MojAndroid

Čínsky gigant Xiaomi nás každým rokom prekvapuje čoraz viac. Pre túto firmu je už roky známe, že ponúka hodnotné špecifikácie za cenu, ktorá je mnohokrát taká nízka, že sa mnohí čudujú, ako na tom ešte dokáže výrobca zarobiť. Často sa dočkáme nejakej lákavej strednej triedy, avšak tentokrát Xiaomi zašlo o čosi ďalej. Dokáže nami testovaný Xiaomi Mi Note 10 zosadiť z trónu vlajkový model Mi 9? A ako je na tom tá ospevovaná pätica fotoaparátov? Je 108 MP snímač skutočne taký dobrý? Dozviete sa v práve začínajúcej recenzii.andreashop affiliate Xiaomi Mi Note 10
Xiaomi Mi Note 10
hej sk affiliate Xiaomi Mi Note 10
datart affiliate Xiaomi Mi Note 10
alza affiliate Xiaomi Mi Note 10

Balenie: Očakávajte ochranný obal

Vo vnútri sympatickej čiernej krabičky so zlatým nápisom na nás okrem samotného telefónu čakal biely nabíjací a dátový kábel s USB-C koncovkou. Ten budete zapájať do nabíjacieho adaptéru s výkonom 30 W. Nabíjačka je taktiež bielej farby. V časti balenia, kde sa nachádza potrebná technická dokumentácia a návody, podľa všetkého nemá chýbať ani silikónový priehľadný obal, no ten v našom prípade chýbal. Vy by ste tento ochranný prvok v krabičke očakávať mali.

Konštrukcia a dizajn: Päťoký krásavec

Povedzme si na rovinu, že Xiaomi Mi Note 10 sa veľmi nápadne podobá na konkurenčný Huawei P30 Pro. Ten sa vyznačuje predovšetkým svojimi elitnými snímačmi, medzi ktoré patrí aj fotoaparát s viacnásobným priblížením. To spolu s digitálnym zoomom dosahuje 50-násobné priblíženie. Mi Note 10 má tiež hneď päť snímačov, pričom ten najvrchnejší má 5-násobný zoom.

Pod ním sa nachádza ďalší teleobjektív, tentokrát však s 2-násobným priblížením. Ďalej nasleduje primárny, 108-megapixelový senzor, od ktorého sa očakáva samozrejme najviac. Pod ním sa vo veľkom kruhu nachádza širokouhlý snímač. Pozorné oko si všimne aj posledný, rozmerovo najmenší snímač. Ten slúži ako makro senzor na zachytenie predmetov poriadne zblízka. Vrchná trojica snímačov nanešťastie výrazne vystupuje z tela smartfónu a na stole bez obalu pôsobí dosť nestabilne. Určite teda odporúčame ochranné puzdro.

Nami testovaný variant má krásnu tmavozelenú farbu, ktorá v zásade od náklonu a okolitého svetla hádže pekné gradientné odlesky. Takmer celú prednú stranu okupuje 6,47-palcový displej, ktorý sa k pravej a ľavej strane zakrivuje podobne ako na zariadeniach značky Samsung. Zobrazovač má v dielni tohto juhokórejského výrobcu dokonca aj pôvod. V jeho hornej časti je prítomný aj drobný výrez pre prednú “selfie” kameru v tvare kvapky. Aj tento dizajnový doplnok pridáva na podobnosti s modelom od konkurenčného Huawei.

Pravá bočná hrana je doplnená o prvky na reguláciu hlasitosti a o tlačidlo na vypnutie, respektíve zapnutie. K ich umiestneniu nemáme žiadne výhrady. Pod nimi sa nachádza aj slot na dve nanoSIM karty. Ľavá strana nie je ničím rušená. Na spodnej brade smartfónu sa nachádza nabíjací USB-C port, hlavný reproduktor, primárny mikrofón a znovuzrodený 3,5 mm audio jack na slúchadlá. Na hornej strane nechýba pre Xiaomi typický infraport, spolu so sekundárnym mikrofónom.

Telefón je v ruke oproti ostatným modelom dosť ťažký, hrubý a celkovo mohutný. Drží sa však dobre, problémy môže spôsobovať majiteľom s menšími rukami. Hrúbka je odôvodnená vysokokapacitnou batériou. O jej výdrži si niečo povieme v inej časti recenzie.

