MojAndroid

Seriál 50 MUST HAVE Android aplikácie sme vytvorili preto, aby sme vám priniesli informácie o najobľúbenejších aplikáciách našej redakcie. Ide o tituly, ktoré používame denne a v jednotlivých kategóriách by sme ich uprednostnili pred inými. 26. časť tohto seriálu venujeme aplikácii HOPIN Taxi, ktorá je určená na objednávanie taxíkov, a to najmä vo väčších slovenských mestách.

V seriáli 50 MUST HAVE Android aplikácie sme vám predstavili už tieto tituly:

 1. Gmail                                      18.  RunKeeper 
 2. Google Chrome                    19.  Dashlane
 3. Dropbox                                20.  Sygic
 4. MX Player                              21.  GSam Battery Monitor
 5. Clean Master                        22. The Weather Channel
 6. Evernote                                23. Google Keep
 7. ES File Explorer                    24. Tasker
 8. WPS Office                            25. Sunrise Calendar
 9. AirDroid
 10. PowerAMP
 11. Nova Launcher
 12. Spotify
 13. Shazam
 14. Feedly
 15. Swype
 16. VSCO Cam
 17. G Cloud Backup

Čo je HOPIN Taxi?

Aplikácia HOPIN taxi slúži na objednávanie taxíka vo väčších mestách Slovenska, menovite v meste Bratislava, Trnava, Banská Bystrica, Zvolen, Poprad a Košice. Okrem jednoduchého objednania bez nutnosti telefonického kontaktu ponúka táto aplikácia aj možnosť vybrať si taxík na základe typu auta, či ceny, prípadne neskôr ohodnotiť kvalitu jazdy a vodiča, čo pomôže ďalším používateľom pri výbere taxi služby.

Rozhodnutie je na vás

Výhodou aplikácie, a vlastne celého systému, HOPIN Taxi je možnosť vybrať si všetky parametre taxíka. Na výber máte rôznych vodičov a autá podľa ceny, obľúbenosti vodiča, typu vozidla, fajčiar/nefajčiar, povolená preprava zvierat či iných parametrov, čo vás ochráni pred zbytočnými nedorozumeniami a problémami. Samotné objednanie taxíka tiež môže byť (takmer) anonymné, keď na jeho privolanie reálne potrebujete iba krstné meno.

Sledovanie taxíka v reálnom čase

Veľkou výhodou tejto aplikácie je aj mapa, na ktorej vidíte všetky dostupné taxíky. Keď si niektorý z jich vyberiete (alebo vám bude pridelený), tak môžete v reálnom čase sledovať, kde na mape sa nachádza a viete, kedy máte napríklad vyjsť z domu ku ceste, aby ste neplatili drahé stojné.

hopin-taxi-3  hopin-taxi-1

Hodnotenie

HOPIN Taxi je naozaj vydarenou aplikáciou, ktorá okrem prepracovaných funkcií prináša aj pekný dizajn a intuitívne ovládanie. Teší ma, že sa o ňu zaujíma verejnosť a autori priebežne do aplikácie zapracovávajú aj nové funkcie a zmeny, takže vidím budúcnosť tejto služby naozaj svetlo. Aplikácia pre Android je v obchode Play dostupná úplne bezplatne a stiahnuť si ju môžete v prípade, že má vaše zariadenie Android 2.3.3 a novší.

hopin-taxi-2

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

 

18.12.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+