MojAndroid

Či už je vám spoločnosť Samsung sympatická alebo nie, drahé vlajkové lode a vyššia stredná trieda patrí medzi to najlepšie, čo Android ponúka. Toto samo o sebe ale nestačí. Nikto si nechce kúpiť nový smartfón, ktorý mu o nejaký čas neponúkne najnovší operačný systém či bezpečnostné záplaty. Tie sú mimochodom veľmi dôležité, túto tému sme podrobne spracovali v článku Na čo sú dobré bezpečnostné aktualizácie pre Android smartfóny?

Aktuálne Samsungy by mali dostať Android 16

Vráťme sa ale späť k Samsungu. Výrobca už dávnejšie oznámil, že vlajkové lode a vybrané modely strednej triedy dostanú až 3 veľké aktualizácie operačného systému Android a zároveň 4 roky bezpečnostných záplat. Táto zmena bola na poli Androidu nevídaná. Ostatní výrobcovia väčšinou svojim najdrahším modelom ponúknu dve veľké aktualizácie samotného operačného systému, niekedy dokonca menej.

Samsung Galaxy Z Flip3
Predĺžená podpora sa týka aj modelu Galaxy Z Flip3 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Podľa informácií portálu Sammobile by sa mala podpora od Samsungu ešte predĺžiť. A to konkrétne až na 4 veľké aktualizácie operačného systému. To znamená, že aktuálne modely s Androidom 12 by mali dostať aktualizáciu až na Android 16. To je dokonca lepšia podpora, akú momentálne majú smartfóny Google Pixel. Ak ste si kúpili Samsung Galaxy S21 FE, je možné, že o niekoľko rokov v ňom budete mať nainštalovaný Android 16.

Recenzia Samsung Galaxy S21 FE
Samsung Galaxy S21 FE | Zdroj: Miroslav Schwamberg

V porovnaní s Pixelmi si však majitelia Android smartfónov musia vždy na nový operačný systém počkať. V čase vydania ho dostávajú len Pixely. Samsung ale s aktualizáciami nemešká, všetky dôležité (aj staršie modely) už Android 12 majú. Bezpečnostné záplaty pre niektoré modely sa dokonca tomuto výrobcovi darí uvoľňovať ešte pred samotným Googlom.

Okrem Galaxy S21 FE by mali do novej politiky výrobcu spadať aj minuloročné vlajkové lode zo série Galaxy S21, Z Fold3 a Z Flip3. Modely, ktoré na trh prišli s Androidom 11, by mohli byť aktualizované až na Android 15. Samozrejmosťou je, že vylepšená podpora bude platiť aj pre prichádzajúce modely zo série Galaxy S22 a tablety Galaxy Tab S8, ktoré budú predstavené už zajtra.

Náš tip
Netflix: Toto sú filmy, na ktoré sa môžete tešiť v tomto roku
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+