MojAndroid

MediaTek je v súčasnosti najväčším výrobcom čipsetov na svete, ale vo vyššej triede stále dominujú produkty amerického výrobcu Qualcomm. To by však mohol zmeniť nový MediaTek Dimensity 9300+, ktorého predstavenia sa podľa portálu PhoneArena dočkáme už budúci týždeň.

Aké vylepšenia prinesie čipset oproti predchodcovi?

Portál sa opiera o príspevok na čínskej sociálnej sieti Weibo, ktorý naznačuje, že procesor Dimensity 9300+ bude predstavený 7. mája (utorok budúceho týždňa).  Jeho primárne jadro CPU Cortex-X4 by malo bežať  na frekvencii až 3,4 GHz v porovnaní s 3,25 GHz v predchodcovi Dimensity 9300.

MediaTek Dimensity 9300+
MediaTek Dimensity 9300+ bude predstavený 7. mája | Zdroj: MediaTek/ Weibo

Zvyšné tri jadrá Cortex-X4 si zachovajú maximálnu taktovaciu frekvenciu 2,85 GHz a štyri šetrnejšie jadrá Cortex-A720 budú bežať na frekvencii až 2,0 GHz. teda tak ako v Dimensity 9300. Čo je teda okrem vyššej frekvencie primárneho jadra ďalším vylepšením? Zrejme neprekvapí, že väčšia podpora algoritmov umelej inteligencie (AI).

Prvým modelom s čipsetom bude Vivo x100s

Ako to bude vyzerať, ukázala spoločnosť Vivo na demo obrázkoch pripravovanej vlajkovej lode Vivo x100s, ktorá čipset využije. Na obrázkoch je vidieť AI funkcia Four Seasons, ktorá dokáže s pomocou strojového učenia meniť ročné obdobia prostredia fotografie. V ukážke je zafarbený zelený strom a tráva, aby sa dosiahol výraznejší vzhľad typický pre príslušné ročné obdobie.

Funkcia sa však neobmedzuje len na zmeny farieb. Pridáva aj niektoré detaily, ako napríklad sneh alebo čerešňové kvety, ktoré sú umiestnené na zemi. O spracovanie AI funkcií by sa mala starať jednotka čipsetu označovaná ako „AI Processing Unit“. Smartfón Vivo x100s s Dimenisty 9300+ sa už zároveň objavil v benchmarku AnTuTu. Dosiahol v ňom pôsobivé skóre viac ako 2,3 miliónov bodov

Náš tip
Google vylepšuje aplikáciu Kontakty. Koniec chaosu, prichádza jednoduchosť
30.4.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+