 • rozmery: 157,8 × 74,2 × 9,7 mm
 • hmotnosť: 208 gramov

Displej: So štýlovým zakrivením

Niet pochýb o tom, že Xiaomi nasadilo na svoj model poriadne mohutný displej. S jeho uhlopriečkou 6,47 palcov sa radí k tým skutočne väčším telefónom na trhu. S pomerom strán 19,5:9 a technológiou OLED sa počas sledovania videí, seriálov a filmov dočkáte skvelého zážitku. Farebné podanie zobrazovača je na vysokej úrovni, tak ako aj pozorovacie uhly či minimálny a maximálny jas.

Displej má Full HD+ rozlíšenie (1080 × 2340 pixelov), hustotu 398 pixelov na palec, podporuje HDR10+ a je chránený sklíčkom Gorilla Glass piatej generácie. Určite vám však odporúčame ako displej, tak aj zadnú stranu chrániť ochrannými prvkami v podobe fólie, obalu či tvrdeného skla.

Drobné škrabance sa na konštrukcii (či už je to displej, zadné sklo alebo hrany) objavili po pár dňoch používania, takže pokiaľ vám na týchto maličkostiach záleží, zvážte ich kúpu. V nastaveniach je možné doladiť si vernosť farieb zobrazovača. Dostupný je taktiež režim čítania, teda filter modrého svetla, ktorý využijete najmä pred spaním. Odporúčame vám nastaviť si jeho automatické zapnutie po západe slnka.

Xiaomi Mi Note 10 zahnutý displejČo sa ďalej funkcií týka, v sekcii zobrazovania je možné zapnúť aj always-on displej, ktorý dokáže rôznymi štýlovými spôsobmi zobrazovať čas, dátum, percento nabitia batérie a notifikácie. Poteší aj taká vymoženosť, ktorá v tmavých svetelných podmienkach always-on displej zakáže, takže nebude otravný počas noci. Pokiaľ by vám potom prekážal výrez pre prednú “selfie” kameru, pomocou AMOLED displeja ho môžete bez problémov skryť v jeho nastaveniach.

Odomykanie: Skvelý skener odtlačkov v displeji

Pokiaľ je reč o zabezpečení a možnosti odomykania, poteší, že Xiaomi Mi Note 10 disponuje integrovanou čítačkou odtlačkov prstov v displeji. Tá je veľmi rýchla a spoľahlivá. Odomykanie prebieha maximálne jednu sekundu. V nastaveniach je možné nastaviť si animáciu skenovania prstu. Na výber budete mať zo štyroch možností.

Xiaomi Mi Note 10 skener pod displejom

Do telefónu je možné nahrať hneď päť rôznych odtlačkov. Prítomná je aj možnosť odomknutia pomocou tváre. To funguje taktiež bleskurýchlo a tvár smartfón rozpozná doslova za desatiny sekundy. Otestovali sme aj to, či sa telefón odomkne aj po predložení fotografie uloženej tváre a našťastie sa nám softvér nepodarilo takýmto spôsobom oklamať.

O bezpečnosti je však stále možné polemizovať a určite by sme radšej ostali pri spomínanej čítačke odtlačkov prstov. Animáciu odomykania je navyše možné v nastaveniach upraviť.

Výkon a pamäť: Zväčša bez problémov s jedným veľkým “ale”

Vo vnútri zariadenia sa ukrýva procesor vyššej strednej triedy Snapdragon 730G, pričom prívlastok “G” patrí anglickému slovu “Gaming”. Každému nadšencovi by malo tak byť jasné, že je reč o pretaktovanej verzii čipsetu Snapdragon 730.

Procesor je doplnený o 6 GB operačnej pamäte a dostupné je interné úložisko s kapacitou 128 GB. To nanešťastie nie je možné rozšíriť o pamäťovú microSD kartu, no vzhľadom na dostupné pamäťové konfigurácie nakoniec ani tak potrebný nebude. Výkon telefónu je skutočne skvelý a počas denného používania je takmer nemožné rozpoznať výkon medzi top vlajkovým modelom a Mi Note 10.

