MojAndroid

Na Intagrame množstvo z nás trávi veľa času. Ani sa to nezdá, no aj občasné prezretie príbehov či nových príspevkov od ľudí, ktorých sledujeme, postupne ukrajuje desiatky minút z nášho dňa. Až návšteva sekcie “Vaša aktivita” často ukáže krutú pravdu.

Vo Facebooku si napriek tomu myslia, že používatelia by mohli na tejto sociálnej sieti tráviť ešte o niečo viac času. Veď príjmov zo zobrazovania reklamy nie je nikdy dosť.

Preto do mobilnej aplikácie Instagram v týchto dňoch prichádza nová funkcia – Navrhované príspevky. Funguje to veľmi jednoducho.

V momente, kedy na hlavnej obrazovke prezriete všetky príspevky od účtov, ktoré sledujete, aplikácia na základe svojich algoritmov začne zobrazovať ďalšie. Prispôsobené na základe obsahu, ktorý sledujete a lajkujete.

Keď to zovšeobecním, tak aplikácia vám v podstate v hlavnej sekcii začne rad radom servírovať náhodný obsah, ktorý by vás podľa algoritmov mohol zaujať. Príspevky tak môžete prezerať donekonečna. Keďže je zobrazovaný obsah prispôsobený, tak šanca, že v aplikácii strávite omnoho viac času než predtým, značne narastá.

Navrhované príspevky už dorazili aj na Slovensko

Novinka sa v mobilnej aplikácii Instagram zobrazuje už niekoľko dní. Všimnúť si ju môžete jednoducho. Po tom, čo si prezriete všetko sledovaný obsah, zobrazí sa vám informácia “Už ste si pozreli všetko” a hneď pod ňou začínajú “Navrhované príspevky”.

Plynulo tak môžete pokračovať v prezeraní ďalších príspevkov od účtov, ktoré klasicky nesledujete. Pokojne tu môžete stráviť aj celý deň… Zobrazovať sa však nebude obsah z IGTV alebo príspevky typu “Reels”.

Šanca pre tvorcov obsahu, zisk pre Facebook

Na jednej strane to môže byť dobré pre tvorcov zaujímavého obsahu, ktorí automaticky môžu osloviť širšie publikum. Na druhej strane bežní konzumenti obsahu môžu veľmi ľahko stratiť prehľad o tom, koľko času na Instagrame vlastne trávia bezduchým presúvaním z príspevku na príspevok. Najviac na tom prirodzene získava Facebook, ktorý “otočí” viac reklamy.

Náš tip
Odhalená databáza s miliónmi profilov z Instagramu, TikToku a YouTube

Instagram

 

 

22.8.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+