MojAndroid

Pixely od Googlu už tradične patria medzi tie najlepšie smartfóny, ktoré bežia na operačnom systéme Android. Spoločnosť Google sa o ne dobre stará, aktualizácie dostanú vždy ako prvé. Práve podpora je jednou z najsilnejších zbraní týchto smartfónov. Pokiaľ teda chcete mať vždy aktuálny systém a neprišli ste na chuť iPhonom, práve Google Pixel by mohol byť tou najlepšou voľbou. Okrem príkladnej podpory sa môže tretia generácia Pixelu pochváliť slušnými stereo reproduktormi, pekným displejom, kvalitným fotoaparátom, ale aj tradične, vyššou cenovkou. Pri predstavení bola jeho cena približne 850 EUR za základný model so 64 GB úložiska. Aký je najnovší referenčný smartfón od Googlu v praxi? Čo sa nám na ňom páči a čo by sa mohlo zlepšiť? Všetko sa dočítate v tejto recenzii.

Konštrukcia a Dizajn: Šedá myška

Používatelia, ktorí preferujú konzervatívnejší dizajn, si určite prídu na svoje. Nový Pixel 3 chytí za srdce aj tých, ktorí bažia po smartfóne s rozumnými rozmermi a nechcú mať vo vrecku veľké “pádlo”. Ďalších môže presvedčiť to, že sa tu nenachádza žiadny nevkusný výrez v displeji. Na druhú stranu, musíte sa pripraviť na hrubšie rámiky, ktoré sa už veľmi nenosia. Priestor nad a pod displejom je aspoň vyplnený stereo reproduktormi. Istú mieru elegancie však novému Pixelu nemôžeme odoprieť. Jedná sa o solídny kus hardvéru, ktorý je vyrobený z kovu a skla, na nič sa nehrá a svoj účel plní. S rozmermi 145,6 x 68,2 x 7,9 mm konkuruje tým najmenším, hmotnosť je príjemných 148 gramov.

Už pri prvom úchope je poznať, že v ére obrovských smartfónov je Pixel 3 trochu iný. Oproti ostatným vlajkovým lodiam pôsobí skôr ako ich menší súrodenec. Má to ale svoje nesporné výhody. Ovládať ho môžete bez problémov aj jednou rukou, len sa musíte pripraviť na to, že trochu šmýka. Kvalitný ochranný obal by to mohol vyriešiť. Pri Pixeloch sme si akosi zvykli na neštandardné riešenie zadnej strany. Na fotografiách to nevyzerá príliš lákavo, no naživo je to lepšie, aj keď stále nie dokonalé. Vďaka tomu si Pixel určite nezameníte so žiadnym iným zariadením. Odtlačky prstov na zadnej strane však budete musieť riešiť prakticky neustále, ak vám prekážajú, radšej by som odporučil bielu verziu, ktorá bude na odtlačky prstov menej náchylná.

Väčšina priestoru na prednej strane patrí displeju. Nad a pod ním sa nachádzajú už spomínané mriežky stereo reproduktorov. Vľavo od tej hornej nájdeme dva objektívy predného fotoaparátu. Všetky hardvérové tlačidlá sa nachádzajú na pravej strane. Znovu netradičné, avšak v prípade Pixelov štandardné, je ich rozloženie. Zamykacie tlačidlo sa nachádza nad dvojtlačidlom hlasitosti, väčšinou to výrobcovia riešia práve opačne. Oceňujem, že tlačidlá nie sú oproti sebe, takže sa vám nemôže stať, že by ste pri zmene hlasitosti náhodou stlačili aj to hardvérové. Mimochodom, to musíte stlačiť o trochu silnejšie. Spočiatku to chce zvyk, ale po pár dňoch už nebude predstavovať žiadny problém. A ak áno, aj tak ho budete používať minimálne.

Oceníte aj polohy jednotlivých tlačidiel, nie sú príliš vysoko, ale ani nízko. Tak akurát. Ľavá strana smartfónu je prázdna, na hornej si môžete všimnúť dierku mikrofónu, ktorý slúži na elimináciu okolitého šumu pri telefonovaní. Na spodku sa nachádza USB-C konektor, vedľa ktorého si našiel miesto šuflík na SIM kartu.

Kvalita spracovania je príkladná. Všetko sedí na mieste a pri držaní máte pocit, že sa jedná o jedno z drahších zariadení, čo je vlastne pravda. Nový Google Pixel 3 sa nezľakne ani vody, disponuje certifikáciou IP68. Tá garantuje, že zariadenie vydrží pobyt vo vode v hĺbke 1,5 metra po dobu 30 minút. Displej, ako aj zadná sklenená časť, sú kryté odolným sklom Gorilla Glass 5. generácie. V porovnaní s inými smartfónmi s podobnou cenou je tu cítiť, že v tomto prípade ide do popredia funkčnosť pred dizajnom. Na jednu stranu je to dobré, no práve toto môže presvedčiť potenciálnych záujemcov, aby siahli po konkurencii, ktorá jednoducho vyzerá lepšie.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
26.4.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+