Hry bežia bez nejakého sekania, otváranie aplikácií trvá minimum času a taktiež sme si nevšimli nejaké rozdiely v plynulosti systému medzi nami testovaným smartfónom a vlajkovým Xiaomi Mi 9, ktorý disponuje podstatne výkonnejším Snapdragonom 855. Aplikácie na pozadí ostali otvorené aj po skutočne dlhšej dobe, za čo dávame palec nahor. Veľký nedostatok výpočtového výkonu je však badateľný v aplikácii fotoaparátu. Tá sa nielen že otvára dosť pomaly, ale práca v nej je zdĺhavá a dokonca sa občas stane, že spôsobí pád fotoaparátu či celého systému.

Xiaomi Mi Note 10 zobrazovač

Tento problém sa vyrieši až po reštarte. Fotografovanie v predvolených 27 megapixeloch je mnohokrát v poriadku, aj keď nie úplne najrýchlejšie. Problémy telefónu spôsobuje zachytávanie fotiek v plnom 108-megapixelovom rozlíšení. Pádu sme sa však nakoniec dočkali až počas práce v “Pro” režime, v ktorom sme sa pokúšali zachytiť fotografiu nočnej oblohy. Tá sa veru podarila a uvidíte ju v následujúcej sekcii, v ktorej si niečo povieme o fotoaparátoch.

Hnevá nás nielen dlhé načítavanie a spracovávanie fotografií v galérii, ale aj otravne pomalé prepínanie sa medzi päticou kamier. Ak by ste si priali prepnúť napríklad z hlavného snímača na hociktorý teleobjektív, počkáte si približne 1 – 3 sekundy. Nie je to nič katastrofálne, no boli by sme veľmi radi, ak by to výrobca aspoň čiastočne poriešil v niektorej z následujúcich systémových aktualizácií. Xiaomi Mi Note 10 dosahuje v AnTuTu Benchmark 268 223 bodov.

Fotoaparáty: 108 megapixelov v plnej paráde

Nie je žiadnym tajomstvom, že podľa viacerých zdrojov je Xiaomi Mi Note 10 jedným z najlepších, ak nie úplne najlepším fotomobilom na aktuálnom trhu smartfónov. Či je to pravda, povedať nedokážeme, avšak veríme, že k tým najlepším patrí.

Vďačiť môže predovšetkým až piatim snímačom, pričom každý z nich dokáže zachytiť scénu z iného pohľadu. Máme tu 108 MP senzor, ktorý v predvolenom režime spája štyri pixely do jedného. Zabezpečuje tak 27-megapixelový výsledný obrázok, ktorý je farebne verný, má excelentný kontrast a úžasný dynamický rozsah. Okraje fotografie sa môžu občas síce zdať rozmazané, no nedáme dopustiť na tie úžasne zachytené detaily po priblížení.

Xiaomi Mi Note 10 fotoaplikácia

Mnoho práce robí aj umelá inteligencia, respektíve AI režim, ktorý automaticky rozpozná fotenú scénu a pridá jej “šmrnc”. Ak objektív vidí papier, zaostrí na text na ňom. Fotíte krajinu? Obloha bude vyzerať krajšie, tráva bude zelenejšia a sneh viac zažiari. Všetko je však iba hrou farbičiek, a preto mnohí používatelia nechajú umelú inteligenciu radšej vypnutú. Fotky budú tak vyzerať omnoho prirodzenejšie, avšak napríklad na Instagrame by určite viac zaujali tie s AI.

Fotky zaujmú, avšak Xiaomi Mi 9 nemá kvalitou ďaleko

Ak si výsledné fotografie porovnáme s konkurenčným vlajkovým modelom toho istého výrobcu, so Xiaomi Mi 9, zistíme, že sú naoko nápadne podobné. Skutočný rozdiel je však badateľný po zahľadení sa po detailoch, v ktorých jasne vedie testovaný model Mi Note 10. Občas sa však podarí spraviť krajšiu fotku s Mi 9, inokedy zas s Mi Note 10.

