MojAndroid

Seriál 50 MUST HAVE Android aplikácie vznikol ako myšlienka ukázať čitateľom nášho portálu, ktoré aplikácie používame denne na svojich Android zariadeniach. Ide o Android aplikácie, ktoré používame denne a v jednotlivých kategóriách by sme vám odporučili práve aplikácie z tohto výberu. V predošlých častiach seriálu sme vám predstavili aplikácie Gmail, Chrome, Dropbox, MX Player, Clean Master, Evernote a ES File Explorer. Dnes sme sa rozhodli pre detailnejší opis aplikácie s názvom WPS Office, ktorú mnohí z vás poznajú pod menom Kingsoft Office. Ide o populárneho správcu dokumentov, ktorý má už viac ako 200 miliónov stiahnutí a viac ako 300 000 recenzií na obchode Play s priemerom 4,4/5.

Práca s dokumentami

Ak na svojom Androide často prehliadate textové dokumenty, prezentácie, či tabuľky, tak by ste si túto aplikáciu mali rozhodne nainštalovať. WPS Office totižto ponúka podporu pre takmer všetky známe formáty, pričom podporuje až 44 jazykov vrátane slovenčiny. Medzi najväčšie prednosti tejto aplikácie patrí čisté prostredie a jednoduché ovládanie, pričom nechýba ani ovládanie cez gestá a rôzne skratky.

wps-office-1 wps-office-4

Zaujímavou funkciou je možnosť vyhľadávania, či triedenia dokumentov pomocou názvu či dátumu upravenia. Hodnotným je aj prepojenie s neustále populárnejšími cloudovými službami, v ktorých môžete priamo dokumenty otvárať aj editovať. Stačí sa iba prihlásiť do príslušnej služby. Pre náročných používateľov budú zaujímavými určite záložky, hľadanie v texte či nočný mód, ktorý si môžete aktivovať pri čítaní v posteli. Výborným je aj režim pre mobilné zobrazenie, ktorý obsah prispôsobí zobrazeniu na displeji smartfónu.

Editovanie a vytváranie dokumentov

Priamo v aplikácii WPS Office môžete vytvárať dokumenty v Microsoft Office formátoch a vo formáte .txt. Môžete tak v mobile či tablete vytvoriť jednoduchý list, tabuľku s niekoľkými údajmi alebo prezentáciu na firemnú schôdzu. Aplikácia ponúka aj pokročilé možnosti formátovania, takže môžete pri dostatočnom čase strávenom nad týmto titulom vytvoriť dokument ako na svojom PC. Výborné použitie vidíme aj v spojení s klávesnicou a myšou, kedy môžete svoje Android zariadenie postaviť do role počítača.

wps-office-2 wps-office-5 wps-office-6

Zdieľanie cez internet aj lokálne siete

Dokumenty vytvorené alebo upravené cez WPS Office môžete jednoducho a rýchlo zdieľať svojim priateľom či kolegom. Dokumenty môžete priamo v aplikácii zdieľať cez e-mail či dokonca textovú správu a dostupné sú aj možnosti na zdieľanie v lokálnej Wi-Fi sieti a cez protokol DLNA. Firemnú prezentáciu či zoznam na nákup tak zazdieľate všetkým do niekoľkých sekúnd.

wps-office-7 wps-office-8

Extra možnosti

Medzi funkcie tejto aplikácie patria aj extra funkcie a možnosti. Za všetky spomenieme napríklad automatické ukladanie zmien, vďaka ktorému nikdy neprídete o upravené údaje, či napríklad klávesové skratky pre kopírovanie/presúvanie dokumentov. Bezpečnosť zas zaisťuje šifrovanie dokumentov, ktoré si v aplikácii môžete nastaviť. Ak máte na svojom Android zariadení najnovší systém Android 4.4 KitKat, môžete využiť aj funkciu bezdrôtovej tlače.

wps-office-10 wps-office-11

Hodnotenie a alternatívy

Aplikácia WPS Office patrí svojim spracovaním jednoznačne na vrch svojej kategórie. Ponúka pekné, prehľadné a funkčné prostredie, pričom je vďaka intuitívnemu ovládaniu vhodná aj pre začiatočníkov. V obchode Play k nej nájdeme len niekoľko alternatív a za všetky spomenieme OfficeSuite 7, Polaris Office či Documents To Go. Ako aplikácia vyzerá v skutočnosti, si môžete pozrieť na videu priloženom nižšie.

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

7.8.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+