MojAndroid

Čínska spoločnosť Huawei predstavila nové smart hodinky, ktoré sa v jej portfóliu budú vynímať po boku kúskov ako Huawei Watch GT 2e či Children’s Watch 4X. Novinka s názvom Huawei Watch Fit láka na veľký obdĺžnikový displej, širokú ponuku funkcií a relatívne atraktívnu výdrž.

Obdĺžnikový AMOLED v plastovom tele

Hodinky sú vybavené 1,64-palcovým AMOLED displejom s mierne zahnutými okrajmi po všetkých stranách. Rozlíšenie dosahuje 280 x 456 pixelov a pomer obrazovky k telu je 70%. Na pravej strane sídli tlačidlo pre ovládanie, inak je možné používať dotyk.

Telo hodiniek je vytvorené z plastu a dostupné bude v troch farebných vyhotoveniach. Náramok zo silikónu bude ponúkaný v štyroch farbách, takže sa to celé bude dať celkom pekne zosúladiť.

Ako operačný systém poslúži Lite OS z vlastnej produkcie spoločnosti Huawei. Čo sa týka hardvérovej výroby, podrobností je málo, no podľa portálu GSMArena máme očakávať čipset Kirin A1.

Základ, ktorý by sme mohli očakávať

Model Huawei Watch Fit má ponúkať všetko, čo by sme v základe mohli očakávať od smart hodiniek. Spomínajú sa veci ako prispôsobiteľný digitálny ciferník, tréningové videá a režimy, zabudovaný GPS senzor, sledovanie saturácie krvi kyslíkom (SpO2) či 24-hodinové monitorovanie srdca.

Nechýbajú veci ako sledovanie spánku, menštruačného cyklu či prítomnosť cvičebných metód pre odbúravanie stresu. Okrem toho všetkého tu nájdeme aj klasické funkcie ako zobrazovanie upozornení zo smartfónu alebo ovládanie prehrávania multimédií.

Huawei pri svojich najnovších smart hodinkách sľubuje dobrú výdrž batérie. Technické špecifikácie konkrétne hovoria o 10-dňovej výdrži pri bežnom používaní a 7-dňovej výdrži pri náročných používateľoch. Nepretržité používanie GPS batériu vraj vyčerpá po 12 hodinách.

Smart hodinky Huawei Watch Fit sa do predaja majú dostať od 3. septembra, kedy bude oficiálnou cestou zverejnená aj ich predajná cena. Dovtedy si ešte budeme musieť počkať.

Náš tip
S aplikáciou Lidl Plus nakupujete výhodnejšie a pohodlnejšie. Prečo zaujala aj nás?
31.8.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+