Večerné fotky sú na danú cenu priemerné

Vo večerných hodinách sa ikonický 108 MP fotoaparát so svetelnosťou f/1.69 nehodlá vzdať a dokazuje svoje kvality aj naďalej, avšak s pomocnou rukou softvéru. Tu je už očividné softvérové potláčanie digitálneho šumu. Svetlejšie miesta vyzerajú na fotografiách horšie exponované, ako zvyšok obrázku. Tento problém však dokáže poriešiť dedikovaný režim “Noc”, ktorý predĺži čas uzávierky. Na nočné snímky však neodporúčame používať iný snímač ako ten primárny. Kvôli horším parametrom sa nejakej dobrej fotografie nedočkáte.

Vo fotoaplikácii je taktiež prítomný aj pokročilý “Pro” režim, v ktorom si môžete manuálne nastaviť hodnoty ako ISO, vyváženie bielej, zaostrenie, čas uzávierky či 108 MP režim. Ako sme už spomínali, pokúšali sme sa o vytvorenie obrázku nočnej oblohy, čo sa nám síce nakoniec veľmi úspešne podarilo, no boli sme medzitým svedkami nepríjemného pádu aplikácie, ktorú vyriešil až reštart telefónu.

12 MP teleobjektív s dvojnásobným zoomom a svetelnosťou f/2.0 si svoje využitie nájde v prípade stredne vzdialených objektov. Omnoho viac nás však zaujíma 8 MP fotoaparát s päťnásobným optickým priblížením, ktorý je navyše aj skvelo opticky stabilizovaný. Fotografie a videá zachytávané týmto objektívom nemajú tú najlepšiu možnú ostrosť, no je zábava ich používať a priblíženie je na danú cenovú kategóriu skutočne úchvatné.

20 MP širokouhlý snímač so svetelnosťou f/2.2 je potom priemerný, úprimne sme boli svedkami už aj lepších foťákov na smartfóne so širokým stupňom záberu. Obrázky vyprodukované týmto objektívom sú zväčša podexponované, avšak na príležitostné zachytenie krajiny sa určite hodí.

Predná 32 MP “selfie” kamerka so svetelnosťou f/2.0 tvorí super fotografie, ktoré sú však doplnené o očividné skrášlenie. To sa dá však v možnostiach fotoaplikácie poupraviť, poprípade úplne zakázať.

Takto to vyzerá, keď sa pohráte v “Pro” režime smartfónu Xiaomi Mi Note 10

Ako je na tom video?

Video je možné nahrávať kvôli slabšiemu čipsetu “len” v 4K pri 30 fps alebo pri 1080p v 60 fps. Záznam však vyzerá veľmi dobre, telefón počas nahrávania skvelo automaticky zaostruje a má verné farby, dobrú stabilizáciu (či už optickú alebo elektronickú) a teší nás, že je možné nahrávať všetkými piatimi snímačmi. Škoda len, že počas nahrávania nie je možné prepínať medzi jednotlivými kamerami.

Spomalené video sa zaznamenáva v HD rozlíšení pri 960 fps. Testovacie zábery zo smartfónu si môžete pozrieť nižšie. Ich krásu v plnej kvalite si zhliadnete na tomto odkaze.

Ukážkové fotografie:

Predný “selfie” fotoaparát

Ukážkové videá:

Primárny snímač:
Širokouhlý snímač:
5x zoom snímač:
Spomalené video:

Operačný systém: Zatiaľ overené MIUI 11 s Androidom 9

Na Xiaomi Mi Note 10 sa zatiaľ nachádza iba Android vo verzii 9.0 Pie, ktorý je však dopĺňaný o nadstavbu MIUI 11, ktorá beží i na Android 10 zariadeniach. Bezpečnostná záplata modelu bola v čase nášho testovania na úrovni 1. novembra 2019. Ako je už nadstavba MIUI známa, prináša mnohé šikovné vymoženosti a pritom nijako nezaťažuje systém.

Optimalizácia je na vysokej úrovni, avšak viac pozornosti si zaslúži aplikácia fotoaparátu, ktorá je zvyčajne pomalá a občas priam zasekaná. Systém ďalej ponúka možnosť nastavenia zvonení podľa aktuálneho počasia alebo ročného obdobia. Stojí za zmienku spomenúť aj fakt, že predvolenými aplikáciami telefónu a správ sú aplikácie od Google a nie tie od Xiaomi.

