MojAndroid

Dočkali sme sa. Na slovenský trh sa dostal inteligentný náramok Xiaomi Smart Band 7, ktorý je určený najmä pre športových nadšencov. Radosť však určite spraví komukoľvek. Vyznačuje sa kompaktným telom s väčším displejom a vylepšenou batériou.

Xiaomi Smart Band 7 ponúka väčší displej pri zachovaní kompaktných rozmerov

Xiaomi Smart Band 7 prichádza so zväčšeným, 1,62-palcovým AMOLED displejom s rozlíšením 192 x 490 pixelov, čo je na obrazovku takýchto rozmerov veľmi dobré. Jemnosť je na takej úrovni, že si väčšina používateľov jednotlivé zobrazovacie body pri používaní vôbec nevšimne. Zobrazované informácie budú ešte prehľadnejšie. Zobrazovaču nechýba režim Always-On, ktorý niektorí používatelia radi využijú.

Novinka podporuje až 110 športových režimov. Používateľ si vie nastaviť personalizované fitnes ciele. Tie si môže kedykoľvek prispôsobiť svojmu životnému štýlu. Trojica režimov “Tréningová záťaž”, “Trvanie regenerácie” a “Tréningový efekt” športovcom dá vyhodnotenie ich výkonov a dokážu tak prispôsobiť svoje aktivity pre dosiahnutie maximálneho výkonu. Nechýba analýza telesných hodnôt v podobe merania maximálneho množstva kyslíka v krvi, saturácie kyslíka SpO₂, monitorovanie spánku a zaznamenávanie srdcovej frekvencie.

Xiaomi Smart Band 7 na ruke
Xiaomi Smart Band 7 na ruke | Zdroj: Xiaomi

Xiaomi Smart Band 7 je dodávaný s viac ako 100 ciferníkmi, ako aj viacerými farebnými prevedeniami silikónových remienkov. Tie sa mimochodom vyznačujú antibakteriálnym povrchom. Výdrž batérie v pohotovostnom režime činí 14 dní. Inteligentný náramok je vodoodolný až do 5 ATM, takže nebude problém ho využívať počas tréningu v daždi a môžete si ho zobrať aj do bazénu a merať aj svoje plavecké výkony.

Xiaomi Smart Band 7: Cena a dostupnosť na Slovensku

Xiaomi Smart Band 7 bude k dispozícii od zajtra, 22. júna 2022, na mi-store.sk a prostredníctvom oficiálnych kanálov Xiaomi za čiastku 54,90 eur. Ako sa vám táto novinka pozdáva? Kupujete?

Xiaomi Smart Band 7
Zdroj: Xiaomi

Xiaomi Band 7: Poznáme odhadovanú cenu za globálnu verziu

14.6.2022

Xiaomi Band 7 je náramok, ktorý je momentálne predstavený len pre domovskú Čínu. Portál Xiaomi Adictos však hlási, že sa predpokladá oficiálne uvedenie globálnej verzie už v priebehu júla. Odhaľuje pritom aj cenu za tento gadget.

Cena za Xiaomi Band 7 pre európsky trh

Za zmienku stojí fakt, že zákazníci z Európy si môžu Xiaomi Band 7 zakúpiť z AliExpressu, avšak ide o čínsky variant. Cena sa pripravovaný globálny model sa má pohybovať podobne, ako tomu bolo v prípade inteligentného náramku Xiaomi Mi Band 6, teda pod hranicou 50 eur. Web GSMArena zas tvrdí, že Band 7 bude u nás stáť 45,99 eur a v niektorých štátoch okolo 60 eur ak prirátame k tomu ešte daň a podobné faktory, ktoré výslednú cenu dokážu navýšiť.

Xiaomi Band 7 oficiálne: Väčší displej, lepšia batéria a podpora NFC

25.5.2022

Spoločnosť Xiaomi podľa očakávania predstavila 7. generáciu svojho obľúbeného a cenovo dostupného smart náramku. Xiaomi Band 7 je podľa portálu AndroidAuthority ďalším evolučným krokom, ktorý prináša hlavne väčší displej a väčšiu batériu.

Displej opäť trochu vyrástol

Najviditeľnejšou zmenou oproti predošlej generácii je samozrejme displej. AMOLED panel narástol z 1,57 palcov na 1,62 palcov. Vďaka tomu sa na displej zmestí zas o niečo viac informácií. Rozlíšenie je 490 x 192 pixelov a jas dosahuje 500 nitov. Novinkou je funkcia Always-On. Vďaka nej neustále vidíte čas, dátum a nejaké notifikácie bez nutnosti rozsvietenia celého displeja.

Telo má opäť zvýšenú odolnosť proti vode certifikácie 5 ATM, čo umožňuje povrchové plávanie. Pribudlo tiež množstvo nových ciferníkov a nové športové aktivity, ktorých celkovo už 120. Band 7 zvládne rozpoznať štyri rôzne plavecké štýly a spustiť meranie bez ručnej aktivácie. Náramok spárujete nielen s Android smartfónmi, ale aj s iPhonmi.

Xiaomi Band 7 sa chváli až dvojtýždňovou výdržou

Následne vám budú chodiť notifikácie o prichádzajúcich hovoroch, SMS a taktiež z ďalších aplikácií. Ďalšou zmenou prešla batéria, ktorej kapacita stúpla zo 125 mAh na 180 mAh, vďaka čomu sa má Band 7 chváliť až 15-dňovou výdržou pri štandardnom používaní. Pri náročnejšom štýle práce sa potom výdrž bude pohybovať okolo 8 až 9 dní na nabitie, čo je veľmi solídna hodnota.

Zdroj: AndroidAuthority.com

Výrobca ihneď pri predstavení oznámil, že Band 7 bude existovať v štandardnej verzii a tiež vo variante s NFC. Tá umožňuje bezkontaktné platby s platobnými kartami MasterCard. Xiaomi Band 7 sa začne na čínskom trhu predávať už 31. mája s rôznymi farebnými remienkami za cenu v prepočte 35 eur v štandardnej verzii a 41 eur v NFC verzii.

Tabuľka parametrov:

Displej 1,62 palcov, AMOLED, 490 x 192 pixelov
Senzory meranie tepu srdca, spánku, krokov, SpO2 senzor
Konektivita Bluetooth 5.2, NFC
Odolnosť 5 ATM
Batéria 180 mAh, 15 dní pri nežnom používaní
Rozmery 46,5 × 20,7 × 12,3 milimetrov
Hmotnosť 13,8 gramov

Konkurencia

Xiaomi Band 7 bude opäť svojou cenou konkurenciou pre lacnejšie smart náramky. Príkladom sú Huawei Band 7, Honor Band 6 alebo Realme Band 2.

Náš tip
Android 12 má sotva 1 percento. Najrozšírenejší je Android 11

21.6.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+