MojAndroid

Seriál 50 MUST HAVE Android aplikácie sme vytvorili preto, aby sme vám priniesli informácie o najobľúbenejších aplikáciách našej redakcie. Ide o tituly, ktoré používame denne a v jednotlivých kategóriách by sme ich uprednostnili pred inými. 43. časť tohto seriálu venujeme aplikácii Pushbullet. Tá slúži na zdieľanie notifikácií a posielanie odkazov či súborov medzi viacerými vašimi zariadeniami.

V seriáli 50 MUST HAVE Android aplikácie sme vám predstavili už tieto tituly:

Čo je Pushbullet?

Aplikácia Pushbullet je bezplatným nástrojom pre posielanie údajov medzi viacerými vašimi zariadeniami. Okrem odkazov na webstránky dokážete cez túto aplikáciu odoslať aj textovú správu, či multimediálne súbory. Hlavnou výhodou je jednoduchosť a široká podpora zariadení a softvérových platforiem. Výhodou sú tiež zdieľané upozornenia – ak vám niekto volá alebo vám prišla SMS, upozornenie sa zobrazí aj na počítači.

Kde si môžem Pushbullet nainštalovať?

Okrem Android aplikácie ponúka Pushbullet aj klienta pre Windows a Mac, no všeobecne je dostupný aj v prehliadačoch Chrome, Firefox, Opera a Safari. Jednoduchou inštaláciou doplnku (alebo samostatnej aplikácie) získate rýchly prístup k tejto službe a jediné, čo budete ešte potrebovať, sú vaše prihlasovacie údaje.

Snímka obrazovky 2015-04-29 o 15.57.00

Ako to funguje?

Po nainštalovaní Pushbullet-u a prihlásení sa máte možnosť v každom z vašich zariadení (rozumej mobilné zariadenie i počítač) vidieť notifikácie z iných zariadení. Môžete si tak poslať napríklad nové pozadie z počítača na všetky vaše mobilné telefóny, prípadne si poslať z mobilu fotografiu do druhého mobilu bez toho, aby ste ju museli v medzikroku prekopírovať do počítača. Zariadenia dokážu medzi sebou komunikovať veľmi rýchlo a zaslanie textovej poznámky aj fotografie trvá iba niekoľko sekúnd. Upozornenia na hovor či SMS sa zobrazia takmer v reálnom čase. Celé fungovanie vysvetľuje aj nižšie priložené video.

Spomeňte si aj na web

Za zmienku stojí určite aj webstránka www.pushbullet.com, ktorá obsahuje rovnaké nastavenia, ako nájdete aj v aplikácii a doplnku pre internetový prehliadač. Môžete si tu nastaviť Channels, teda akési dátové kanály s tematickými notifikáciami, pridať si priateľov, s ktorými môžete všetky svoje “pushs” zdieľať a môžete vymazať všetky dáta zaslané cez Pushbullet, prípadne si rovno vymazať celé konto.

Snímka obrazovky 2015-04-29 o 15.53.24

Hodnotenie | Pushbullet

Aplikácia Pushbullet je výborným pomocníkom pre všetkých, ktorí majú viacero zariadení a potrebujú si medzi nimi rýchlo a jednoducho prenášať údaje akéhokoľvek typu. Samozrejmosťou sú isté obmedzenia (napríklad v maximálnej veľkosti prenášaného súboru), no aplikácia je naozaj jednoduchá a ponúka praktické funkcie, takže ju odporúčame naozaj každému. Ak si chcete Pushbullet vyskúšať, stiahnite si ho pomocou oficiálnej stránky alebo cez odkaz na obchod Play, ktorý nájdete nižšie.

Verzia: 17.7.20
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 17.7.20
Aktuálna cena: Zdarma

30.4.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+