MojAndroid

Seriál 50 MUST HAVE Android aplikácie sme vytvorili preto, aby sme vám priniesli informácie o najobľúbenejších aplikáciách našej redakcie. Ide o tituly, ktoré používame denne a v jednotlivých kategóriách by sme ich uprednostnili pred inými. 42. časť tohto seriálu venujeme aplikácii Viamo. Tá slúži na platenie na telefónne číslo.

V seriáli 50 MUST HAVE Android aplikácie sme vám predstavili už tieto tituly:

Čo ponúka Viamo?

Viamo je jednoduchá platobná aplikácia, ktorá vám umožní zaplatiť hocikomu na jeho telefónne číslo. Môžete takto zaplatiť kamošom za pivo či dezert, ale aj spoločnostiam za tovar či služby. Aplikácia je dostupná pre Android a iOS, pre všetkých klientov bánk VÚB, Zuno a Tatra banka. Plnohodnotne ju teda na posielanie platieb využijete len v týchto bankách. Platby môžu prijímať však klienti všetkých bánk na Slovensku. Stačí sa registrovať na stránke VIAMO, ktorá prepojí ich telefónne číslo s číslom bankového účtu. Pred začatím používania služby si však na viamo.sk musia vytvoriť profil aj klienti podporovanej banky.

tatra banka viamo tatra banka viamo_2 tatra banka viamo_3

Registráciu do VIAMO zvládne skutočne každý. Na mobile alebo na počítači prostredníctvom nej systém overí telefónne číslo a prepojí ho s bankovým účtom a službou VIAMO. Počas registrácie budete vyzvaní na zadanie vašich osobných údajov ako meno, priezvisko, e-mail a samozrejme prístupové heslo, pomocou ktorého sa budete prihlasovať do profilu na www.viamo.sk. Pochopiteľne, je nutné vyplniť aj číslo bankového účtu.

Aplikácia Tatra banka VIAMO je rozdelená do troch záložiek, pričom v prvej z nich sa zobrazuje prehľad odoslaných a prijatých transakcií s ich dátumom, sumou a popisom. Ak je telefónne číslo registrované vo VIAMO, tak sa priamo zobrazí aj meno, ku ktorému je priradené. K dispozícii je detail transakcie, v ktorom je možné na prijatú platbu odpovedať odoslaním zvolenej čiastky, prípadne už v minulosti zrealizovanú platbu zopakovať. Nové kontakty sa dajú uložiť priamo do mobilu.

tatra banka viamo

Druhá záložka je najdôležitejšia a slúži na odosielanie platieb na telefónne číslo. Vo formulári stačí vyplniť kontakt – komu ju budete posielať, sumu a prípadne aj správu pre lepšiu identifikáciu platby. Posielanie peňazí je naozaj jednoduché a pozostáva len z troch krokov. Okrem vyplnenia vyššie uvedených údajov a stlačenia tlačidla “Odoslať platbu”, budete kvôli bezpečnosti musieť platbu potvrdiť aj štvormiestnym PIN kódom. Tretia záložka slúži len pre poskytnutie informácií o službe VIAMO.

Na čo sa dá Viamo využiť?

VIAMO je priam ideálne pri vyrovnávaní účtov napríklad za obed, pri posedení na pive alebo na akejkoľvek akcii, kde by ste sa na zaplatenie účtu museli skladať so svojimi priateľmi a známymi. Rýchlo a bezproblémovo môžete poslať peniaze svojim priateľom, ktorí potrebujú narýchlo požičať, dať svojim deťom vreckové, splatiť prehratú stávku alebo zaplatiť za zvezenie autom. Situácií, kedy môžete VIAMO využiť, je skutočne veľa a je už len na samotných používateľoch, kde a kedy ho použijú.

viamos

Hodnotenie | Viamo

Aplikácia Viamo je naozaj jednoduchá a praktická, najmä ak sa nachádzate v komunite ľudí, ktorí tento titul používajú. Vďaka Viamu nepotrebujete vo všetkých situáciách so sebou nosiť peňaženku a nemusíte nosiť ani plné vrecká drobákov, pomocou ktorých sa s vami vyrovnali známi. Túto službu používame od jej spustenia a zatiaľ k nej nemáme žiadne výhrady. Odkaz na stiahnutie pre klientov jednotlivých bánk uvádzame nižšie.

viamo2

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Verzia: 2.0.44
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.0.44
Aktuálna cena: Zdarma

23.4.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+