MojAndroid

Seriál 50 MUST HAVE Android aplikácie sme vytvorili preto, aby sme vám priniesli informácie o najobľúbenejších aplikáciách našej redakcie. Ide o tituly, ktoré používame denne a v jednotlivých kategóriách by sme ich uprednostnili pred inými. 32. časť tohto seriálu venujeme aplikácii Truedialer, ktorá je jednou z najlepších (ak nie vôbec najlepšou) alternatívou pre aplikáciu dialeru. Ak máte akýkoľvek problém s dialerom vo vašom Android smartfóne, tento titul sa môže stať jeho plnohodnotnou náhradou. Jeho výhodou sú funkcie a najmä cena – je totižto dostupný zadarmo.

V seriáli 50 MUST HAVE Android aplikácie sme vám predstavili už tieto tituly:

 1. Gmail                                      18.  RunKeeper 
 2. Google Chrome                    19.  Dashlane
 3. Dropbox                                20.  Sygic
 4. MX Player                              21.  GSam Battery Monitor
 5. Clean Master                        22. The Weather Channel
 6. Evernote                                23. Google Keep
 7. ES File Explorer                    24. Tasker
 8. WPS Office                            25. Sunrise Calendar
 9. AirDroid                                 26. HOPIN Taxi
 10. PowerAMP                            27. CG Transit
 11. Nova Launcher                     28. Wunderlist
 12. Spotify                                    29. Timely
 13. Shazam                                  30. Smart IR Remote
 14. Feedly                                     31. QuickPic
 15. Swype
 16. VSCO Cam
 17. G Cloud Backup

 Čo je Truedialer?

Aplikácia Truedialer slúži ako náhrada za dialer (aplikáciu na vytáčanie kontaktov) pre váš Android smartfón či tablet. Ide o pekne spracovanú aplikáciu, ktorá ponúka prepracované funkcie a je vhodná najmä pre tých, ktorí pracujú denne s kontaktmi, veľa volajú a ich natívny dialer nepracuje tak, ako by si priali.

Extra funkcie

Jednou z najväčších výhod aplikácie Trudialer sú jej funkcie. Zatiaľ čo váš natívny dialer ponúka maximálne inteligentné vyhľadávanie, Truedialer okrem neho ponúka napríklad plnú klávesnicu pri vyhľadávaní mien, ovládanie gestami, či pokročilú správu obľúbených kontaktov. Viac vám o aplikácii napovie priložené video.

Jednou z výborných a praktických funkcií tejto aplikácie je aj vyhľadávanie neznámych čísiel v celosvetovej databáze. Ak sa niekde v zozname nachádza číslo, ktoré nepoznáte, na displeji automaticky zbadáte meno volajúceho. Vhod vám príde aj možnosť priamej úpravy kontaktu či zobrazenie podrobných denníkov hovorov.

Hodnotenie a alternatívy

Aplikácia dialeru je sama o sebe nenáročnou, no Truecaller, autori aplikácie Truedialer, dokázali, že sa dá urobiť naozaj dobre. Prepracované prostredie a extra funkcie sú to, čo vás donúti túto aplikáciu aspoň vyskúšať a veľkou výhodou je aj to, že je dostupná bezplatne. Ak sa vám táto aplikácia nepozdáva a hľadáte jej alternatívu, skúste tituly Contacts+, ExDialer alebo DialerOne

12.2.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+