MojAndroid

Seriál 50 MUST HAVE Android aplikácie sme vytvorili preto, aby sme vám priniesli informácie o najobľúbenejších aplikáciách našej redakcie. Ide o tituly, ktoré používame denne a v jednotlivých kategóriách by sme ich uprednostnili pred inými. Doteraz sme vám predstavili už 16 aplikácií z obchodu Play, pričom 17. aplikáciou, ktorú vám dnes predstavíme, je G Cloud Backup. Ide o aplikáciu, ktorá slúži na zálohovanie vašich dát, ktoré tak ochránite v prípade straty, poškodenia alebo ukradnutia mobilu či tabletu.

g-cloud-backup-1

V seriáli 50 MUST HAVE Android aplikácie sme vám predstavili už tieto tituly:

 1. Gmail
 2. Google Chrome
 3. Dropbox
 4. MX Player
 5. Clean Master
 6. Evernote
 7. ES File Explorer
 8. WPS Office
 9. AirDroid
 10. PowerAMP
 11. Nova Launcher
 12. Spotify
 13. Shazam
 14. Feedly
 15. Swype
 16. VSCO Cam

Ako funguje G Cloud Backup?

Aplikácia G Cloud Backup je výborným pomocníkom pre všetkých, ktorí nechcú prísť o svoje dáta. Slúži na zálohovanie rôznych typov súborov od SMS, kontaktov, dokumentov, multimédií, až po systémové nastavenia, či denníky hovorov. Menu aplikácie je jednoduché a po zaregistrovaní ste vyzvaní priamo na zvolenie dát, ktoré majú byť zálohované. Pri fotografiách a videu si môžete zvoliť zálohu všetkých, alebo iba vami vytvorených fotografií a videí, pričom celkovo nemôžete prekročiť limit 1 GB, ktorý máte v aplikácii G Cloud Backup bezplatne dostupný.

g-cloud-backup-6

Ak disponujete väčším množstvom dát, ktoré chcete zálohovať, tak si môžete priplatiť za viac miesta na zálohovacom serveri, prípadne rozoslať niekoľko pozvánok a splniť niekoľko jednoduchých úloh na to, aby bolo vaše miesto na serveri bezplatne navýšené. Jednoduchý proces je aj obnovenie zálohovaných dát. Stačí si do nového zariadenia nainštalovať aplikáciu G Cloud Backup, prihlásiť sa na svoj účet a dáta stiahnuť v sekcii Restore.

Pokročilé nastavenia a synchronizácia

Výhodou tejto aplikácie je aj jej automatická synchronizácia. Tá sa prednastavene spustí každý deň v čase, ktorý si zvolíte a iba vtedy, ak je zariadenie pripojené na Wi-Fi a má viac ako 25% batérie. Nikdy tak neprídete o dáta staršie ako 1 deň. Samozrejmosťou je možnosť tieto nastavenia pozmeniť priamo v aplikácii a dovoliť mobilu či tabletu synchronizovať aj cez mobilné dáta, prípadne zmeniť minimálnu hodnotu batérie. Praktickou funkciou je aj možnosť zabezpečenia aplikácie 4-miestnym PIN kódom, ktorým ju ochránite nielen pred priateľmi, ale aj zlodejom v prípade krádeže zariadenia.

g-cloud-backup-5

Extra funkcie

Priamo v aplikácii G Cloud Backup je aj akási vlastná galéria, v ktorej si môžete prezerať už uložené a zálohované fotografie. Máte tak vždy prehľad o tom, čo už máte zálohované a čo ešte len zálohovať musíte. Zaujímavou je aj integrácia funkcie Správca zariadení od Google, ktorá vám môže pomôcť pri strate či odcudzení vášho zariadenia s nájdením jeho aktuálneho umiestnenia. Na podporu tejto funkcie ale musíte mať neustále pripojenie k internetu a zapnuté GPS, čo sú bohužiaľ prvé veci, ktoré zlodej či nálezca vypne.

g-cloud-backup-4

Hodnotenie a alternatívy

G Cloud Backup nie je jediným riešením pre zálohovanie dát a na obchode Play nájdete určite aj ďalšie aplikácie tohto druhu. Tento titul nás ale zaujal vďaka svojej jednoduchosti a peknému dizajnu, pričom nás oslovila aj možnosť automatickej synchronizácie a pokročilé nastavenia. Jeho veľkou výhodou je samozrejme aj to, že je dostupný zadarmo. Ak sa vám ale nepozdáva, môžete vyskúšať aplikácie My Backup, Titanium Backup, CM Backup alebo Mobile Backup & Restore od Avastu.

g-cloud-backup-2

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

16.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+