MojAndroid

Seriál 50 MUST HAVE Android aplikácie sme vytvorili preto, aby sme vám priniesli informácie o najobľúbenejších aplikáciách našej redakcie. Ide o tituly, ktoré používame denne a v jednotlivých kategóriách by sme ich uprednostnili pred inými. Jubilejnú 20. časť tohto seriálu dnes venujeme špeciálne aplikácii Sygic. Ide o populárnu GPS navigáciu, ktorá si rozhodne zaslúži miesto v našom zozname nielen preto, že je jednotkou vo svojej kategórii, ale aj preto, že jej korene nájdete na Slovensku.

V seriáli 50 MUST HAVE Android aplikácie sme vám predstavili už tieto tituly:

 1. Gmail
 2. Google Chrome
 3. Dropbox
 4. MX Player
 5. Clean Master
 6. Evernote
 7. ES File Explorer
 8. WPS Office
 9. AirDroid
 10. PowerAMP
 11. Nova Launcher
 12. Spotify
 13. Shazam
 14. Feedly
 15. Swype
 16. VSCO Cam
 17. G Cloud Backup
 18. RunKeeper
 19. Dashlane

Prečo Sygic?

Navigácia Sygic je akýmsi preborníkom vo svojej kategórii. Svoje začiatky datuje ešte do čias Symbianu, pričom s príchodom Androidu sa popularita tohto titulu iba zväčšovala. Dnes Sygic patrí medzi najlepšie GPS navigácie pre mobilné zariadenia a svoje kvality dokazuje aj v iných segmentoch trhu. Práve skúsenosti a úspech umožnili autorom vybudovať funkčnú a praktickú aplikáciu, ktorá ponúka to, čo inde nenájdete.

Mapové podklady TomTom

Sygic pracuje s mapami spoločnosti TomTom. Tie patria medzi špičku a ponúkajú naozaj dobré pokrytie a spracovanie komunikácií aj na odľahlejších miestach sveta, ale aj Slovenska. Sygic sa ako navigácia predáva v niekoľkých verziách, pričom tie sa líšia najmä ponúkanými mapami. Výhodou Sygicu je to, že po zakúpení máte garanciu doživotnej aktualizácie máp. Výbornou funkciou je tiež 3D pohľad, ktorý vám pomôže s orientáciou v jazdných pruhoch alebo na neznámych komunikáciách.

sygic nova verzia

Offline navigovanie

Nakoľko je Sygic offline navigáciou, je vhodným na navigovanie nielen doma, ale aj v zahraničí. Mapové podklady si stiahnete iba raz a potom sa už nechávate iba navigovať. Praktickou je možnosť zobrazenia radenia sa v jazdných pruhoch, zobrazenie bodov záujmu či možnosť pokročilého hľadania cieľa. Zabudnúť samozrejme nesmieme ani na hlasové príkazy, ktoré vám navigácia vie diktovať vo viacerých svetových jazykoch vrátane slovenčiny.

sygic skoda mirrorlink

Pri navigovaní sa vám určite hodí aj zoznam stacionárnych radarov, ktoré sa vám zobrazujú priamo na mapách. Šoféri určite ocenia aj zobrazovanie maximálnej povolenej rýchlosti, ktorú navigácia porovnáva s dátami z GPS a upozorní vás v prípade, že maximálnu rýchlosť prekročíte. Pri zápche si zas môžete vybrať jednu z 3 alternatívnych trás, ktoré vám Sygic ponúkne.

Navigácia aj pre chodcov

Sygic myslí aj na to, že sa s autom niekedy nedostanete až k cieľovému bodu. Preto ponúka navigáciu aj pre chodcov, kde si môžete pozrieť najkratšiu cestu k reštaurácii či hotelu, v ktorom sa chcete ubytovať. Svoju aktivitu “na nohách” si dokonca môžete odmerať pomocou prítomných stopiek, ktoré dopĺňa aj kompas pre jednoduchšiu orientáciu.

banner-sygic-mapa-summer-v02

Extra možnosti a funkcie

Navigácia Sygic ponúka niekoľko ďalších funkcií, ktoré sú pre používateľov veľmi praktické – ide napríklad o kompatibilitu so zvukovými systémami pripojenými cez Bluetooth, či premietanie údajov cez HUD – head up displej, ktoré si môžete nechať zobraziť priamo na čelnom skle. K tomu si pridajte aj prepracované prostredie a pomerne slušne spracovanú grafiku a dostanete plnohodnotnú navigáciu, ktorá nemá žiadne väčšie nedostatky, ba naopak, viacerými funkciami poteší a zaujme.

Hodnotenie a alternatívy

Sygic je síce jednou z najlepších navigácií pre Android, no v obchode Play má aj niekoľko významných konkurentov. Za najväčšieho z nich považujem Google Mapy, ktoré ponúkajú bezplatné navigovanie na vysokej úrovni, avšak za cenu nutnosti pripojenia k internetu. Veľmi zaujímavou navigáciou je aj Be-On-Road, ktorá už niekoľko mesiacov patrí oficiálne pod Sygic a má byť akousi bezplatnou offline alternatívou. Viac si o tejto akvizícii môžete prečítať v samostatnom článku.

Sygic CEO, Michal Štencl
Sygic CEO, Michal Štencl

Na záver už spomeniem iba ceny navigácie Sygic vo verzii pre Európu – 49,99 EUR, Európu a Rusko – 69,99 EUR, Západnú Európu – 31,99 EUR, či celý svet za 99,99 EUR. Pri kúpe Sygic licencie ale buďte obozretní a počkajte si na jednu z akcií, ktoré Sygic ponúka naozaj veľmi často. Napríklad aj teraz si môžete celoživotné licencie kúpiť v akciových cenách priamo na e-shope Sygicu. Samozrejme, že si Sygic môžete ešte predtým vyskúšať na 7 dní zadarmo. Ak túto navigáciu používate, tak sa s nami podeľte o vaše zážitky a pocity v komentároch nižšie.

Verzia: 17.3.21
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 17.3.21
Aktuálna cena: Zdarma

6.11.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+