MojAndroid

Slovenská spoločnosť Sygic, tvorca navigačného softvéru Sygic GPS Navigation, kupuje českú navigačnú aplikáciu BE-ON-ROAD. Túto informáciu exkluzívne pre MojAndroid.sk uviedol CEO spoločnosti Sygic, Michal Štencl.

Našou stratégiou je dominovať navigačnej a lokalizačnej kategórii vo svete. Akvizícia BE-ON-ROAD je naplnením tejto našej dlhodobej vízie a vďaka nej sme sa stali dvojkou na svete v počte denných stiahnutí navigačných aplikácií a pravdepodobne aj v počte používateľov,“ povedal Michal Štencl. Ako doplnil, v rámci navigačnej kategórie však existujú rôzne segmenty, pričom v tom najnižšom sú všetky súčasti navigácie zadarmo. BE-ON-ROAD teda bude Sygic vyvíjať ako lowendový produkt určený práve pre tých zákazníkov, ktorí požadujú bezplatné riešenie. Vyšším segmentom bude Sygic GPS Navigation s kvalitnejšími mapami a službami určenými pre náročnejších zákazníkov. Celú mozaiku bude uzatvárať automotive navigácia ako najvyšší rad.

Sygic akvizicia beonroad-1-7
Michal Štencl, CEO spoločnosti Sygic a Tomáš Koprušák, nový produktový manažér BE-ON-ROAD

Aplikácia bude stále využívať Open Street mapy a bude ju teda možné naďalej používať offline. Michal Štencl zároveň zdôraznil, že BE-ON-ROAD zostane samostatným produktom, ktorý bude intenzívne vyvíjať osobitný vývojársky tím. Product managerom BE-ON-ROAD sa stáva Tomáš Koprušák. Sygic bude v súvislosti s akvizíciou rozširovať rady svojich zamestnancov a aktuálne hľadá nových vývojárov.

BE-ON-ROAD zaznamenáva denne 75 000 až 80 000 stiahnutí, čo predstavuje približne 25 až 30 miliónov stiahnutí ročne. Podiel zákazníkov, ktorí si aplikáciu nechajú nainštalovanú v zariadení, je 20 až 25%.

Náš tip
ROZHOVOR | Michal Štencl – Do konca roka 2015 získame 100 miliónov používateľov (video)

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Náš tip
Careers Sygic – Let’s create amazing products together

7.8.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+