MojAndroid

Smart hodinky Huawei Watch Fit sú na našom trhu od roku 2020 a už je čas na ich výmenu za nový model. Výrobca práve predstavil novú generáciu s označením Huawei WATCH FIT SE, ktorá prichádza s mnohými vylepšeniami. Výrobca nás o novinke informoval prostredníctvom tlačovej správy.

Jednoduchý a ľahký dizajn

V prvom rade ide o hodinky so štvorcovým displejom, lepšie povedané obdĺžnikovým. Dizajnom sú blízke napríklad náramku Xiaomi Smart Band 7 Pro, ktorému vlastne aj konkurujú. Ten však už dostal aj nástupcu, no u nás za zatiaľ nepredáva. Medzi hlavné výhody zariadenia patrí ľahká konštrukcia a množstvo rôznych zdravotných funkcií, senzorov a športových režimov.

Xiaomi Smart Band 7 Pro vsetky farby
Xiaomi Smart Band 7 Pro | Zdroj: Xiaomi

Hodinky si je možné prispôsobiť prostredníctvom viac ako 10 000 ciferníkov, stačí si len vybrať ten správny. Mladší používatelia ocenia aj možnosť nastaviť si vlastné pozadie. Športovcov zase poteší ponuka viac ako 100 športových režimov.

Huawei WATCH FIT SE a športovanie

Počas cvičenia hodinky dokážu vysielať srdcovú frekvenciu do prepojených cvičebných zariadení, čo umožňuje zobrazovať analýzy na profesionálnej úrovni. K dispozícii je 11 profesionálnych športových režimov, v porovnaní s predchodcom tu nájdete športových režimov podstatne viac.

Huawei WATCH FIT SE
Huawei WATCH FIT SE | Zdroj: Huawei

Hodinky sú vybavené algoritmom TruSport od Huawei, ktorý funguje ako vedecký osobný tréner. Získava komplexné údaje o behu používateľov, vrátane tempa, srdcovej frekvencie či kilometráže. Inteligentne vyhodnocuje index bežeckej schopnosti používateľov, tréningovú záťaž, maximálnu spotrebu kyslíka, aeróbny/anaeróbny tréningový tlak a čas potrebný na regeneráciu.

Huawei WATCH FIT SE
Huawei WATCH FIT SE | Zdroj: Huawei

Opäť tu máme pokročilé automatické sledovanie spánku, nepretržité monitorovanie srdcového tepu, sledovanie stresu a dokonca aj zmien SpO2. Nežnejšie pohlavie sa poteší funkcii aktívneho monitorovania menštruačného cyklu.

Cena a dostupnosť na Slovensku

Smart hodinky prichádzajú na slovenský trh v troch farebných prevedeniach: Starry Black (čierna), Nebula Pink (ružová) a FOrest Green (zelená). Odporúčaná cena hodiniek je 99 eur.

Náš tip
Huawei Watch GT 3 dostávajú aktualizáciu s viacerými novinkami
25.8.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+