MojAndroid

Seriál 50 MUST HAVE Android aplikácie sme vytvorili preto, aby sme vám priniesli informácie o najobľúbenejších aplikáciách našej redakcie. Ide o tituly, ktoré používame denne a v jednotlivých kategóriách sme ich uprednostnili pred inými. Doteraz sme vám predstavili už 11 titulov z obchodu Play, pričom dvanástou aplikáciou na našom zozname je Spotify. Ten je na Slovensku dostupný už približne rok a za ten čas sme ho stihli otestovať dostatočne na to, aby sme mohli povedať, že ide o jednu z najlepších aplikácií tejto kategórie. Prečítajte si, čo všetko táto aplikácia ponúka v nižšie napísaných odstavcoch.

V seriáli 50 MUST HAVE Android aplikácie sme vám predstavili už tieto tituly:

 1. Gmail
 2. Google Chrome
 3. Dropbox
 4. MX Player
 5. Clean Master
 6. Evernote
 7. ES File Explorer
 8. WPS Office
 9. AirDroid
 10. PowerAMP
 11. Nova Launcher

Hudba zadarmo a pre všetkých

Hlavnou výsadou aplikácie Spotify je bezplatne dostupná hudba. V tejto aplikácii a jej databáze nájdete desiatky miliónov skladieb, ktoré si môžete vypočuť absolútne bezplatne s tým, že niekoľkokrát za deň vám playlist doplní aj zvuková (či po novom video-) reklama. Zoznam dostupných interpretov obsahuje aj niekoľko stoviek slovenských spevákov a skupín, ktoré síce na Spotify väčšinou nemajú celú svoju tvorbu, no v ich profile nájdete ich najnovšie skladby a albumy. Vlastne, ešte sme nenatrafili na interpreta, ktorého by sme si chceli vypočuť a nebol by v Spotify.

spotify-3 spotify-4

Nemusíte hľadať, stačí ak máte náladu

Spotify budete oveľa častejšie používať na vyhľadávanie hudby podľa nálady či štýlu, než podľa konkrétnych interpretov. Funkcia Browse vám totižto ponúkne zoznam hudobných diel rozdelených do niekoľkých kategórií podľa nálady či žánru, takže si len vyberiete a počúvate. Po vybratí nálady sa vám zobrazí zoznam s playlistami, kde sú skladby pridelené podľa určitých parametrov, takže to neznamená, že musíte pri kategórii klasickej hudby počúvať stále tie isté skladby dookola.

spotify-2 spotify-5

Rádio tu nie je rádiom

Máte chuť na hudbu od určitého speváka či kapely? Tak si zapnite funkciu Radio a nájdite interpreta, ktorého hľadáte. Potom už stačí iba zapnúť rádio s jeho skladbami a môžete si užívať náhodný výber jeho/jej/ich piesní.

spotify-6

Čo keď sa mi niečo páči a chcem to počuť znovu?

Ak počúvate playlist alebo interpreta, ktorý sa vám naozaj páči, tak si ho môžete uložiť medzi obľúbených. Spravíte tak jednoducho tlačidlom “+” pri akejkoľvek skladbe, albume či playliste. Takto uloženú hudbu potom nájdete v záložke Your Music, takže si ju môžete kedykoľvek opätovne pustiť.

spotify-7

Prémiový vs. bezplatný účet

V aplikácii Spotify je viac než inde cítiť rozdiel medzi plateným a bezplatným účtom. Skladby v mobile môžete preskakovať len niekoľkokrát za deň, hudbu si nemôžete uložiť na offline počúvanie a v bezplatnom účte tak neustále potrebujete pripojenie na internet. Okrem toho prichádzate aj o niekoľko ďalších funkcií, ako napríklad možnosť počúvať hudbu na viacerých zariadeniach s jedným účtom naraz. A hoci platený účet za mesačný poplatok 5,99 EUR nie je lacnou záležitosťou, pokiaľ to s počúvaním hudby myslíte vážne, rozhodne tieto peniaze nebudete ľutovať. Samozrejme, prémiové funkcie si môžete vyskúšať po dobu 30 dní bezplatne.

spotify-8

Aké sú alternatívy?

Na Slovensku nie je Spotify jedinou hudobnou službou. Lokálne je dostupný aj Deezer, ktorý má dohodnutú spoluprácu s Telekomom, čo znamená pre zákazníkov tohto operátora značnú zľavu. Skúsiť však môžete aj službu priamo od Google – Google Play Music.

Prémiový účet Spotify si môžete nastaviť priamo na stránkach Spotify.

11.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+