MojAndroid

Najpokročilejší náramok výrobcu, Xiaomi Smart Band 7 Pro, oficiálne prichádza na slovenský trh. Prichádza s 1,64″ obdĺžnikovým AMOLED displejom a viac ako 110 športovými aktivitami. Nechýba vodoodolnosť 5ATM a výdrž batérie až 12 dní.

Displej 1,64″, AMOLED, 486 x 280p,
Rozmery 44,7 x 28,8 x 11 mm
Hmotnosť 20,5 g (bez remienka)
Senzory senzor srdcového tepu, SpO2, akcelerometer, gyroskop, senzor okolitého osvetlenia
Výdrž batérie 12 dní
Vodoodolnosť 5ATM
Športové režimy viac ako 110

Xiaomi Smart Band 7 je na Slovensku oficiálne k dispozícii od dnes, 4.10.2022 za odporäčanú cenu 99 eur.

Xiaomi Smart Band 7 Pro oficiálne: Väčší displej, NFC aj GPS

4.7.2022

Portfólio je kompletné, aspoň nateraz.  Po oficiálnom uvedení očakávaného smart náramku Xiaomi Smart Band 7 tu máme jeho vylepšenú verziu s väčším telom a najmä väčším displejom. Privítajte Xiaomi Smart Band 7 Pro.

Xiaomi Smart Band 7 Pro
Xiaomi Smart Band 7 Pro | Zdroj: Xiaomi

Zariadenie bolo oficiálne predstavené dnes, po boku najnovších vlajkových lodí radu Xiaomi 12S. Už pri prvom pohľade zaujme dizajnom, pretože sa náramky od Xiaomi sa veľmi nepodobá. Istá podobnosť tu však je, ale so sériou Huawei Watch Fit. Čo prináša Pro verzia najlepšieho smart náramku od Xiaomi?

Väčší displej

Displej novinky prichádza s uhlopriečkou 1,64″, je typu AMOLED a ponúka hustotu 326 ppi. To znamená, že je dostatočne jemný a problém by nemal byť ani na priamom slnečnom svetle. Plocha navyše, ktorú ponúka v porovnaní so základným modelom, sa hodí na zobrazovanie podrobnejších informácií či lepšie zobrazovanie notifikácií.

Xiaomi Smart Band 7 Pro
Xiaomi Smart Band 7 Pro | Zdroj: Xiaomi

Plná funkčná a senzorová výbava

Medzi hlavné výhody novinky patrí vstavaný GPS modul, ktorý základný model nemá. Okrem GPS tu máme podporu GLONASS, Galileo, Beidou a QZSS, informuje GSMArena. Poteší aj prítomnosť snímača okolitého osvetlenia, takže náramok konečne ponúkne aj automatickú reguláciu jasu. Väčší displej si pýta aj nové vylepšené ciferníky, ktorých je viac ako 180. Priamo od Xiaomi. Nainštalovať ďalšie ciferníky tretích strán by tiež nemal byť problém.

Xiaomi Smart Band 7 Pro
Xiaomi Smart Band 7 Pro | Zdroj: Xiaomi

Samozrejmosťou ne neptretržité sledovanie tepu a SpO2, taktiež sa môžete spoľahnúť na obľúbené automatické sledovanie spánku. Xiaomi Band 7 Pro podporuje až 117 športových režimov a nechýba ani vodoodolnosť (5ATM).

Xiaomi Smart Band 7 Pro: Cena a dostupnosť

Novinka už dnes prichádza na domáci, čínsky trh. Dostupnosť a cena u nás zatiaľ oznámená nebola, no malo by sa tak stať v najbližších dňoch. V Číne si zákazníci za Xiaomi Band 7 Pro zaplatia približne 57 eur. Očakávať môžeme, že slovenská cena bude podstatne vyššia. Náramok samozrejme podporuje aj NFC, variant bez NFC neexistuje.

Huawei Watch Fit 2
Huawei Watch Fit 2 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Najväčším konkurentom, či už funkčne, alebo dizajnovo, budú smart hodinky Huawei Watch Fit 2. Tie sa u nás momentálne predávajú za cenu od 120 eur. Taktiež ponúkajú pekný displej, veľké množstvo športových aktivít a podobnú senzorovú výbavu. Nevýhodou môže byť absencia možnosti bezkontaktných platieb.

Náš tip
Najlepšie smart hodinky a náramky na trhu
4.10.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+