MojAndroid

Sociálna sieť Instagram sa oficiálne rozšírila o ďalšiu funkciu. Pod názvom “Reels”, respektívne v našom prípade “Filmové pásy” tu pribudol nový formát videopríspevkov silne inšpirovaný základným princípom známeho TikToku. Ide o maximálne 15-sekundové videá s rôznymi efektami a hudbou.

Novinku aktívne propaguje

Novinka sa v aplikácii u nás začala objavovať prinajmenšom počas včerajšieho dňa a dnes by by už mala byť dostupná v globálnom merítku. Spoločnosť Facebook, pod ktorú patrí Instagram, sa ju navyše celkom aktívne snaží spropagovať a dostať ju k čo najväčšiemu počtu používateľov.

Pri otvorení sekcie Preskúmať sa ako prvé zvyknú zobrazovať práve príspevky vytvorené pomocou funkcie Reels, aj s týmto označením v ľavom rohu.

V sekcii pre vytváranie príbehov

Vytváranie takýchto krátkych video príbehov s hudbou alebo pôvodným zvukom a s rôznymi efektami nájdete v sekcii pre vytváranie vašich príbehov (Stories). Hľadajte možnosť “Filmové pásy”.

Pri vytváraní príspevku je možné vybrať hudobnú skladbu, upraviť rýchlosť prehrávania, zvoliť efekty snímania, nastaviť časovač či orezať dĺžku záznamu. Vybrať si môžete aj konkrétnu pasáž z ponúkaných piesní a vopred pripravené máte aj efekty.

Proste si všetko orežete, zrýchlite a spravíte tak, aby to pasovalo hladným dušiam, ktoré vás sledujú… Kreatívne tvory sa budú môcť naplno realizovať.

Tieto “Instagramové TikToky” sa ukladajú v samostatnej sekcii “Reels”, ktorá pribudla v prehľade vášho profilu. Okrem toho si ich môžete pridať do svojho príbehu alebo ich poslať súkromnou správou vybranému kontaktu.

Príspevky sa taktiež zobrazujú v základom prehľade nového obsahu – pri fotkách a videách z účtov, ktoré sledujete. Z pohľadu bezpečnosti fungujú ako normálny obsah, takže ak máte verejný účet, dostať sa v praxi môžu ku komukoľvek.

Náš tip
Na fotografiách vyzerajú takmer dokonale, no pravda je iná. Takto dokážu influencerky oklamať svojich sledovateľov
6.8.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+