MojAndroid

Súkromie používateľa sa stáva pre sociálne siete stále väčšou prioritou a platí to aj pre sociálnu sieť Instagram. Tá teraz prináša novinku, ktorá zvýši pocit súkromia v priamych konverzáciách tzv. Direct správach. Informáciu priniesol portál Neowin.

Nové tlačidlo zvýši súkromie príjemcu správy

Pre konverzácie ponúkal Instagram v minulosti dokonca samostatnú aplikáciu – Threads. Tá však nebola príliš využívaná a tak ju spoločnosť zrušila. Paradoxom je, že len nedávno vydala novú aplikáciu s rovnakým názvom, ktorá je však konkurenciou pre sociálnu sieť X. Používatelia Instagramu tak musia konverzovať so svojimi kontaktmi starým spôsobom – cez oficiálnu aplikáciu.

Táto možnosť ponúka väčšinu funkcií moderných messengerov. Jednou z vecí, ktorú však v aplikácii Instagram momentálne nemôžete pri konverzáciách urobiť, je skryť, či ste správu videli alebo nie. Podľa snímky obrazovky, ktorú na sociálnej sieti X zdieľal Alessandro Paluzzi,  sa to však čoskoro zmení. Instagram pracuje na tlačidle, ktoré vám umožní vypnúť videný stav v aplikácii.

Pri prezeraní správy odoslanej vaším priateľom sa vám dnes zobrazuje v spodnej časti vlákna konverzácie nápis „Zobrazené“, aby ste vedeli, že vaša správa bola prečítaná. Zároveň je to však aj daň na súkromí príjemcu, pretože videný stav odhaľuje, že bol v určitom čase online. A to aj keď je zobrazovanie jeho stavu aktivity zakázané (tradičná zelená bodka alebo čas odhlásenia).

S novým tlačidlom však bude môcť príjemca zobrazovanie prečítania správy zakázať. Doteraz sa to dalo len pomocou zložitého triku – zapnúť režim lietadlo-> zobraziť správu v notifikácii -> ukončiť aplikáciu -> opäť deaktivovať režim lietadlo. Instagram tiež pracuje na informačnom kanáli obsahu s označením Meta Verified, ktorý by zobrazoval iba obsah od platiacich používateľov aplikácie.

Instagram
Instagram
Developer: Instagram
Price: Free
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
Náš tip
Na Slovensko prichádza špeciálna edícia Huawei hodiniek. Čo ponúka?
26.8.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+