MojAndroid

Seriál 50 MUST HAVE Android aplikácie sme vytvorili preto, aby sme vám priniesli informácie o najobľúbenejších aplikáciách našej redakcie. Ide o tituly, ktoré používame denne a v jednotlivých kategóriách by sme ich uprednostnili pred inými. 47. časť tohto seriálu venujeme aplikácii CALCU.

V seriáli 50 MUST HAVE Android aplikácie sme vám predstavili už tieto tituly:

Čo ponúka CALCU?

Aplikácia s názvom Calcu je pokroičlou kalkulačkou pre Android zariadenia. Pýtate sa, prečo si vyslúžila miesto v našom seriáli? Každý z nás potrebuje vo svojom mobile kalkulačku, a to nielen na to, aby si vypočítal, či mu dobre vydali z nákupu. S Calcu si môžete vypočítať percentá, zlomky, zložitejšie príklady aj náročné matematické funkcie. Jednoducho kalkulačka, ktorá za vás vypočíta naozaj (takmer) všetko.

calcu-4 calcu-9 calcu-8

Funkcie a vzhľad

Calcu ponúka až 12 farebných tém, ktoré si môžete aplikovať na prostredie, ktoré je aj pre laikov prehľadné a ľahko použiteľné. Základná obrazovka aplikácie ponúka iba jednoduché matematické operácie a ak potrebujete počítať zložitejšie príklady, pohybom zdola nahor otvoríte klávesnicu so špeciálnymi tlačidlami. Nové tlačidlá pre špeciálne funkcie si do klávesnice môžete pridať opätovným potiahnutím zdola nahor. V nastaveniach si môžete špeciálnu klávesnicu umiestniť aj na domovskú obrazovku.

Výhodou je aj menu v češtine, či niekoľko základných nastavení ako oddeľovač tisícov, obmedzenie presnosti, trigoniometrická jednotka a vibrácie. Cez nastavenia môžete podporiť aj vývoj aplikácie zaplatením sumy 1,03 eura. Ak si chcete vyskúšať beta funkcie, tak si ich môžete aktivovať v záložke Beta. Za zmienku určite stojí aj možnosť pozrieť si históriu výsledkov, ktorá sa zobrazí po potiahnutí klávesnice zhora nadol.

Hodnotenie | CALCU

Kalkulačku Calcu sme uprednostnili pred inými titulmi hneď z niekoľkých dôvodov – ide o jednoduchú, funkciami nabitú aplikáciu, ktorá je navyše dostupná úplne bezplatne. Zaplatením 1 eura z prostredia odstránite reklamy a pomôžete aplikácii s ďalším vývojom, no reálne si nikdy platenú verziu nemusíte zakúpiť. Ak sa vám táto kalkulačka páči, stiahnite si ju pomocou odkazu nižšie, prípadne ná do komentárov napíšte, akú kalkulačku používate na svojom Android zariadení vy.

Verzia: 3.4.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.4.2
Aktuálna cena: Zdarma

28.5.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+