MojAndroid

Seriál 50 MUST HAVE Android aplikácie sme vytvorili preto, aby sme vám priniesli informácie o najobľúbenejších aplikáciách našej redakcie. Ide o tituly, ktoré používame denne a v jednotlivých kategóriách by sme ich uprednostnili pred inými. 25. časť tohto seriálu venujeme aplikácii Sunrise Calendar, ktorá je alternatívou ku kalendáru vo vašom Android zariadení. Ide o naozaj vydarenú Android aplikáciu, ktorá by vo vašom zariadení nemala chýbať.

V seriáli 50 MUST HAVE Android aplikácie sme vám predstavili už tieto tituly:

 1. Gmail                                      18.  RunKeeper 
 2. Google Chrome                    19.  Dashlane
 3. Dropbox                                20.  Sygic
 4. MX Player                              21.  GSam Battery Monitor
 5. Clean Master                        22. The Weather Channel
 6. Evernote                                23. Google Keep
 7. ES File Explorer                    24. Tasker
 8. WPS Office
 9. AirDroid
 10. PowerAMP
 11. Nova Launcher
 12. Spotify
 13. Shazam
 14. Feedly
 15. Swype
 16. VSCO Cam
 17. G Cloud Backup

Čo je to Sunrise Calendar?

Aplikácia s názvom Sunrise Calendar je výbornou alternatívou k predinštalovanému kalendáru vo vašom Android zariadení. Ponúka pekný, čistý a priehľadný dizajn a nadštandardné funkcie, ktoré máte v aplikácii dostupné bezplatne. Samozrejmosťou je aj synchronizácia so službami tretích strán, pekné widgety a niekoľko zaujímavých funkcií, ktoré by vás mali presvedčiť o tom, že tento kalendár aspoň vyskúšate.

Široká podpora služieb

Dnes je prepojené všetko so všetkým. Aj preto je dôležité, aby váš kalendár spolupracoval s Google službami, sociálnymi sieťami a aplikáciami, ktoré denne používate. A to všetko zvláda Sunrise Calendar na výbornú. Z podporovaných kalendárov máte na výber Google kalendár, iCloud Exchange Calendar, pričom z ďalších služieb sú podporované tieto:

 • Facebook
 • TripIt
 • Asana
 • Producteev
 • Evernote
 • GitHub
 • LinkedIn
 • Songkick
 • Foursquare
 • Twitter

Pokročilé funkcie

Okrem krásneho dizajnu ponúka Sunrise Calendar aj pokročilé funkcie. Medzi ne patrí napríklad praktické zobrazenie mesačnej, týždennej, či dokonca dennej agendy a jednoduché prepínanie medzi jednotlivými zobrazeniami. Výhodou je aj pokročilé zadávanie novej udalosti, ku ktorej si môžete nastaviť nielen pripomienku, ale aj miesto (lokalitu), čas, či poznámku. Pre sociálne založených ľudí je výhodou aj možnosť pridať k udalosti priateľov, ktorým sa automaticky po akceptovaní vytvorí rovnaká udalosť v ich Sunrise kalendári. Jednotivé udalosti vo vašom kalendári si dokonca môžete odlíšiť farebne, prípadne pridaním špeciálnej ikonky.

sunrise-calendar-2 sunrise-calendar-3 sunrise-calendar-5

Webové rozhranie

Dobrý kalendár pre Android spoznáte nielen podľa vyhotovenia mobilnej aplikácie, ale aj podľa toho, že má webového klienta (rozhranie). Sunrise Calendar môžete konkrétne používať priamo vo svojom prehliadači, napríklad v Chrome, kde si môžete priamo nainštalovať aj rovnomenné rozšírenie, ktoré vám pomôže s efektívnou prácou s vašim kalendárom. Dnes sú v Chrome podporované kalendáre od Googlu a Apple, riešenie od Microsoftu príde do Sunrise kalendáru už čoskoro.

sunrise-calendar-web

Hodnotenie a alternatívy

Sunrise Calendar je naozaj výbornou aplikáciou, ktorá si zaslúži vašu pozornosť. Ponúka peknú grafiku a praktické funkcie, čo je všetko, na čo si pri kalendári dávate záležať. Samotná aplikácia aj jej webová verzia sú dostupné bezplatne, takže si ich môžete kedykoľvek vyskúšať a nič za to nedáte. K najlepším alternatívam tohto titulu patrí priamo Google Kalendár, prípadne riešenie s názvom Today, ktoré však nemá desktopovú verziu.

og-logo-sunrise

11.12.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+