MojAndroid

V jubilejnej 10. časti nášho seriálu 50 MUST HAVE Android aplikácie sa budeme venovať titulu PowerAMP, ktorý je pre mnohých z vás známym. Ide o populárny prehrávač hudby, ktorý vo svojej kategórii patrí rozhodne medzi najlepšie a najviac sťahované (kupované) aplikácie. Dnes vám o ňom prezradíme niekoľko základných informácií a faktov, no nezabudneme ani na tipy a triky, ktoré vám pomôžu s plnohodnotným používaním tohto titulu.

 

V seriáli 50 MUST HAVE Android aplikácie sme vám predstavili už tieto tituly:

 1. Gmail
 2. Google Chrome
 3. Dropbox
 4. MX Player
 5. Clean Master
 6. Evernote
 7. ES File Explorer
 8. WPS Office
 9. AirDroid

Široká škála podporovaných formátov

Aplikácia PowerAMP je v obchode Play už niekoľko rokov. Jej autori pravidelne prinášajú aktualizácie s novými funkciami, no základom úspechu je v tomto prípade široká škála podporovaných formátov, ktorú PowerAMP ponúka takmer od začiatku. S formátmi mp3, mp4/m4a (alac), ogg, wma, flac, wav, ape, wv, tta, mpc a aiff si PowerAMP poradí bezproblémovo, pričom podporuje aj zoznamy skladieb s príponou m3u, m3u8, pls a wpl. Zaujímavou funkciou je aj možnosť editovania tagov. Značky môžete pridať napríklad skladbám rovnakého žánru, ktoré vďaka tagu neskôr jednoduchšie vyhľadáte. Ak si radi zaspievate karaoke, tak sa určite potešíte aj podpore zobrazovania textu piesne, pokiaľ je pre danú skladbu dostupný.

power-amp-5

Jednoduché prostredie a témy

Prehrávač PowerAMP sa stal populárnym aj vďaka svojmu dizajnu. Prostredie je ladené do jednoduchosti, no na domovskej obrazovke aplikácie nájdete všetko, čo pri prehrávaní potrebujete. Ovládanie aj ďalšie tlačidlá majú logické usporiadanie a samozrejmosťou je aj niekoľko widgetov (konkrétne 4 veľkosti), ovládanie na zamknutej obrazovke a v notifikačnej lište, či témy, ktoré si môžete stiahnuť z obchodu Play. Aplikovaním témy zmeníte farebný vzhľad prostredia a tlačidiel tohto prehrávača. Samozrejmosťou sú aj pokročilé nastavenia prehrávača, ktoré vám umožnia upraviť niektoré z jeho prvkov.

power-amp-2

10-pásmový ekvalizér s pokročilými nastaveniami

Súčasťou aplikácie PowerAMP je aj 10-pásmový ekvalizér s množstvom nastavení. Pre rôzne hudobné štýly si môžete zvoliť rôzne prednastavené profily, prípadne si jednotlivé zložky hudby v ekvalizéri nastaviť manuálne. Ekvalizér tohto prehrávača je ale pokročilejší než iné, čo dokazuje možnosťou automatickej zmeny nastavení pre rôzne zvukové výstupy, či dokonca pre špecifické albumy a skladby. Ako na to vám vysvetlíme v niekoľkých krokoch:

 1. Otvorte si nastavenia ekvalizéra a stlačte Preset.
 2. Zvoľte si profil, ktorý chcete upraviť a stlačte malé tlačidlo so šípkou v pravej časti riadku, kde sa nachádza.
 3. Zvoľte Assign a vyberte si, k čomu chcete daný profil priradiť.
 4. Hotovo. O úspešnosti vášho kroku vás informuje malá ikona pri danom profile.

power-amp-3

Výber umiestnenia hudby

Jednou z výhod tohto prehrávača je aj možnosť určenia zložky, z ktorej bude prehrávač indexovať hudbu. Túto zložku alebo skupinu zložiek môžete vybrať v nastaveniach aplikácie. Autori deklarujú rýchlosť prehľadávania súborov v pomere 1000 skladieb za sekundu, takže aj hudobným fajnšmekrom nebude trvať viac než niekoľko sekúnd, kým si budú môcť vypočuť svoju hudobnú zbierku.

power-amp-4

Ďalšie možnosti úprav

Dôvodom, prečo si kúpiť tento prehrávač hudby, môže byť aj množstvo extra možností, ktoré aplikácia ponúka. Za všetky spomenieme možnosť zvolenia si štartovacej obrazovky, niekoľko typov prechodov medzi skladbami, pokročilé triedenie hudby podľa rôznych parametrov, možnosť stiahnuť obal albumu, pokiaľ chýba; úprava ovládania na zamknutej obrazovke, či ďalšie možnosti, ktoré nájdete v nastaveniach aplikácie. PowerAMP je jednoznačne najprepracovanejším prehrávačom hudby pre Android.

power-amp-1

Kde a za koľko si ho môžete kúpiť?

PowerAMP je dostupný v obchode Play alebo priamo na stránkach autorov za sumu 2,99 EUR. Táto aplikácia ale často býva v rôznych zľavách a akciách, takže vám pred jej kúpou odporúčame počkať na zľavnenú cenu. O zľavách Android aplikácií vás pravidelne informujeme aj my. Ešte pred kúpou si prehrávač PowerAMP môžete vyskúšať v 15 dňovej trial verzii.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Verzia: 2-build-26
Aktuálna cena: 3,99 €
Verzia: 2-build-26
Aktuálna cena: 3,99 €

Plusy

+ vzhľad

+ podporované formáty

+ 4 widgety

+ funkcie

+ pravidelná podpora od autorov

Mínusy

– vyššia cena

Zdroj: PowerAMP

21.8.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+