MojAndroid

Seriál 50 MUST HAVE Android aplikácie sme vytvorili preto, aby sme vám priniesli informácie o najobľúbenejších aplikáciách našej redakcie. Ide o tituly, ktoré používame denne a v jednotlivých kategóriách by sme ich uprednostnili pred inými. 27. časť tohto seriálu venujeme aplikácii CG Transit, ktorá je určená na sledovanie cestovných poriadkov na Slovensku, v Českej republikea vlastne aj v celej Európe.

V seriáli 50 MUST HAVE Android aplikácie sme vám predstavili už tieto tituly:

 1. Gmail                                      18.  RunKeeper 
 2. Google Chrome                    19.  Dashlane
 3. Dropbox                                20.  Sygic
 4. MX Player                              21.  GSam Battery Monitor
 5. Clean Master                        22. The Weather Channel
 6. Evernote                                23. Google Keep
 7. ES File Explorer                    24. Tasker
 8. WPS Office                            25. Sunrise Calendar
 9. AirDroid                                 26. HOPIN Taxi
 10. PowerAMP
 11. Nova Launcher
 12. Spotify
 13. Shazam
 14. Feedly
 15. Swype
 16. VSCO Cam
 17. G Cloud Backup

Čo je CG Transit?

CG Transit je aplikácia na offline sledovanie cestovných poriadkov na Slovensku, Česku a v celej Európe. Samotná aplikácia je dostupná úplne bezplatne, platiť si však musíte za jednotlivé licencie cestovných poriadkov pre každú krajinu (79 Kč). Pri kúpe môžete využiť aj zvýhodnené balíčky. Výhodami tejto aplikácie sú hlavne prehľadnosť, pekný dizajn a praktické funkcie, ktoré dokopy robia z tohto titulu naozaj MUST HAVE Android aplikáciu pre všetkých, čo pravidelne cestujú.

im_cgt_android_cs

Pokročilé vyhľadávanie spojení

Aplikácia CG Transit má niekoľko praktických funkcií. Najväčšou výhodou je možnosť vyhľadávať spojenie offline, takže si svoj autobus či vlak môžete pozrieť aj v miestach, kde nie je pokrytie internetom, prípadne aj vtedy, keď nemáte dátový paušál. Okrem toho si môžete svoju cestu aj naplánovať, vyhľadať spojenie na mape, pozrieť si konkrétne časy odjazdov spojení z jednotlivých zastávok alebo si uložiť obľúbené zastávky pod vlastným menom (napr. Domov, Práca, Stanica a pod.).

cg-transit-3 cg-transit-4 cg-transit-8

Podpora pre všetky typy zariadení

Veľkou výhodou aplikácie CG Transit je aj jej podpora pre rôzne typy zariadení. Okrem smartfónov s rôznym rozlíšením podporuje v najnovšej verzii titul CG Transit aj Android tablety a dokonca aj inteligentné príslušenstvo bežiace na systéme Android Wear. Ak ste teda majiteľom hodiniek s týmto OS, aplikáciu môžete používať aj na nich (teda aspoň jej upozornenia a zobrazenie základných informácií).

cg-transit-2 cg-transit-7 cg-transit-5

Hodnotenie a alternatívy

CG Transit je v obchode Play už dlho a autori tejto aplikácie aj naďalej pracujú na jej vylepšeniach a aktualizáciách, čo je tiež jeden z dôležitých faktorov pri rozhodovaní sa, či si túto aplikáciu nainštalujete a zaplatíte za licencie jednotlivých CP. Ak nehľadáte tak prepracovanú aplikáciu a problémom pre vás nie je ani pripojenie k internetu, tak si stiahnite aplikáciu s názvom CP.skratka. Ide o titul od slovenského autora Petra Bartoša, ktorý si rozhodne zaslúži vašu pozornosť.

cg-transit-1

Verzia: 3.1.4
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.1.4
Aktuálna cena: Zdarma

8.1.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+