Čo sa funkcií týka, nájdeme tu ambientný displej, správcu upozornení, tmavý režim pre celý systém či klonovanie aplikácií. Onedlho má prísť prostredníctvom OTA aktualizácie aj podpora pre MIUI motívy v európskej ROM. Pokiaľ sa však rozhodnete pre inštaláciu oficiálneho československého firmvéru, táto skvelá vec tam už bude zakomponovaná. Počas nášho testovania sme dostali jeden update, ktorý priniesol decembrovú bezpečnostnú záplatu.

Občas nás nepríjemne prekvapili aj reklamy na rôzne aplikácie, ktoré sa objavujú v niektorých častiach operačného systému. Nachádzajú sa napríklad v hernom paneli alebo v používateľom vytvorených priečinkoch s aplikáciami na domovskej obrazovke. Nejde však o niečo veľmi otravné, skôr ide iba o samotný princíp.

Multimédiá: V tomto smere rozhodne poteší

Tento model disponuje veľkým, 6,47-palcovým displejom s rozlíšením Full HD+ a podporou HDR10+. Znamená to skvelý zážitok zo sledovania videí, avšak vďaka natiahnutému pomeru strán 19,5:9 je potrebné v YouTube mať buď čierne rámčeky alebo si budete musieť obraz roztiahnuť za cenu straty častí obrazu. Ak však radi sledujete filmy a seriály, širokouhlý displej vám príde vhod.

Xiaomi Mi Note 10 je výborným spoločníkom aj pre milovníkov hudby. Ponúka totiž Bluetooth 5.0, vďaka ktorému môžete sledovať videá alebo počúvať hudbu na vašich bezdrôtových slúchadlách s minimálnym oneskorením a výrazne zníženou spotrebou. Prítomný je aj 3,5 mm audio jack, ktorého zvukový výstup je výborný, avšak samozrejme závisí najmä od kvality pripojených drôtových slúchadiel.

Samozrejme, ide to aj bez nich, no budete sa musieť spoľahnúť na jeden hlasný a celkom dobre znejúci reproduktor na spodnej hrane. Ten zaujme aj svojimi hlbšími tónmi, no párty v izbe tento reprák určite nespraví. Aspoň, že zaručene neprepočujete žiadne prichádzajúce upozornenie či telefónny hovor.

Kvalitu vibračného motorčeka potom hodnotíme veľmi kladne, pretože sa zdá byť o čosi prémiovejší ako v prípade lacnejších modelov tejto čínskej spoločnosti.

V hernom paneli sa často objavuje reklama

V nastaveniach je dostupné nastavenie, v ktorom si môžete kvalitu výstupného zvuku do vašich drôtových slúchadiel poupraviť. Existujú tu aj prednastavené režimy, ktoré korešpondujú so všetkými káblovými slúchadlami od Xiaomi. Ak k telefónu pripojíte slúchadlá od iného výrobcu, samozrejme, tieto režimy použiť môžete, ale odporúčame vám nastaviť si tu svoj vlastný ekvalizér. Na telefóne si samozrejme zahráte aj hry, pričom je v systéme dostupný ich optimalizátor.

Konektivita: Bezdrôtové nabíjanie chýba

Ku konektivite smartfónu nemáme skoro žiadne výhrady. Xiaomi Mi Note 10 disponuje plnohodnotnou Wi-Fi, ktorá zahrňuje aj 5 GHz pásmo. Bluetooth je tu vo verzii 5.0, takže spotrebúva iba minimum energie. Ako sme už spomínali, na spodnej hrane sa nachádza nabíjací a dátový konektor USB-C, spolu s 3,5 mm audio jackom.

Xiaomi Mi Note 10 fotoaparáty

Klasikou tohto výrobcu je potom aj infraport, ktorý nájdeme na vrchu zariadenia. Nanešťastie telefónu chýba podpora bezdrôtového nabíjania, za to ho však veľmi rýchlo nabijete pomocou pribaleného adaptéru s výkonom 30 W. Do Xiaomi Mi Note 10 nevložíte microSD kartu aj napriek tomu, že v slote sú voľné dve miesta.

