MojAndroid

Seriál 50 MUST HAVE Android aplikácie vznikol ako myšlienka ukázať čitateľom nášho portálu, ktoré aplikácie používame denne na svojich Android zariadeniach. V predošlých častiach seriálu sme vám predstavili aplikácie GmailChromeDropboxMX PlayerClean MasterEvernoteES File Explorer a WPS Office. Dnes vám opíšeme aplikáciu AirDroid, ktorá slúži na vzdialené ovládanie vášho zariadenia. Samozrejme nebude chýbať ani niekoľko tipov na to, ako túto aplikáciu používať.

Registrácia a počiatočné nastavenia

Aplikácia AirDroid je určená na vzdialené ovládanie vášho Android zariadenia. Na jej používanie budete potrebovať okrem smartfónu s aplikáciou aj počítač pripojený do rovnakej Wi-Fi siete. Po spustení aplikácie sa musíte zaregistrovať cez e-mail, prípadne sa môžete prihlásiť cez Google, Facebook alebo Twitter konto. Po schválení všetkých povolení aplikácie a priradení daných práv môžete aplikáciu začať používať. V prehliadači na vašom PC otvorte URL adresu (alebo IP adresu), ktorú vám ukázal AirDroid vo vašom smartfóne či tablete a následne potvrďte pripojenie v mobilnom zariadení. Ak ste všetko urobili správne, v prehliadači vášho počítača uvidíte úvodnú obrazovku služby AirDroid a vo vašom mobile či tablete uvidíte hlášku “LAN Connection Mode”. Ak vo vašom zariadení vidíte hlášku “Lite Connection Mode”, tak sa prihláste cez webstránku web.airdroid.com, kde nájdete všetky funkcie tejto služby.

airdroid-1 airdroid-2

Práca so zariadením

Aplikácia AirDroid vám umožní ovládať základné, ale aj pokročilejšie funkcie vášho Android zariadenia. O tom, čo môžete ovládať, vás informujú ikony v ľavej časti okna v prehliadači. Za všetky spomenieme napríklad položky Súbory, Denník hovorov, Aplikácie, Správy či Hudba. Všetky z týchto funkcií sa vám po kliknutí otvoria v novom okne a pracujete s nimi tak, akoby bolo zariadenie pripojené k počítaču cez kábel. Môžete si tak odinštalovať aplikácie, prenášať súbory, spravovať SMS a hovory, či napríklad urobiť fotografiu z fotoaparátu na mobile priamo z PC. Možností je naozaj veľa a najlepšie urobíte, ak ich prebádate sami.

airdroid-home

Toolbox

Ak ste si pozorne prezreli všetky možnosti tejto aplikácie, tak ste si možno všimli okno s názvom Toolbox. To slúži na rýchlu prácu so zariadením, pričom v tomto okne nájdete najviac využívané funkcie aplikácie AirDroid – teda prenášanie súborov, prácu s internetom, schránku s textovým odkazom a inštalovanie aplikácií. Pomocou jednej zo 4 ikon môžete do zariadenia jednoduchým potiahnutím alebo výberom zo zložky presunúť fotografiu, video, či iný súbor, otvoriť vami zadanú URL adresu, skopírovať alebo vložiť text z textovej schránky alebo nainštalovať aplikáciu potiahnutím .apk súboru na vytvorený priestor.

toolbox-airdroid

Hľadanie strateného zariadenia

V prípade, že ste stratili váš smartfón či tablet a nemáte v ňom nainštalovanú žiadnu aplikáciu na vzdialené lokalizovanie, môžete využiť aj AirDroid. Jednou z jeho funkcií je totižto hľadanie strateného zariadenia, pokiaľ je pripojené na internete a má zapnuté GPS. V menu stačí vybrať položku Find Phone a počkať, kým AirDroid lokalizuje vaše zariadenie. V otvorenom okne môžete spustiť aj hlasný alarm na zariadení, odfotiť zlodeja (premium verzia), zapnúť Lost Mode, kedy zariadenie zamknete heslom alebo vymazať dáta v zariadení na diaľku.

airdroid-hladanie-mobilu

Prémiový účet

Ako je to v tejto dobe (nepríjemným) zvykom, aj aplikácia AirDroid prináša niekoľko limitov a obmedzení. Pre ich odstránenie si budete musieť zakúpiť prémiový účet, ktorý stojí 2 doláre na mesiac, 20 dolárov na rok alebo 39 dolárov na dva roky. Po zaplatení tohto poplatku môžete posielať dáta z/do zariadenia neobmedzene (bezplatne len 1 GB mesačne), urobiť fotografiu zlodeja pri odcudzení zariadenia, prenášať väčšie súbory (viac ako 100 MB), pripojiť až 6 zariadení na jeden AirDroid účet, či napríklad zobrazovať vzdialené správy na zariadení, ktoré sa vám stratilo.

airdroid-premium

Hodnotenie

Aplikácia AirDroid je naozaj must have pre každého, kto so zariadením pracuje denne a prenáša do neho a z neho množstvo dát a súborov. Nevýhodou sú obmedzenia bezplatnej verzie, no kto chce aplikáciu využívať naplno, nemal by váhať so zakúpením jej prémiovej verzie. Výhodou AirDroidu je bezkáblová komunikácia medzi PC a zariadením, a množstvo funkcií, ktoré nájdete len v máloktorej podobnej aplikácii. Za titulom AirDroid stojí aj silná používateľská základňa a autori, ktorí vám vždy radi s niečím pomôžu a neustále niečo vylepšujú, takže sa stále máte na čo tešiť. Aplikáciu si môžete stiahnuť pomocou odkazu nižšie. Neprehliadnite ani VIDEO:

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
14.8.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+