MojAndroid

Seriál 50 MUST HAVE Android aplikácie sme vytvorili preto, aby sme vám priniesli informácie o najobľúbenejších aplikáciách našej redakcie. Ide o tituly, ktoré používame denne a v jednotlivých kategóriách by sme ich uprednostnili pred inými. 21. časť tohto seriálu dnes venujeme aplikácii GSam Battery Monitor.

V seriáli 50 MUST HAVE Android aplikácie sme vám predstavili už tieto tituly:

 1. Gmail
 2. Google Chrome
 3. Dropbox
 4. MX Player
 5. Clean Master
 6. Evernote
 7. ES File Explorer
 8. WPS Office
 9. AirDroid
 10. PowerAMP
 11. Nova Launcher
 12. Spotify
 13. Shazam
 14. Feedly
 15. Swype
 16. VSCO Cam
 17. G Cloud Backup
 18. RunKeeper
 19. Dashlane
 20. Sygic

Čo je GSam Battery Monitor?

Aplikácia GSam Battery Monitor slúži na monitorovanie vašej batérie a jej spotreby. Nakoľko je výdrž batérie jednou z najviac diskutovaných otázok medzi používateľmi Androidu, je dôležité, aby ste ju mali pod kontrolou. GSam Battery Monitor vám dodá nielen informácie o tom, ako dlho svoje zariadenie na jedno nabitie používate, ale aj o tom, ktorá aplikácia využíva batériu najviac, čo vám môže pomôcť pri predĺžení výdrže tým, že ju odinštalujete.

GSam Battery Monitor7

Prehľadné informácie na jednej obrazovke

GSam Battery Monitor vám na svojej základnej obrazovke zobrazuje všetky dôležité informácie o vašej batérii. Nájdete tu informáciu o tom, ako dlho zariadenie beží na batériu, ako dlho bol zapnutý displej či rôzne pripojenia, či informáciu o tom, koľko času vám ostáva do úplného vybitia batérie. Poteší aj grafický ukazovateľ v hornej časti, ktorým môžete sledovať priebežnú spotrebu.

GSam Battery Monitor4

GSam Battery Monitor v notifikačnej lište

Po nainštalovaní aplikácie GSam Battery Monitor získate nielen samotnú aplikáciu, ale aj ikonu v notifikačnej lište, ktorá zobrazuje percentá nabitia batérie. Po stiahnutí notifikačnej lišty sa vám zobrazí notifikačný panel hovoriaci o základných parametroch batérie. Výhodou je možnosť zmeniť si vzhľad zobrazovanej ikony.

GSam Battery Monitor1

Pokročilé funkcie

Oproti iným aplikáciám ponúka GSam Battery Monitor niekoľko pokročilých funkcií. Jednou z nich je napríklad App Sucker, ktorý dokáže odhaliť najväčších žrútov energie, no pochváliť treba aj detailné informácie o spotrebe jednotlivých aplikácií, ktoré v správcovi batérie v Androide nájdete iba v základnej podobe. Veľkým prínosom je aj aplikácia pre zariadenia s rootom, ktorá dobre poslúži majiteľom zariadení s Androidom 4.4, kde sú štatistiky o batérii pre používateľa bez rootu inak nedostupné. Ako pozitívum treba brať aj prítomnosť dvoch widgetov, ktoré si môžete umiestniť na domácu obrazovku.

Hodnotenie | GSam Battery Monitor

Hoci aplikácia GSam Battery Monitor neponúka až toľko funkcií ako doteraz predstavené tituly, myslím si, že by v zozname 50 MUST HAVE Android aplikácií nemala chýbať. Ide o výborného pomocníka pri každodennom používaní vášho Android zariadenia. Navyše, táto aplikácia je dostupná v obchode Play úplne bezplatne a podporuje aj češtinu. Jej platenú verziu si môžete zakúpiť za 1,45 EURA v prípade, že chcete prostredie optimalizované pre tablety a presnejšie algoritmy výpočtov spotreby batérie. Inak vám úplne bezproblémovo poslúži bezplatná verzia bez obmedzení.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Verzia: 1.6
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.6
Aktuálna cena: Zdarma

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: 2,49 €
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: 2,49 €

13.11.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+