Tie však slúžia ako miesto pre dve nanoSIM karty. Pokiaľ ide o kvalitu hovoru, s tou sme veľmi spokojní. Mikrofón prenesie zreteľnú a čistú reč a navyše počas toho, ako práve nerozprávate, odizoluje všetok okolitý hluk. My sme druhú stranu taktiež počuli veľmi dobre. S prijímaním 4G signálu tiež nie je jediný problém.

Xiaomi Mi Note 10 spodok

Batéria a nabíjanie: Vysoká kapacita a nabité do hodiny

Vo vnútri tohto modelu sa ukrýva priam obrovská, 5260 mAh batéria. Aj to je jedným z dôvodov, prečo je telefón ťažší a hrubší ako ostatné. Nie je to však úplná nevýhoda, ale práve naopak. Táto batéria vám vždy zaručí dvojdňovú prevádzku, pričom pri nenáročnom používaní so zapnutým režimom úspory energie sa dostanete aj na tri dni. Ak však budete mať telefón počas dňa ako k ruke prilepený, očakávajte celodennú výdrž s približne 9-hodinovou dobou zapnutého displeja. Telefón sa počas používania nijak neprehrieva, badateľná zmena teploty je iba počas nabíjania, čo je plne pochopiteľné.

Xiaomi Mi Note 10 v ruke

V nastaveniach telefónu nájdeme aj režimy úspory batérie. Základný šetriaci režim zakáže niektoré procesy na pozadí, pozastaví synchronizáciu e-mailov a zrejme aj zníži takt procesora a jeho celkové vyťažovanie. Nastavili sme si jeho automatické zapnutie po jedenástej v noci, aby nám ráno ostalo čo najviac percent.

Ultra úsporný režim potom pozmení systém celého zariadenia. Domovská plocha sa zmení na jednoduchú s čiernym pozadím. V tomto móde je možné vykonávať iba základné operácie, ako je telefonovanie, SMSkovanie, surfovanie po internete a kontrola e-mailov. Možné je však pridať si tri aplikácie, ktoré budú potom v tomto režime dostupné na voľné používanie. Ich aktivita sa však po zhasnutí displeja ukončí.

Nabíjanie z 15 % na 100 %:

 • 15 min: 40 %
 • 30 min: 68 %
 • 45 min: 87 %
 • 54 min: celkové nabitie

Záverečné zhodnotenie: Parádny smartfón za dobrú cenu?

Určite nepochybujeme o tom, že máme česť s jedným z tých najlepších fotomobilov, ktoré momentálne na trhu nájdeme. Otázne však je, či je skutočne tým najlepším. Zdĺhavejšie robenie obrázkov totiž hrá do karát vlajkovým modelom, ktoré sú doplnené o špičkové procesory. Z najnovších informácií taktiež môžeme povedať, že pripravované Xiaomi Mi 10 bude disponovať rovnakým 108 MP fotoaparátom, ako Mi Note 10 a navyše, bude ho poháňať Snapdragon 865. K predstaveniu má prísť už v priebehu februára, takže osobne by sme určite čakali na tento model a na jeho uvádzaciu cenu.

Xiaomi Mi Note 10 titulka zadná strana

Xiaomi Mi Note 10 nie je zlý smartfón, no za cenovku, ktorá u nás mnohokrát presahuje hranicu 400 € nie je úplne tou najlepšou voľbou. Výdrž má síce perfektnú, tak ako aj dizajn, kvalitnú zostavu fotoaparátov či výkon počas bežného používania. Avšak snímač s takým vysokým rozlíšením je najskôr potrebné poriadne optimalizovať po softvérovej stránke a stať sa tak môže aj prostredníctvom OTA aktualizácie firmvéru.

Pokiaľ vám však ide o vytvorenie tých najlepšie vyzerajúcich fotografií za čo najnižšiu cenu, tento smartfón je pre nás jednoznačnou voľbou. Existujú tri farebné prevedenia – nami testované zelené, žiarivo biele a konzervatívnejšie čierne.

Konukrencia:

Xiaomi Mi 9

Tomuto modelu bude neúprosného konkurenta robiť vlajkový model Xiaomi Mi 9, ktorý však onedlho dostane svojho nástupcu Xiaomi Mi 10. Ak vám viac vyhovuje plochý displej, ultra tenké telo a celkovo kompaktnejšie rozmery, zrejme vám vyhovie dokonale. Ústupky však nastali v prípade batérie a fotoaparátov. Akumulátor má menšiu kapacitu 3300 mAh, avšak podporuje bezdrôtové nabíjanie.

