MojAndroid

Seriál 50 MUST HAVE Android aplikácie sme vytvorili preto, aby sme vám priniesli informácie o najobľúbenejších aplikáciách našej redakcie. Ide o tituly, ktoré používame denne a v jednotlivých kategóriách by sme ich uprednostnili pred inými. 22. časť tohto seriálu dnes venujeme aplikácii The Weather Channel.

twc-logo

V seriáli 50 MUST HAVE Android aplikácie sme vám predstavili už tieto tituly:

 1. Gmail                                      18.  RunKeeper 
 2. Google Chrome                    19.  Dashlane
 3. Dropbox                                20.  Sygic
 4. MX Player                              21.  GSam Battery Monitor
 5. Clean Master
 6. Evernote
 7. ES File Explorer
 8. WPS Office
 9. AirDroid
 10. PowerAMP
 11. Nova Launcher
 12. Spotify
 13. Shazam
 14. Feedly
 15. Swype
 16. VSCO Cam
 17. G Cloud Backup

Čo je The Weather Channel?

Počas testovania Android aplikácií som sa stretol s mnohými titulmi na predpoveď počasia, no žiadny z nich ma nezaujal tak, ako The Weather Channel. Aplikácia, ktorá ponúka naozaj presnú predpoveď počasia, prináša ako bonus aj veľmi pekne spracované prostredie. Jej ovládanie je intuitívne a používateľ na jednej obrazovke získava aktuálny prehľad o počasí v jeho okolí, ktorý si môže skontrolovať aj pomocou widgetu na ploche.

Presná a bohatá predpoveď počasia

Aplikácia The Weather Channel slúži najmä na presnú predpoveď počasia. Priamo v mobilnej aplikácii si môžete pozrieť hodinovú, 36 hodinovú alebo 10-dňovú predpoveď, a to nielen v mieste, kde sa nachádzate, ale kdekoľvek na svete. Okrem textovej informácie máte k dispozícii aj pekné piktogramy a jednoduchú grafiku, ktoré vám napovedajú, aké počasie môžete očakávať. Bonusom sú radarové mapy, kde si môžete pozrieť ako sa bude počasie meniť.

the-weather-channel-1

Okrem základných informácií ako je teplota či rýchlosť vetra, máte k dispozícii aj informácie o pocitovej teplote, čase východu a západu slnka, vlhkosti, UV indexe, viditeľnosti, rosného bodu a tlaku. V jednej aplikácii tak máte komplexný prehľad o všetkom, čo sa počasia týka.

Fotografie a vaše počasie

Zaujímavou funkciou tejto aplikácie je možnosť zdieľania fotografie počasia na mieste, kde sa nachádzate. Môžete tak ostatným ukázať, či sa predpoveď zhoduje s reálnou situáciou, prípadne ich pripraviť na párty, ktorú organizujete. Fotografie v aplikácii The Weather Channel sa ale zobrazujú aj na pozadí predpovede, čo je výbornou pomôckou pre získanie prehľadu o aktuálnych poveternostných podmienkach.

the-weather-channel-7 the-weather-channel-9

Widgety a notifikačná lišta

Aby ste mali situáciu o počasí neustále pod kontrolou, tak si môžete na plochu vášho Android zariadenia pridať niektorý z widgetov, ktoré ponúka aplikácia The Weather Channel. Na výber máte niekoľko druhov v rôznych veľkostiach, takže si určite vyberiete. Praktickou je aj možnosť nechať si zobraziť počasie v notifikačnej lište vášho zariadenia, čím ušetríte miesto na ploche, no zároveň stále vidíte teplotu v mieste, kde sa nachádzate, pomocou ikony v notifikačnej lište.

the-weather-channel-10 the-weather-channel-11

Hodnotenie a alternatívy

Aplikácia The Weather Channel sa mi páči najmä kvôli jednoduchému prostrediu a ovládaniu, ktoré je však doplnené o bohatú a presnú predpoveď počasia. V našich končinách môže byť presnejšou zrejme už len aplikácia SHMUDroid, prípadne niektorý z titulov AccuWeather či Yahoo Počasie. Čo ma mrzí, je množstvo reklám, ktoré v tejto aplikácii nájdete. Všetko má ale svoje pre a proti. Ak máte skúsenosti s ďalšími aplikáciami na predpoveď počasia, napíšte nám do komentárov pod tento článok.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

20.11.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+