MojAndroid

Kvalita displeja telefónu je veľmi dôležitá. Nielen preto, aby sme aj na priamo slnku dobre videli obsah na obrazovke, ale tým, že “pozeráme do mobilu” aj niekoľko hodín denne, výrazne zaťažuje náš zrak. HONOR patrí k výrobcom, ktorí investujú nemalé finančné prostriedky do vývoja nových technológií a venujú sa aj kvalite displejov používaných v mobilných zariadeniach.

Nielen  v špičkových modeloch, ale aj smartfónoch s dostupnou cenovkou sa môžete spoľahnúť, že použité technológie a softvérové funkcie budú chrániť vaše oči cez deň i v noci, kedy sú pri umelom osvetlení namáhané oveľa viac. Ich kvalitu overilo množstvo testov vykonaných známou spoločnosťou DxOMark. Aktuálnou jednotkou na svetovom trhu smartfónov je model HONOR Magic6 Pro, ktorý sa predáva aj na Slovensku.

Honor Magic6 Pro
Honor Magic6 Pro | Zdroj: Honor

V konečnom hodnotení získal 157 bodov a nechal za sebou konkurenčný Samsung Galaxy S24 Ultra i Google Pixel 8 Pro. Do prvej jedenástky sa dostali aj HONOR Magic V2 a minuloročný HONOR Magic5 Pro, čo len potvrdzuje, že kvalitný displej nie je výsadou len jedného modelu.

V čom je displej HONOR Magic6 Pro tak výnimočný?

LTPO displej je špeciálne navrhnutý tak, aby sa vaše oči pri celodennom používaní cítili komfortne. Počas slnečného počasia oceníte vysoký jas 1600 nitov, ktorý výrobca garantuje na celej obrazovke, maximálny jas v peaku dosahuje 5000 nitov.

HONOR Magic6 Pro
HONOR Magic6 Pro – certifikáty | Zdroj: HONOR

Obrazovka je vybavená 4 320 Hz PWM stmievaním bez blikania, ktoré namáha oči. Umožňuje dynamické stmievanie a cirkadiánne nočné zobrazovanie, ktoré sa prispôsobuje dennému cyklu. Samozrejmosťou je zobrazenie prirodzených tónov bez násilného prifarbovania. Pred spaním si uvoľníte oči mäkším svetlom, zmiernite ich únavu a zvýšite tak ochranu na maximum.

HONOR Magic6 Pro
HONOR Magic6 Pro – odolnosť displeja | Zdroj: HONOR

Obrazovka HONOR nedáva dôraz iba na kvalitné zobrazenie a ochranu očí, ale ponúka aj zvýšenú odolnosť voči poškodeniu pri páde. Postará sa o to špeciálna vrstva HONOR NanoCrystal. Podľa normy SGS spĺňa 5-hviezdičkovú odolnosť skla voči pádu v rôznych situáciách.

Honor Magic6 Pro ocenenia
HONOR Magic6 Pro ocenenia | Zdroj: HONOR

HONOR boduje aj v ďalších kategóriách

O tom, že HONOR Magic6 Pro je tou najlepšou voľbou, ak chcete kvalitný a výkonný smartfón, svedčí získanie najvyššieho skóre v testovaní DxOMark aj v kategórii Batéria, Audio a Selfie, a donedávna držal prvenstvo aj v hodnotení Fotoaparátu, aktuálne je druhý. V celkovo piatich kategóriách tento špičkový model exceluje a konkurenciu necháva za sebou. Ide tak o prvý smartfón v histórií, ktorý získal päť ocenení DxOMark Gold Labels. Navyše, nechýbajú mu Google služby, takže si z obchodu s aplikáciami Play môžete stiahnuť ktorúkoľvek obľúbenú apku.

Článok vznikol v spolupráci so značkou Honor.

9.5.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+