Smartfón na obrázku: Xiaomi Mi 9 (odfotené pomocou Xiaomi Mi Note 10)

Na zadnej strane potom nájdeme už len tri fotoaparáty – primárny 48-megapixelový, ktorý fotí na prvý pohľad takmer identicky ako Xiaomi Mi Note 10. Rozdiely sú však badateľné na úrovni detailov v prospech Mi Note 10. Chýba tu taktiež 5-násobný zoom a dedikovaná makro kamerka. Navyše, Mi 9 je momentálne pokojne o 70 € lacnejší ako teraz nami testovaný model.

Google Pixel 3

Niet pochýb o tom, že zariadenia amerického giganta Google disponujú jednými z tých najlepších fotoaparátov. Kvality primárneho snímača, respektíve jeho softvéru sú na najvyššej úrovni, avšak určite nie sú tieto snímače také flexibilné, ako má Xiaomi Mi Note 10. Narozdiel od jedného poriadneho snímača sa dočkáme hneď piatich – taktiež výborných.

Niekomu však nemusí z nejakých dôvodov používateľská nadstavba MIUI vyhovovať a rozhodne sa práve pre telefón s čistým Androidom. Konkurenciu tomuto modelu tak robí minuloročný Google Pixel 3, ktorý nezamrzí ani dnes. Podľa nášho názoru však disponuje nudnejším dizajnom a podstatne menej atraktívnym displejom.

Huawei P30 Pro

Práve na konkurenčný Huawei P30 Pro sa Xiaomi Mi Note 10 veľmi nápadne podobá – však posúďte sami. Či už z prednej alebo zo zadnej strany. Logo výrobcu je na rovnakom mieste, tak ako aj výrez pre prednú kameru či zadná zostava snímačov. Pokiaľ ide o ich kvalitu, ide o dvoch rivalov, pričom Xiaomi sa bude snažiť zaujať na nižšiu cenu, vyššie rozlíšenie primárneho fotoaparátu a väčšiu batériu.

Ako však určite viete, megapixely nie sú všetko a bol by potrebný bližší fototest s porovnávacími fotografiami. Minimálne však povieme, že Huawei je na tom o čosi lepšie s teleobjektívom a priblížené fotky vyzerajú o niečo lepšie. Ide o vyrovnanú dvojicu, pri ktorej sa veľmi náročne hľadá víťaz a rozhodnutie je čisto v zásade od osobných preferencií. Samozrejme, Huawei dokáže Xiaomi poraziť na úkor výkonu.

andreashop affiliate Xiaomi Mi Note 10
Xiaomi Mi Note 10
hej sk affiliate Xiaomi Mi Note 10
datart affiliate Xiaomi Mi Note 10
alza affiliate Xiaomi Mi Note 10
8.3

Xiaomi Mi Note 10

Xiaomi Mi Note 10 je údajne jedným z najlepších fotomobilov sveta. Vďačiť môže hneď piatim snímačom, ktoré zaváhajú iba občas svojími pomalšími reakciami. Výsledné fotografie za cenu pohybujúcu sa okolo 400 € však rozhodne stoja. Výborný je aj dizajn smartfónu, tak ako aj jeho výdrž na jedno extrémne rýchle nabitie. OLED displej je naoko krásny, má zahnuté hrany a pod ním sa nachádza skener odtlačkov prstov. Telefón je však rozmerný, hrubý a vcelku ťažký.

zobraziť celú recenziu
80 %
Konštrukcia a dizajn
80 %
Displej
70 %
Výkon
90 %
Výdrž batérie
80 %
Cena
90 %
Fotoaparát

 • Krásny dizajn
 • Skvelá výdrž batérie
 • Super rýchle nabíjanie
 • Flexibilná zostava fotoaparátov
 • Pekný displej
 • Rýchly skener odtlačkov
 • 3,5 mm audio jack

 • Hrúbka a váha
 • Horší výkon oproti konkurencii
 • Problémy vo fotoaplikácii
 • Stále starší Android 9.0 Pie
6.2.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+