MojAndroid

Seriál 50 MUST HAVE Android aplikácie sme vytvorili preto, aby sme vám priniesli informácie o najobľúbenejších aplikáciách našej redakcie. Ide o tituly, ktoré používame denne a v jednotlivých kategóriách by sme ich uprednostnili pred inými. 34. časť tohto seriálu venujeme aplikácii Google Translate, ktorá slúži ako prekladač. Tento titul zaujme najmä jednoduchým a pekne spracovaným dizajnom, ale aj funkciami. Veľkou výhodou je bezplatná dostupnosť v obchode Play a spolupráca s ďalšími Google titulmi. Viac si o aplikácii prečítajte nižšie.

V seriáli 50 MUST HAVE Android aplikácie sme vám predstavili už tieto tituly:

 1. Gmail                                      18.  RunKeeper 
 2. Google Chrome                    19.  Dashlane
 3. Dropbox                                20.  Sygic
 4. MX Player                              21.  GSam Battery Monitor
 5. Clean Master                        22. The Weather Channel
 6. Evernote                                23. Google Keep
 7. ES File Explorer                    24. Tasker
 8. WPS Office                            25. Sunrise Calendar
 9. AirDroid                                 26. HOPIN Taxi
 10. PowerAMP                            27. CG Transit
 11. Nova Launcher                     28. Wunderlist
 12. Spotify                                    29. Timely
 13. Shazam                                  30. Smart IR Remote
 14. Feedly                                     31. QuickPic
 15. Swype                                     32. Truedialler
 16. VSCO Cam                             33. TextraSMS
 17. G Cloud Backup

Čo ponúka Google Translate?

Aplikácia Google Translate, inak známa aj ako Prekladač Google, je bezplatne dostupným prekladačom takmer všetkých dôležitých svetových jazykov. Aplikácia vo svojom základnom princípe funguje online, avšak ponúka možnosť stiahnuť si vybrané slovníky aj do pamäte zariadenia. V zahraničí tak môžete využívať preklad bez toho, aby ste boli pripojení k internetu. Celkovo je v aplikácii dostupný preklad až pre 90 jazykov.

google-translate-1 google-translate-2 google-translate-3

Pokročilé funkcie

Výhodou aplikácie Google Translate je možnosť zadávania rôznych foriem textu. Ten môžete zadať klasicky, teda klávesnicou, prípadne hlasom alebo aj fotografiou. Google Translate pritom z fotografií prekladá priamo – celé slová na obrázku nahradí prekladom. To oceníte najmä pri potrebe rýchlej orientácie v zahraničí.

google-translate-5 google-translate-4

Veľmi praktickou je aj možnosť živej konverzácie. V aplikácii Google Translate stačí vybrať dva cudzie jazyky a obe strany môžu písať v natívnej reči, ktorá bude ihneď prekladaná do reči druhej strany. Pokiaľ viete, že idete cestovať do zahraničia a neviete si zapamätať niektorý z prekladov, môžete si ho uložiť a použiť neskôr aj bez prístupu k internetu.

Jednoduchý Material dizajn

V neposlednom rade treba pochváliť Google za dizajn a praktickosť tejto aplikácie. Celé prostredie je veľmi čisté a prehľadné, čo oceníte najmä pri používaní na mobilnom zariadení. Všetky ikony majú svoje miesto aj funkciu a v aplikácii sa rýchlo zorientuje aj úplný začiatočník.

google-translate-1

Hodnotenie | Google Translate

Aplikácia Google Translate je jednoznačne najprepracovanejším prekladačom v obchode Play. Používateľov zaujme nielen vzhľadom, ale aj pokročilými funkciami, ktoré sú dostupné bez akýchkoľvek poplatkov. Aplikáciu si môžete stiahnuť na akékoľvek Android zariadenie bezplatne, pomocou nižšie priloženého odkazu. Ak používate na preklad inú aplikáciu, tak nám napíšte vaše skúsenosti do komentárov pod tento článok.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

26.2.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+