MojAndroid

Seriál 50 MUST HAVE Android aplikácie sme vytvorili preto, aby sme vám priniesli informácie o najobľúbenejších aplikáciách našej redakcie. Ide o tituly, ktoré používame denne a v jednotlivých kategóriách by sme ich uprednostnili pred inými. Doteraz sme vám predstavili už 18 aplikácií z obchodu Play, pričom ďalšou aplikáciou z nášho výberu je titul Dashlane. Ten je jedným z najlepších správcov hesiel pre Android, takže sa určite bude páčiť každému z vás.

V seriáli 50 MUST HAVE Android aplikácie sme vám predstavili už tieto tituly:

 1. Gmail
 2. Google Chrome
 3. Dropbox
 4. MX Player
 5. Clean Master
 6. Evernote
 7. ES File Explorer
 8. WPS Office
 9. AirDroid
 10. PowerAMP
 11. Nova Launcher
 12. Spotify
 13. Shazam
 14. Feedly
 15. Swype
 16. VSCO Cam
 17. G Cloud Backup
 18. RunKeeper

Čo je to Dashlane a ako funguje?

Aplikácia s názvom Dashlane je online úložiskom pre vaše heslá. Obrovský dôraz kladie samozrejme na bezpečnosť a všetky údaje uložené vo svojich databázach šifruje cez protokol AES-256. Útočník tak má veľmi malú šancu na to, že sa dostane k vašim citlivým dátam. Výhodou tejto aplikácie je možnosť uložiť si všetky heslá, PIN kódy či prihlasovacie údaje na jedno miesto, ku ktorému budete potrebovať iba jedno majoritné heslo, ktoré si musíte zapamätať. Používanie takejto aplikácie však má aj ďalšie výhody – napríklad možnosť vytvoriť si náhodné heslo pre každú službu a uložiť si ho bez nutnosti ďalšieho memorovania.

dashlane-4

Správca hesiel Dashlane má aj svoje vlastné aplikácie pre Windows, Mac a iOS, takže okrem Android zariadenia môžete svoje heslá spravovať aj z počítača či tabletu.

Generátor hesiel

Pri prihlasovaní sa do novej služby je často problémom čo i len vytvorenie bezpečného hesla. Tejto tematike sme venovali aj podrobný návod, pričom ste sa o svoje tipy podelili aj vy. Dashlane je však výborným pomocníkom aj v tejto situácii – bezpečné heslo vytvorí za vás a uloží si ho ihneď aj do svojej databázy, aby ste oň neprišli. Pri následnom prihlasovaní vám samozrejme Dashlane dané heslo ponúkne, aby ste ho nemuseli prepisovať ručne.

Jednoduché zdieľanie hesiel s kolegami či priateľmi

Ak ste vytvorili nové heslo a chcete ho zdieľať kolegom či priateľom, priamo v aplikácii Dashlane nájdete možnosť na jeho distribúciu. Tá je samozrejme zabezpečená a automaticky aktualizuje na všetkých kontách aj vaše zmeny. Ku spoločnému cloudu tak konečne nemusíte mať heslo napísané na firemnej nástenke.

dashlane-2

Vlastný prehliadač s vašimi heslami

S aplikáciou Dashlane nainštalujete do zariadenia automaticky aj titul Dashlane Browser. Ide o špeciálne zabezpečený internetový prehliadač, ktorý obsahuje všetky vaše heslá a prihlasovacie údaje. Využiť ho tak môžete vždy, keď sa chcete prihlásiť na stránku banky, sociálnu sieť alebo firemný web.

dashlane-3

Pokročilé prostredie s poznámkami

Okrem funkcií treba spomenúť aj výborne spracovanú aplikáciu Dashlane pre Android. Tá je veľmi intuitívna a prehľadná, pričom ponúka niekoľko praktických funkcií. Ide napríklad o zabezpečené poznámky, rôzne typy údajov, ktoré si v nej môžete uložiť, či dokonca vlastnú softvérovú klávesnicu, ktorú môžete využiť na zadávanie hesiel bez toho, aby ste sa báli, že ich zaznamená tretia strana. Množstvo funkcií sa samozrejme ešte zväčší pri zakúpení prémiového účtu.

Platiť alebo neplatiť?

Jadro služby aj samotná aplikácia Dashlane sú dostupné bezplatne. Správcu súborov ale v tejto verzii môžete využívať iba na jednom zariadení, bez možnosti zálohy a zdieľania hesiel na ďalších zariadeniach. Pre sprístupnenie týchto funkcií je potrebné zakúpenie prémiového účtu, ktorý stojí 40 dolárov ročne. Prémiové funkcie si samozrejme môžete najprv vyskúšať, autori vám ponúkajú 30 dní zadarmo. Ak to s heslami myslíte vážne, tak pre vás ročný poplatok nebude problémom. Pravdou však je, že alternatívne aplikácie ponúkajú menšie ročné poplatky a obdobné funkcie.

Upgrade to Dashlane Premium

Aké sú alternatívy?

Hoci považujem Dashlane za jeden z najlepšie spracovaných titulov v tejto kategórii, nájde sa niekoľko ďalších aplikácií, ktoré sú jeho vhodnou alternatívou. Ide napríklad o 1Password, mSecure či LastPass. Tieto služby sú však rovnako platenými, či už jednorázovo alebo formou mesačného/ročného predplatného.

Hodnotenie | Dashlane

Aplikácia Dashlane je jednoznačne jedným z titulov, ktoré majú byť označené ako MUST HAVE. Potreba správcu hesiel je v dnešnej dobe počítačovej kriminality naozaj veľkou a Dashlane si svoju prácu robí veľmi dobre. Pre používateľov je táto aplikácia zaujímavá najmä v bezplatnej verzii, v ktorej zrejme nemá konkurenta na takej vysokej úrovni. V otázke prémiových účtov ale Dashlane za konkurenciou zaostáva najmä vo výške ročného poplatku. Komu sa však táto aplikácia zapáči, tak túto prekážku hravo preskočí. Akého správcu hesiel na Android používate vy?

homepage_slidebak_1v2

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

30.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+