MojAndroid

Instagram spúšťa celosvetovo QR kódy, ktoré dokáže skenovať akákoľvek aplikácia, podporujúca skenovanie QR kódov. Myšlienka za tým je, že firmy budú môcť vytlačiť QR kód na vizitku, ktorú neskôr dajú zákazníkom. Tí budú mať rýchlejší a ľahší spôsob overenia otváracích hodín, prezerania produktov alebo sledovania profilu. Funkcia funguje aj pre bežné účty používateľov.

Instagram vám umožní vytvoriť QR kód
Instagram vám umožní vytvoriť QR kód vášho profilu

Instagram mení Menovky na QR kódy

Ak si chcete vygenerovať QR kód je potrebné zájsť do Nastavení vo vašom profile a ťuknúť na možnosť QR kód. Zo začiatku sa táto možnosť môže volať Menovka, no nájdete v nej QR kód. Obrázok následne môžete zdieľať alebo uložiť do zariadenia. Instagram pôvodne vytvoril funkciu zvanú Menovky, ktorá slúžila ako interný QR kód, ktorý vedela prečítať len aplikácia Instagram. Instagram túto funkciu pomaly nahrádza QR kódom.

Podobné systému fungujú na iných aplikáciách, ktoré využívajú interné QR kódy, ako napríklad Facebook, Spotify, Twitter a Snapchat. The Verge si myslí, že tento prechod na QR kódy bol spôsobený pandémiou. Pretože iné podniky, hlavne v Amerike prešli na QR kódy vo veľkom. Menu v reštauráciách si pozriete cez QR kód a kopa iných firiem necháva na svojich reklamách a vizitkách QR kódy, aby umožnili ľahšiu a rýchlejšiu návštevu webu.

Menovky v minulosti mohli taktiež slúžiť podobnému princípu, ale museli ste za každým zapnúť aplikáciu Instagramu, aby ste ju mohli naskenovať. Po novom to už zvládnete s akoukoľvek aplikáciou, ktorá podporuje QR kódy.

The app was not found in the store. :-(

19.8.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+