MojAndroid

Seriál 50 MUST HAVE Android aplikácie sme vytvorili preto, aby sme vám priniesli informácie o najobľúbenejších aplikáciách našej redakcie. Ide o tituly, ktoré používame denne a v jednotlivých kategóriách by sme ich uprednostnili pred inými. Doteraz sme vám predstavili už 17 aplikácií z obchodu Play, pričom 18. aplikáciou, ktorú vám dnes predstavíme, je RunKeeper. Ide o výbornú fitness aplikáciu, ktorá slúži na monitorovanie vašej športovej aktivity.

V seriáli 50 MUST HAVE Android aplikácie sme vám predstavili už tieto tituly:

 1. Gmail
 2. Google Chrome
 3. Dropbox
 4. MX Player
 5. Clean Master
 6. Evernote
 7. ES File Explorer
 8. WPS Office
 9. AirDroid
 10. PowerAMP
 11. Nova Launcher
 12. Spotify
 13. Shazam
 14. Feedly
 15. Swype
 16. VSCO Cam
 17. G Cloud Backup

Čo je RunKeeper?

Aplikácia s názvom RunKeeper je jedným z najobľúbenejších titulov v oblasti merania športových aktivít. Prehľadný titul prináša okrem krásnej grafiky aj množstvo funkcií, ktoré sú úzko späté s takmer každým druhom športovej aktivity. RunKeeper je presne tou aplikáciou, ktorú si zapnete kým si šnúrujete bežecké topánky alebo sa pripravujete na jazdu bicyklom. Svojimi funkciami si získal množstvo fanúšikov, ktorí dnes tvoria vlastnú komunitu, v zahraničí sa dokonca stretávajú na rôznych akciách a zdieľanie ich aktivít má štýl sociálnej siete.

runkeeper

Šport každého druhu

Fitness aplikácia RunKeeper slúži na monitorovanie takmer všetkých populárnych športov. Od klasického behania, cez bicyklovanie, lyžovanie, bežkovanie, až po downhill zjazd či dokonca preteky na vozíčkoch. Medzi základné parametre, ktoré môžete merať, patrí prejdená vzdialenosť, tempo, počet spálených kalórií a čas aktivity, ktorý je častokrát tým najdôležitejším parametrom. Medzníky vo vašej aktivite (napríklad každých 10 minút) vám aplikácia oznámi váš aktuálny progres a stav aktivity, aké je vaše tempo a prejdená vzdialenosť. Počas športovania tak máte prehľad o svojej aktivite bez toho, aby ste museli vyberať zariadenie z vrecka či púzdra.

runkeeper-6 runkeeper-5

Užitočné funkcie a doplnky

Počas športovania máte k dispozícii aj mapové podklady a priamo počas behu si napríklad môžete zvoliť alternatívnu trasu, ktorá pre vás bude mať lepšie podmienky (stúpanie, vzdialenosť a pod.). Výbornou funkciou je aj “koučovanie”, ktoré pre vás pri športovaní môže byť motiváciou. Zabudnúť samozrejme nemôžem ani na dlhodobejšie ciele, ktoré si v RunKeeperi môžete nastaviť. Tie vám budú slúžiť nielen na motivovanie, ale aj na prehľad o tom, koľko počas mesiaca či týždňa športujete. Navyše, vďaka sociálnemu aspektu aplikácie môžu vaši RunKeeper priatelia komentovať váš progres a posúvať vás ešte ďalej.

runkeeper-7 runkeeper-3

Moderná doba si vyžaduje moderné funkcie – a aj preto podporuje RunKeeper aj systémy Android Wear a Pebble. Pri behu si tak môžete zobraziť všetky dôležité informácie priamo na zápästí. Náročnejší používatelia určite ocenia aj schopnosť prenášania údajov z externých senzorov, ktoré do aplikácie môžu priniesť informácie o presnejšej prejdenej vzdialenosti alebo o srdcovom tepe. Ak radi popri športovaní počúvate hudbu, tak vás určite poteší aj podpora prehrávača audia priamo v RunKeeperi.

runkeeper-8

Prepracovaný web

Ako som už spomínal, RunKeeper má silný sociálny charakter a vidno to aj na jeho webstránke. Tá ponúka pekný dizajn a dobré rozloženie všetkých prvkov, takže aj na amatéra pôsobí intuitívne. Vďaka automatickej synchronizácii údajov môžete sledovať svoju aktivitu na webe ihneď po ukončení aktivity a zdieľať svoj výkon na niektorú zo sociálnych sietí, prípadne označiť priateľa, ktorý s vami bežal. Podobne ako pri Facebooku, aj v RunKeeperi môžete získať nových priateľov a komunikovať s nimi o všetkom, čo sa deje vo vašom okolí (najmä športového charakteru).

runkeeper-web

RunKeeper Elite – pre športovú elitu

Platená verzia aplikácie (či skôr služby) RunKeeper má prívlastok Elite. Platiť ju musíte formou mesačných alebo ročných poplatkov, no pokiaľ to so športom myslíte vážne, určite oceníte jej pridanú hodnotu. Medzi extra funkcie platí napríklad možnosť živého zdieľania vašej aktivity, takže vás môžu priatelia sledovať live napríklad počas bežania maratónu. Výbornou funkciou sú tiež štatistiky a hodnotenia vašich dlhodobejších aktivít, kde vidíte, či sa zlepšujete alebo to s vami ide dolu vodou. V Elite účte ale máte k dispozícii aj ďalšie funkcie a vylepšenia.

runkeeper-2 runkeeper-1

Hodnotenie a alternatívy

Na podrobný opis aplikácie RunKeeper by som potreboval oveľa viac času aj priestoru v tomto článku, a preto vám radšej odporúčam si aplikáciu bezplatne nainštalovať a vyskúšať. My v redakcii používame RunKeeper už roky a najmä náš (najaktívnejší) kolega Maťo si túto aplikáciu veľmi pochvaľuje a používa ju na dennej báze. Ak sa vám RunKeeper nepáči, môžete skúsiť napríklad Runtastic, ktorý má na obchode Play ešte viac kladných hodnotení. Budeme radi, ak sa v komentároch pod týmto článkom zdôveríte o vašich skúsenostiach s fitness aplikáciami.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

23.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+