MojAndroid

Seriál 50 MUST HAVE Android aplikácie sme vytvorili preto, aby sme vám priniesli informácie o najobľúbenejších aplikáciách našej redakcie. Ide o tituly, ktoré používame denne a v jednotlivých kategóriách by sme ich uprednostnili pred inými. 38. časť tohto seriálu venujeme aplikácii Cerberus. Viac si o aplikácii prečítajte nižšie.

V seriáli 50 MUST HAVE Android aplikácie sme vám predstavili už tieto tituly:

 1. Gmail                                      18.  RunKeeper                                  35. My Paid Apps
 2. Google Chrome                    19.  Dashlane                                      36. Monefy
 3. Dropbox                                20.  Sygic                                              37. Nokia Here Mapy
 4. MX Player                              21.  GSam Battery Monitor
 5. Clean Master                        22. The Weather Channel
 6. Evernote                                23. Google Keep
 7. ES File Explorer                    24. Tasker
 8. WPS Office                            25. Sunrise Calendar
 9. AirDroid                                 26. HOPIN Taxi
 10. PowerAMP                            27. CG Transit
 11. Nova Launcher                     28. Wunderlist
 12. Spotify                                    29. Timely
 13. Shazam                                  30. Smart IR Remote
 14. Feedly                                     31. QuickPic
 15. Swype                                     32. Truedialler
 16. VSCO Cam                             33. TextraSMS
 17. G Cloud Backup                   34. Google Translate

Čo je Cerberus?

Cerberus je titul, ktorý slúži ako zabezpečenie vášho Android zariadenia v prípade straty alebo krádeže. V podstate ide o principiálne veľmi jednoduchú aplikáciu s diaľkovým ovládaním vášho zariadenia. Výhodou je niekoľko spôsobov ovládania na diaľku, pričom svoje zariadenie dokážete ovládať aj v prípade, že z neho vyberú vašu SIM kartu a vypnú GPS.

cerberus-5

Ako mi pomôže Cerberus pri strate alebo krádeži Android zariadenia?

Cerberus je jedna z mála aplikácií, ktoré budete potrebovať až vtedy, keď nemáte svoje zariadenie v ruke. Priamo cez webstránku alebo pomocou SMS príkazov môžete ovládať vaše zariadenie a na diaľku lokalizovať a sledovať zariadenie, spustiť hlasný alarm a to aj v prípade, že je zariadenie v tichom režime; zmazať vnútornú pamäť telefónu alebo pamäť SD karty, skryť aplikáciu Cerberus v zozname aplikácií, zamknúť zariadenie pomocou kódu, nahrať zvukovú nahrávku pomocou mikrofónu, získať zoznam posledných odchádzajúcich a prichádzajúcich hovorov a omnoho viac.

cerberus-1

Aplikácia Cerberus funguje aj v prípade, keď zariadenie nie je pripojené k internetu, a to vďaka diaľkovému ovládaniu SMS správami. Ak bola SIM karta vymenená, funkcia SIM Checker vám umožní získať telefónne číslo novej SIM karty, aby ste mohli posielať správy s príkazmi. Odchádzajúce správy a prichádzajúce príkazy slúžiace k diaľkovému ovládania aplikácie Cerberus nebudú spúšťať žiadne upozornenia a nezobrazia sa v SMS aplikácii. Aplikácia Cerberus nezaťažuje batériu, pretože nie je spustená žiadna služba bežiaca na pozadí: tá sa spustí iba v prípade diaľkovej požiadavky a následne sa ukončí. Pre zariadenia s Android 2.3.3 a starším je dostupná aj funkcia pre diaľkové zapnutie GPS. Pre zariadenia s novším systémom je táto funkcia dostupná len na zariadeniach s rootom.

Zariadenia s rootom získavajú ďalšie funkcie

Cerberus je výborným riešením aj pre zariadenia, ktoré majú root. Na nich Cerberus neznámy nálezca či zlodej odstráni len preinštalovaním ROM. Na diaľku tiež môžete zapnúť GPS a lokalizovať vaše zariadenie. Root, ktorý sa väčšine používateľov javí ako bezpečnostná štrbina ich zariadenia, sa tak v tomto prípade javí ako výhoda.

cerberus-2 cerberus-3 cerberus-4

Koľko to stojí?

Priamo v obchode Play si môžete aplikáciu Cerberus stiahnuť bezplatne. Ide o 7-dňovú skúšobnú verziu, v ktorej si môžete otestovať všetky funkcie a nastavenia aplikácie. Ak sa vám Cerberus zapáči, tak si môžete zakúpiť doživotnú licenciu tejto služby až na 3 zariadenia za jednorázový poplatok 4,99 eura.

Hodnotenie a alternatívy | Cerberus

Cerberus je výbornou aplikáciou s množstvom výhod. Aj napriek vyššej cene za doživotnú licenciu by sme vám ho odporučili pred všetkými ďalšími alternatívami. Tými môžu byť napríklad aplikácie Správca zariadenia od Googlu, Avast Anti-Theft alebo jednoduchý nástroj Plan B. Ak používate na zabezpečenie vášho zariadenia iný titul, napíšte nám jeho názov do komentárov pod tento článok.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
26.3.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+