MojAndroid

Seriál 50 MUST HAVE Android aplikácie sme vytvorili preto, aby sme vám priniesli informácie o najobľúbenejších aplikáciách našej redakcie. Ide o tituly, ktoré používame denne a v jednotlivých kategóriách by sme ich uprednostnili pred inými. 30. časť tohto seriálu venujeme aplikácii Smart IR Remote, ktorá je jednou z najlepších (ak nie vôbec najlepšou) aplikáciou na ovládanie vašich domácich spotrebičov cez Android. Ak máte smartfón či tablet s IR portom, nemali by ste túto aplikáciu rozhodne prehliadnuť!

V seriáli 50 MUST HAVE Android aplikácie sme vám predstavili už tieto tituly:

 1. Gmail                                      18.  RunKeeper 
 2. Google Chrome                    19.  Dashlane
 3. Dropbox                                20.  Sygic
 4. MX Player                              21.  GSam Battery Monitor
 5. Clean Master                        22. The Weather Channel
 6. Evernote                                23. Google Keep
 7. ES File Explorer                    24. Tasker
 8. WPS Office                            25. Sunrise Calendar
 9. AirDroid                                 26. HOPIN Taxi
 10. PowerAMP                            27. CG Transit
 11. Nova Launcher                     28. Wunderlist
 12. Spotify                                    29. Timely
 13. Shazam
 14. Feedly
 15. Swype
 16. VSCO Cam
 17. G Cloud Backup

Čo je Smart IR Remote?

Aplikácia Smart IR Remote je univerzálnym ovládačom pre domáce spotrebiče. Tie môžu ovládať majitelia smartfónov s infračerveným portom. Háčik je v tom, že ovládače ich IR portu musia byť dostupné aj pre vývojárov aplikácií tretích strán, a tak plnú funkcionalitu dosiahnete iba na zariadeniach Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S5, HTC One a niekoľkých ďalších. Aj napriek tomu si myslíme, že by táto aplikácia mala byť zaradená do seriálu 50 MUST HAVE Android aplikácie, a to najmä vďaka svojim komplexným funkciám.

Viacero verzií aplikácie

Vývojárske štúdio Color Tiger, ktoré stojí za vývojom aplikácie Smart IR Remote, ponúka v obchode Play niekoľko verzií svojej aplikácie. Ide aj o autorov úspešného Kickstarter projektu AnyMote, ktorý sa ovláda práve aplikáciou Smart IR Remote. Dostupná je bezplatná verzia tejto aplikácie len pre jedno zariadenie so základnými ovládačmi pre domáce spotrebiče, po zakúpení spomínaného AnyMote alebo zaplatení plnohodnotnej verzie máte k dispozícii všetky funkcie, ktoré tento titul ponúka.

smart-ir-remote-9

Prepracované funkcie a prehľadné prostredie

Aplikácia Smart IR Remote ponúka podporu pre domáce spotrebiče rôznych značiek (celkovo viac ako 800 000 zariadení) a medzi jej praktické funkcie patrí aj možnosť vytvorenia vlastného dizajnu ovládača, či automatizované procesy, ktoré si môžete nastaviť priamo vo svojom mobilnom zariadení. Okrem televízorov, DVD a Blueray prehrávačov či rádia, môžete cez Smart IR Remote ovládať aj svoj fotoaparát, klímu či ďalšie spotrebiče vo vašom okolí. Pre každé zariadenie si môžete vytvoriť vlastný ovládač a určite vás potešia aj funkcie ako stíšenie televízie pri prichádzajúcom hovore či záloha vytvorených ovládačov a ich obnovenie v prípade preinštalovania aplikácie. Vhod určite príde aj funkcia plávajúceho ovládača v popredí.

smart-ir-remote-1 smart-ir-remote-6 smart-ir-remote-7

Čo prinesie Smart IR Remote v budúcnosti?

Jeden z členov tímu Color Tiger je aj Slovák Michal Šimkovič, ktorý sa stará o dizajn. Ten nám prezradil, čo vo svojej aplikácii Smart IR Remote pripravujú do budúcnosti:

Nové funkcie aplikácie budú určené najmä pre inteligentné domácnosti, žiarovky, hudobné prehrávače a podobne. Špeciálne na tabletoch si budú môcť používatelia užiť všetky funkcie aplikácie, keďže je tam aj podpora ovládania cez Wi-Fi. Vaše tablety budete môcť premeniť na akési “domáce centrum ovládania”, pričom ovládať budete môcť všetko od žalúzií až po zavlažovanie kvetov. Takisto pripravujeme podporu pre viaceré medicínske zariadenia. – prezradil Michal Šimkovič, známy aj ako musHo.

Na ďalšie verzie tejto aplikácie sa tak rozhodne tešíme, pričom na Michala budeme apelovať aj vo veci testovania ich ovládača AnyMote, ktorý by sa mal v USA začať predávať na konci druhého kvartálu tohto roka.

Hodnotenie

Aplikáciu Smart IR Remote hodnotím ako najlepšie spracovaný infračervený ovládač pre Android zariadenia. Tento titul ma už dávnejšie oslovil svojou prepracovanosťou a množstvom funkcií, ktoré ponúka, pričom za nespornú výhodu možno označiť aj jeho dizajn a aktívny prístup vývojárov k aktualizáciám. Jediným negatívom je vyššia cena tejto aplikácie, ktorá je však ešte stále nižšia, ako suma, ktorú zaplatíte napríklad za univerzálny ovládač v predajni elektra. Ak vás Smart IR Remote zaujal, stiahnite si jeho bezplatnú verziu, ktorú môžete kedykoľvek aktualizovať na plnohodnotnú verziu.

Verzia: 4.6.7
Aktuálna cena: Zdarma

Verzia: 4.6.8
Aktuálna cena: 7,99 €
Verzia: 4.6.8
Aktuálna cena: 7,99 €

29.1.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+