MojAndroid

Seriál 50 MUST HAVE Android aplikácie sme vytvorili preto, aby sme vám priniesli informácie o najobľúbenejších aplikáciách našej redakcie. Ide o tituly, ktoré používame denne a v jednotlivých kategóriách by sme ich uprednostnili pred inými. 28. časť tohto seriálu venujeme aplikácii Wunderlist, ktorá je jednou z najlepších (ak nie vôbec najlepšou) to-do aplikáciou v obchode Play.

V seriáli 50 MUST HAVE Android aplikácie sme vám predstavili už tieto tituly:

 1. Gmail                                      18.  RunKeeper 
 2. Google Chrome                    19.  Dashlane
 3. Dropbox                                20.  Sygic
 4. MX Player                              21.  GSam Battery Monitor
 5. Clean Master                        22. The Weather Channel
 6. Evernote                                23. Google Keep
 7. ES File Explorer                    24. Tasker
 8. WPS Office                            25. Sunrise Calendar
 9. AirDroid                                 26. HOPIN Taxi
 10. PowerAMP                            27. CG Transit
 11. Nova Launcher
 12. Spotify
 13. Shazam
 14. Feedly
 15. Swype
 16. VSCO Cam
 17. G Cloud Backup

Čo je to Wunderlist?

Aplikácia Wunderlist slúži na zapisovanie úloh, pripomienok a projektov, ktoré chcete urobiť v blízkej i ďalekej budúcnosti. Známa to-do aplikácia ponúka prehľadný dizajn a naozaj veľké množstvo funkcií, ktoré sú zárukou toho, že používanie tejto aplikácie bude mať svoj zmysel. Wunderlist okrem toho pridáva aj sociálny rozmer, pričom veľkou výhodou je najmä možnosť zakladať skupinové projekty a jednotlivé úlohy priraďovať konkrétnym osobám.

Funkcie a možnosti

Už som používal množstvo to-do aplikácií, no žiadna z nich neponúkala toľko funkcií a možností. Hoci je to niekedy na škodu veci, pri Wunderliste to beriem ako pozitívum celej aplikácie. Jednotlivé projekty si môžete zakladať do rôznych kategórií, v samotných projektoch si môžete nastaviť pripomienku, deadline, pridať dielčie úlohy pre každý projekt alebo napísať poznámku či komentár, čo značne dokáže zefektívniť najmä prácu v tíme. Práve na ňu sa podľa mňa Wunderlist zameriava, aj keď ponúka veľa možností pre jednotlivcov. Najmä tých pedantných.

wunderlist-1 wunderlist-2

Wunderlist ale nie je len o mobilnej aplikácii. Využiť môžete aj webové rozhranie, aplikáciu pre tablety či dokonca natívneho PC/Mac klienta. Všetky tieto nástroje zefektívnia vašu prácu s touto službou.

Widgety

Hoci mnohí z vás widgetom neprikladajú veľkú hodnotu, práve pri to-do aplikáciách ide o dôležitý doplnok. Wunderlist ponúka hneď niekoľko typov widgetu, ktorý si môžete vložiť na domácu obrazovku. Konkrétne ide o hlavný widget s veľkosťou 4×2 a dva menšie widgety, ktoré slúžia priamo na pridanie novej úlohy vo Wunderliste.

wunderlist-3 wunderlist-4

Hodnotenie a alternatívy

Wunderlist je naozaj mocným nástrojom najmä pre tých, čo majú na starosti viacero projektov, úloh alebo vecí naraz. Veľmi pomôže aj študentom, ktorí sú často tými, čo zabudnú na veci najrýchlejšie. Aj napriek tomu si ale dovolím tvrdiť, že Wunderlist nemusí sadnúť všetkým. Veľmi dobrými alternatívami sú známy Any.DO či platený Todoist. Nech sa rozhodne pre ktorúkoľvek z týchto troch aplikácií, tak svoju voľbu podľa mňa neoľutujete. Ktorú aplikáciu na úlohy používate pravidelne vy?

wunderlist-1

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
15.1.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+