MojAndroid

Instagram neustále pridáva do svojej mobilnej aplikácie nové funkcie a teraz údajne pracuje na funkcii, ktorá používateľom umožní posielať súbory iným používateľom. To by mohlo službe pomôcť v prípadoch, keď sa jej používatelia prepínajú na iné platformy, aby mohli poslať súbor druhej osobe. Informáciu priniesol portál AndroidHeadlines.

Ako bude vyzerať posielanie súborov?

Funkcia posielania súborov by mala fungovať cez funkciu Priame správy (Direct Messages), kde už dlhšiu dobu funguje posielanie multimédií v limitovanej veľkosti. Momentálne sa novinka zdá byť vo vývoji a môže byť obmedzená na obchodné účty.  Firmám totiž poskytne pohodlný spôsob zdieľania dokumentov, prezentácií a iných súborov so zákazníkmi alebo klientmi.

Instagram
Takto bude vyzerať posielanie súborov na Instagrame | Zdroj: AndroiHeadlines.com

Podľa uniknutej snímky obrazovky bude nová funkcia prístupná prostredníctvom tlačidla „+“ na paneli chatu Priamych správ. Po jeho stlačení sa zobrazia možnosti na pridávanie súborov, nálepiek, uložených odpovedí a ďalšie. Cez pridanie súboru by potom malo byť možné poslať akýkoľvek súbor a nielen fotografiu, obrázok alebo video.  Je však pravdepodobne, že Instagram dá nejaké limity veľkosti posielaných súborov.

Pribudnú aj ďalšie funkcie

Na snímke obrazovky sú vidieť aj ďalšie nové funkcie ako „Saved replies“ a „Add yours”.  Zo „Saved replies“ je zrejme, že používateľom to môže umožniť ukladať dôležité správy v rozhovore pre ich rýchlejšie vyhľadanie. Čo znamená položka „Add yours“, je však zatiaľ veľká neznáma.

Instagram
Instagram
Developer: Instagram
Price: Free
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
Náš tip
Historické okienko, TikTok opäť v problémoch a nová recenzia | Prehľad týždňa

 

17.3.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+