MojAndroid

Seriál 50 MUST HAVE Android aplikácie sme vytvorili preto, aby sme vám priniesli informácie o najobľúbenejších aplikáciách našej redakcie. Ide o tituly, ktoré používame denne a v jednotlivých kategóriách by sme ich uprednostnili pred inými. 23. časť tohto seriálu venujeme aplikácii Google Keep, ktorá slúži nielen na zadávanie poznámok či vytváranie to-do listov.

keep

V seriáli 50 MUST HAVE Android aplikácie sme vám predstavili už tieto tituly:

 1. Gmail                                      18.  RunKeeper 
 2. Google Chrome                    19.  Dashlane
 3. Dropbox                                20.  Sygic
 4. MX Player                              21.  GSam Battery Monitor
 5. Clean Master                        22. The Weather Channel
 6. Evernote
 7. ES File Explorer
 8. WPS Office
 9. AirDroid
 10. PowerAMP
 11. Nova Launcher
 12. Spotify
 13. Shazam
 14. Feedly
 15. Swype
 16. VSCO Cam
 17. G Cloud Backup

Čo je to Google Keep?

Aplikácia Google Keep je jednoduchým titulom na zadávanie poznámok a vytváranie to-do listov. Nakoľko je jej autorom priamo spoločnosť Google, tak sa aplikácia nesie v peknom a jednoduchom Material Dizajne a ponúka pokročilú integráciu Google služieb. Veľký dôraz sa kladie na jednoduchosť a intuitívnosť celej aplikácie, pričom titul Google Keep ponúka aj niekoľko pokročilých funkcií. A o tých vás dnes chcem informovať.

google-keep-3

Pokročilé poznámky s fotografiami

Okrem jednoduchých poznámok si v aplikácii Google Keep môžete ukladať aj fotografie či zvuk, ktoré vám niekedy lepšie pripomenú to, čo ste si chceli zapamätať. Výbornou funkciou je aj tvorba to-do listov, ktoré sú dnes naozaj v móde a len málokto ťažko-pracujúci bez nich dokáže zvládnuť svoj deň. Praktickou vlastnosťou je aj možnosť vyhľadávania v poznámkach, čo využijete najmä pri spätnom vyhľadávaní starších informácií.

google-keep-1

Synchronizácia cez Google účet a GPS pripomienky

Výbornou funkciou aplikácie Keep je synchronizácia poznámok medzi všetkými vašimi zariadeniami. Tá prebieha na základe Google účtu, takže môžete mať svoje poznámky a to-do listy vždy pri sebe, nech už máte v ruke akékoľvek zo svojich zariadení. Veľmi praktickou je aj možnosť nastaviť si poznámku k určitému miestu, čo využijete napríklad pri nákupe, kedy si v aplikácii Keep nastavíte, aby sa vám zobrazil zoznam na nákup, keď prídete do obľúbeného obchodu.

google-keep-2

Hodnotenie a alternatívy

Google Keep je veľmi jednoduchou a prehľadnou aplikáciou na poznámky. Na trhu určite nepatrí k najprepracovanejším a neponúka ani toľko funkcií ako konkurencia, no niekedy je menej viac. Páči sa mi jednoduchosť aplikácie a jej možnosti synchronizácie a zdieľania, ktoré mi stačia na každodennú prácu. Ak ale hľadáte komplexnejšie riešenie s pokročilými možnosťami, skúste aplikácie Wunderlist, Any.DO alebo Todoist. Hoci som už v seriáli 50 MUST HAVE Android aplikácie spomínal titul Evernote, ktorý slúži rovnako na zadávanie poznámok, cítil som potrebu informovať aj o aplikácii Keep, ktorú vyvíja priamo Google. Ktorú aplikáciu na poznámky používate vy?

google-keep

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
27.11.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+