MojAndroid

AnTuTu je najznámejšou aplikáciou na meranie a porovnávanie výkonu smartfónov. Používame ju aj my v redakcii pri testovaní zariadení. Obsahuje dve časti: AnTuTu Benchmark a AnTuTu 3DBench. Existuje aj tretia menej významná aplikácia nazývaná AiTuTu, ktorej sa odstránenie dotklo tiež. Nie je známy presný dátum odstránenia, no Android Police spomína, že 22. februára bola aplikácia ešte v Obchode Play. Zhodou okolností som ju tiež skúšal približne v rovnakej dobe, tak to môžem potvrdiť.

Napojenie na kontroverznú firmu

Dôkazy z aplikácie AnTuTu ukazujú na spojitosť s kontroverznou firmou Cheetah Mobile. V spojitosti s týmto názvom sa nám vynára spomienka na nedávne odstránenie ich aplikácii. Ak by bolo AnTuTu vlastnené spoločnosťou Cheetah, tak Google by aplikáciu odstránil, čo sa zrejme stalo. Avšak web stránka AnTuTu nikde na webe nespomína zmienku o Cheetah Mobile. Android Police však vypátral, že manažér Bejing AnTuTu Technology, Richard Fu, je zároveň aj riaditeľom Cheetah Mobile.

Vyjadrenie AnTuTu

“Siedmeho marca sme dostali email od Google, že naše aplikácie odstránil, pretože AnTuTu patril pod účet firmy Cheetah Mobile. Myslíme si, že tu došlo k nedorozumeniu. AnTuTu nie je nijako spojené s účtom Cheetah Mobile!

AnTuTu vzniklo v roku 2011, skôr než firma Cheetah Mobile a patrí medzi veteránov medzi vývojármi v Obchode Play. Cheetah Mobile investoval do nás v roku 2014, a teda sa stal spoluvlastníkom. Avšak my stále vlastníme výraznú časť akcií a máme nezávislosť a náš vlastný nezávislý účet v Obchode Play. Cheetah Mobile sa nikdy nášho účtu nedotkol a AnTuTu nikdy nerobilo žiadnu reklamu firme Cheetah Mobile.

Veríme, že dôvod, prečo došlo k nedorozumeniu je ten, že sme využili právne služby firmy Cheetah Mobile. Naše zásady ochrany osobných údajov totiž obsahujú odkaz na stránku cmcm.com. Pracujeme na odstránení a na zmene dodávateľa právnych služieb.

K Richardovi Fu len toľko, že to bola požiadavka investorov, aby sa stal manažérom AnTuTu. Je to bežná taktika investorov v Číne v čase, keď akcie dosiahnu isté percento, žiadať zmeny v dokumentoch. AnTuTu riadi Henan Branch a Richard Fu nijako do toho nezasahuje. Každopádne sme informovali investora Cheetah Mobile o problémoch, ktoré nastali.

Dúfame, že Google preskúma náš účet čoskoro a nedorozumenie vyrieši v dohľadnom čase.

Ak sa vám praktiky Cheetah Mobile nepáčia a radi by ste vyskúšali alternatívne aplikácie, určite odporúčam druhú najpopulárnejšiu aplikáciu – Geekbench.

Geekbench 5
Geekbench 5
Developer: Primate Labs Inc.
Price: Free
  • Geekbench 5 Screenshot
  • Geekbench 5 Screenshot
  • Geekbench 5 Screenshot
  • Geekbench 5 Screenshot
  • Geekbench 5 Screenshot
  • Geekbench 5 Screenshot
  • Geekbench 5 Screenshot
  • Geekbench 5 Screenshot
  • Geekbench 5 Screenshot
  • Geekbench 5 Screenshot

10.3.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+