom používaní. Ráno som telefón odpojil z nabíjačky o 7:00 plne nabitý. Večer o 21:54 som mal ešte 55 percent batérie, SOT bol na úrovni 4 hodiny 22 minút. Počas tohto dňa som zariadenie prehnal aj benchmarkami Geekbench, AnTuTu a 3DMark.

Okrem toho som sa chvíľu hral PUGB Mobile a zariadenie som používal ako svoj hlavný pracovný nástroj. To znamená vybavovanie e-mailov, telefonovanie, ale aj surfovanie po webe či sociálnych sieťach. Urobil som niekoľko fotiek, pár videí a asi hodinu som počúval hudbu prostredníctvom hlasného reproduktora. Išlo teda o celkom náročný deň.

Priemerná výdrž počas testovania sa pohybovala na úrovni okolo dvoch dní, počas ktorých som mal priemerný SOT 8 hodín. To je naozaj skvelá hodnota.

Výdrž batérie môžem smelo označiť za nadštandardnú a aj pri náročnejšom používaní sa môžete spoľahnúť na dva dni. Aj tým najnáročnejším vydrží batéria do večera so slušnou rezervou. To samozrejme neplatí, ak sa budete celý deň hrať hry. V tomto prípade po nabíjačke siahnuť jednoducho budete musieť.

Počas nabíjania som nameral tieto hodnoty:

  • 15 min: 26 %
  • 30 min: 46 %
  • 45 min: 63 %
  • 60 min: 78 %
  • Celkové nabitie: 1:55

V rýchlosti nabíjania nepatrí Lenovo Z6 PRO medzi rekordérov, ale skôr do druhej polovici tabuľky. Najmä posledné percentá pribúdajú naozaj pomaly. Avšak mať telefón nabitý na 78 percent za hodinu je vzhľadom na výbornú výdrž celkom slušné. Bezdrôtové nabíjanie bohužiaľ chýba.

Tip: Rýchlosť nabíjania všetkých testovacích smartfónov si poctivo zapisujeme a ukladáme do prehľadnej tabuľky.

Záverečné hodnotenie

Lenovo Z6 PRO je vlajková loď, ktorú kúpite za veľmi slušné peniaze a ponúkne takmer všetko. Najväčším nedostatkom je absencia NFC. Počas testovania som zaznamenal aj nejaké softvérové problémy, no v konečnom dôsledku nešlo o nič vážne. zariadenie sa spolieha na výkonný procesor, k dispozícii je veľmi pekná nadstavba, silnou stránkou je atraktívny dizajn a taktiež aj kvalitný OLED displej. Z nedostatkov spomeniem ešte absenciu vodeodolnosti a always on režim nie je “always on”.

Konkurencia

Honor 20 Pro

Za tento model zaplatíte približne o 100 eur viac. Jeho hlavnou prednosťou je kvalitný fotoaparát, ktorý patrí medzi absolútnu špičku. Ponúkne veľmi podobnú a zároveň výbornú výdrž. Procesor je výkonný, no v grafickom výkone oproti Snapdragonu 855 mierne zaostáva. Honor 20 Pro neponúka skener odtlačkov prstov v displeji, umiestnený je na pravom boku zariadenia. Podpora always on režimu chýba úplne, keďže zariadenie disponuje IPS displejom. Hlavnou výhodou je prítomnosť technológie NFC. Aktuálna cena je približne 450 – 500 eur.

Honor 20 Pro titulka

Xiaomi Mi 9

Za podobnú cenu, možno ešte o niečo lacnejšie, zoženiete vlajkový model čínskeho výrobcu, ktorý ponúkne rovnako výkonný procesor a tiež aj skener odtlačkov prstov priamo v displeji. Xiaomi Mi 9 ponúkne slabšiu batériu a zároveň aj kratšiu výdrž. Výhodou je prítomnosť technológie NFC, ktorú Lenovo Z6 PRO nepodporuje. Xiaomi Mi 9 tiež nabijete brzdrôtovo. Aktuálna cena sa pohybuje na úrovni okolo 350 eur.

8.7

Lenovo Z6 PRO

Vlajková loď čínskeho výrobcu rozhodne má čo ponúknuť. Za cenu pod 400 eur dostanete výkonný procesor Qualcomm Snapdragon 855. Výkon ale nie je jeho jedinou devízou. Príjemne som bol prekvapený z výdrže silnej batérie s kapacitou 4000 mAh. Fotoaparát ponúka kvalitné a vyvážené výsledky, to isté platí aj o selfie snímači. Dizajn sa jednoducho vydaril a nechýba ani 3,5 mm audio jack. Len škoda absencie slúchadiel v balení. Najväčším nedostatkom je chýbajúce NFC. Chýba tiež vodeodolnosť a video nahráva len s 30 snímkami za sekundu.

zobraziť celú recenziu
80 %
Konštrukcia a dizajn
90 %
Displej
90 %
Výkon
90 %
Výdrž batérie
90 %
Cena
80 %
Fotoaparát

  • Veľmi pekný displej
  • Výdrž
  • Kvalitný fotoaparát
  • Dizajn
  • V balení obal aj fólia
  • Cena

  • Bez NFC
  • Len 30 fps video
  • Chýba vodeodolnosť
14.12.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+