MojAndroid

Seriál 50 MUST HAVE Android aplikácie sme vytvorili preto, aby sme vám priniesli informácie o najobľúbenejších aplikáciách našej redakcie. Ide o tituly, ktoré používame denne a v jednotlivých kategóriách by sme ich uprednostnili pred inými. 33. časť tohto seriálu venujeme aplikácii TextraSMS, ktorá je jednou z najlepších alternatív pre aplikáciu SMS správ. Tento titul zaujme najmä jednoduchým a pekne spracovaným dizajnom, ale aj funkciami. Veľkou výhodou je cena tejto aplikácie, ktorá je dostupná v obchode Play úplne bezplatne.

V seriáli 50 MUST HAVE Android aplikácie sme vám predstavili už tieto tituly:

 1. Gmail                                      18.  RunKeeper 
 2. Google Chrome                    19.  Dashlane
 3. Dropbox                                20.  Sygic
 4. MX Player                              21.  GSam Battery Monitor
 5. Clean Master                        22. The Weather Channel
 6. Evernote                                23. Google Keep
 7. ES File Explorer                    24. Tasker
 8. WPS Office                            25. Sunrise Calendar
 9. AirDroid                                 26. HOPIN Taxi
 10. PowerAMP                            27. CG Transit
 11. Nova Launcher                     28. Wunderlist
 12. Spotify                                    29. Timely
 13. Shazam                                  30. Smart IR Remote
 14. Feedly                                     31. QuickPic
 15. Swype                                     32. Truedialler
 16. VSCO Cam
 17. G Cloud Backup

Čo ponúka Textra SMS

Textra SMS je veľmi praktickou a dobre spracovanou aplikáciou an SMS správy. Ponúka dizajn vytvorený podľa dizajnového jazyka Material Design a drží sa hesla, že v jednoduchosti je krása. Praktickosť aplikácie pocítite už po niekoľkých hodinách používania a pokiaľ patríte medzi používateľov, ktorí denne pracujú s veľkým množstvom SMS správ, určite si titul obľúbite.

textra-sms-1 textra-sms-2 textra-sms-4

Veľmi praktickou súčasťou aplikácie sú aj plávajúce notifikácie. Tie sa zobrazia v hornej časti displeja nad obsahom vždy, keď dostanete novú SMS správu. Už nikdy tak neprehliadnete novinky, aj keď napríklad surfujete webom. Vhod príde aj priama možnosť na odpísanie správy v plávajúcom okne, čo znamená, že na komunikovanie formou SMS teoreticky vôbec nepotrebujete otvoriť samotnú aplikáciu.

Niekoľko farebných tém

Pre oživenie aplikácie, ktorá na niekoho môže pôsobiť fádne, je k dispozícii niekoľko farebných tém. Tie si môžete vybrať a zvoliť priamo v nastaveniach aplikácie. K dispozícii sú elegantné, ale aj hravé a žiarivé farby, a je len na vás, ktorú z nich si zvolíte.

textra-sms-3 textra-sms-6

Hodnotenie | Textra SMS

Za veľkú výhodu aplikácie Textra SMS považujem jej nenáročnosť na systém a veľkosť iba 3,5 MB. Takisto ma potešila podpora pre službu Pushbullet či systém Android Wear, čo vám na správy umožní odpovedať priamo z vašich hodiniek. Textra SMS je tiež dobrá v tom, že vám umožní nastaviť osobitne každé SMS vlákno pri každom kontakte, takže si napríklad môžete zvýrazniť správy od dôležitých ľudí. Výhodou je tiež možnosť ovládania rôznymi gestami. Ak sa vám táto aplikácia zapáčila, stiahnite si ju z obchodu Play, kde je dostupná bezplatne.

textra-sms-5 textra-sms-7

Verzia: 3.44
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.44
Aktuálna cena: Zdarma

19.2.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+