MojAndroid

Seriál 50 MUST HAVE Android aplikácie sme vytvorili preto, aby sme vám priniesli informácie o najobľúbenejších aplikáciách našej redakcie. Ide o tituly, ktoré používame denne a v jednotlivých kategóriách by sme ich uprednostnili pred inými. 45. časť tohto seriálu venujeme aplikácii Pocket.

V seriáli 50 MUST HAVE Android aplikácie sme vám predstavili už tieto tituly:

Čo je Pocket?

Aplikácia Pocket slúži na ukladanie offline obsahu pre jeho neskoršie prehliadanie. V praxi ju využijete najmä vtedy, ak veľa cestujete, prípadne nemáte predplatené mobilné dáta. Obsah si uložíte do pamäte zariadenia a neskôr sa k nemu môžete vrátiť bez toho, aby ste potrebovali internet.

Čo všetko si môžem uložiť do aplikácie Pocket?

Aplikácia Pocket síce slúži primárne na ukladanie článkov z webstránok, no okrem toho si do nej môžete odložiť aj obrázky, videá, či zvukové nahrávky, ktoré nájdete online. Médiá sa automaticky stiahnu do pamäte zariadenia a text sa upraví do takej podoby, aby sa vám dobre čítal – bez reklám a zbytočných odkazov.

pocket-2 pocket-4 pocket-5

Extra funkcie

Výhodou aplikácie Pocket je jej jednoduché ovládanie a používanie. Vhod vám prídu určite režimy pre čítanie cez deň a v noci a určite oceníte aj to, že sa dáta synchronizujú len cez Wi-Fi. Výhodou je aj to, že máte obsah dostupný na všetkých vašich zariadeniach, takže môžete plynule pokračovať v čítaní na mobile, tablete či počítači. Navyše, Pocket podporuje väčšina populárnych Android aplikácií a takmer všetky mobilné internetové prehliadače.

pocket-1 pocket-6 pocket-3

Ak pracujete často na počítači, tak oceníte aj možnosť použitia rozšírenia pre Google Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer či Safari. Veľmi sa nám páči aj možnosť úpravy veľkosti písma, možnosť orientácie pomocou tagov, či funkcia text-to-speech, ktorá vám dokáže stiahnutý článok prečítať. Viac informácií nájdete na oficiálnej webstránke služby Pocket.

Hodnotenie | Pocket

Aplikácia Pocket je užitočnou najmä pre tých, ktorí nemajú zaplatený mobilný dátový balík, prípadne si predplácajú iba malé množstvo dát. Výhodou je pekné grafické spracovanie s témami pre čítanie cez deň a v noci, či široká podpora od populárnych aplikácií a prehliadačov. Pôvodne sa táto služba volala Read It Later, najväčšou konkurenciou je asi známy Instapaper. Pocket si môžete do svojho Android zariadenia stiahnuť úplne bezplatne pomocou nižšie uvedeného widgetu.

Verzia: 6.7.6.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 6.7.6.1
Aktuálna cena: Zdarma

14.5.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+