MojAndroid

Seriál 50 MUST HAVE Android aplikácie sme vytvorili preto, aby sme vám priniesli informácie o najobľúbenejších aplikáciách našej redakcie. Ide o tituly, ktoré používame denne a v jednotlivých kategóriách by sme ich uprednostnili pred inými. 38. časť tohto seriálu venujeme aplikácii Cerberus. Viac si o aplikácii prečítajte nižšie.

V seriáli 50 MUST HAVE Android aplikácie sme vám predstavili už tieto tituly:

 1. Gmail                                      18.  RunKeeper                                  35. My Paid Apps
 2. Google Chrome                    19.  Dashlane                                      36. Monefy
 3. Dropbox                                20.  Sygic                                              37. Nokia Here Mapy
 4. MX Player                              21.  GSam Battery Monitor
 5. Clean Master                        22. The Weather Channel
 6. Evernote                                23. Google Keep
 7. ES File Explorer                    24. Tasker
 8. WPS Office                            25. Sunrise Calendar
 9. AirDroid                                 26. HOPIN Taxi
 10. PowerAMP                            27. CG Transit
 11. Nova Launcher                     28. Wunderlist
 12. Spotify                                    29. Timely
 13. Shazam                                  30. Smart IR Remote
 14. Feedly                                     31. QuickPic
 15. Swype                                     32. Truedialler
 16. VSCO Cam                             33. TextraSMS
 17. G Cloud Backup                   34. Google Translate

Čo je Cerberus?

Cerberus je titul, ktorý slúži ako zabezpečenie vášho Android zariadenia v prípade straty alebo krádeže. V podstate ide o principiálne veľmi jednoduchú aplikáciu s diaľkovým ovládaním vášho zariadenia. Výhodou je niekoľko spôsobov ovládania na diaľku, pričom svoje zariadenie dokážete ovládať aj v prípade, že z neho vyberú vašu SIM kartu a vypnú GPS.

cerberus-5

Ako mi pomôže Cerberus pri strate alebo krádeži Android zariadenia?

Cerberus je jedna z mála aplikácií, ktoré budete potrebovať až vtedy, keď nemáte svoje zariadenie v ruke. Priamo cez webstránku alebo pomocou SMS príkazov môžete ovládať vaše zariadenie a na diaľku lokalizovať a sledovať zariadenie, spustiť hlasný alarm a to aj v prípade, že je zariadenie v tichom režime; zmazať vnútornú pamäť telefónu alebo pamäť SD karty, skryť aplikáciu Cerberus v zozname aplikácií, zamknúť zariadenie pomocou kódu, nahrať zvukovú nahrávku pomocou mikrofónu, získať zoznam posledných odchádzajúcich a prichádzajúcich hovorov a omnoho viac.

cerberus-1

Aplikácia Cerberus funguje aj v prípade, keď zariadenie nie je pripojené k internetu, a to vďaka diaľkovému ovládaniu SMS správami. Ak bola SIM karta vymenená, funkcia SIM Checker vám umožní získať telefónne číslo novej SIM karty, aby ste mohli posielať správy s príkazmi. Odchádzajúce správy a prichádzajúce príkazy slúžiace k diaľkovému ovládania aplikácie Cerberus nebudú spúšťať žiadne upozornenia a nezobrazia sa v SMS aplikácii. Aplikácia Cerberus nezaťažuje batériu, pretože nie je spustená žiadna služba bežiaca na pozadí: tá sa spustí iba v prípade diaľkovej požiadavky a následne sa ukončí. Pre zariadenia s Android 2.3.3 a starším je dostupná aj funkcia pre diaľkové zapnutie GPS. Pre zariadenia s novším systémom je táto funkcia dostupná len na zariadeniach s rootom.

Zariadenia s rootom získavajú ďalšie funkcie

Cerberus je výborným riešením aj pre zariadenia, ktoré majú root. Na nich Cerberus neznámy nálezca či zlodej odstráni len preinštalovaním ROM. Na diaľku tiež môžete zapnúť GPS a lokalizovať vaše zariadenie. Root, ktorý sa väčšine používateľov javí ako bezpečnostná štrbina ich zariadenia, sa tak v tomto prípade javí ako výhoda.

cerberus-2 cerberus-3 cerberus-4

Koľko to stojí?

Priamo v obchode Play si môžete aplikáciu Cerberus stiahnuť bezplatne. Ide o 7-dňovú skúšobnú verziu, v ktorej si môžete otestovať všetky funkcie a nastavenia aplikácie. Ak sa vám Cerberus zapáči, tak si môžete zakúpiť doživotnú licenciu tejto služby až na 3 zariadenia za jednorázový poplatok 4,99 eura.

Hodnotenie a alternatívy | Cerberus

Cerberus je výbornou aplikáciou s množstvom výhod. Aj napriek vyššej cene za doživotnú licenciu by sme vám ho odporučili pred všetkými ďalšími alternatívami. Tými môžu byť napríklad aplikácie Správca zariadenia od Googlu, Avast Anti-Theft alebo jednoduchý nástroj Plan B. Ak používate na zabezpečenie vášho zariadenia iný titul, napíšte nám jeho názov do komentárov pod tento článok.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
26.3.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • vojtus

  Cerberus môžem len doporučiť. Prave dnes som ho využil. V praci som zabudol kde som si odlozil mobil. Cez cerberus som si nechal poslať fotku a tak som ho našiel :-)

 • Dano

  Je tomu asi týždeň čo som sa zamyslel nad tým že niečo takéto potrebujem… Nemyslím si že je niečo lepšie ako práve Cerberus,alebo som to aspoň ja nenašiel. Určite budem kľudnejší ak náhodou stratím mobil a bude tam táto apka. Šanca že ho niekedy uvidím sa zvýšila. A keď jo neuvidím aspoň ho vymažem na diaľku (ak to stihnem). Ale vraj keď máte root tak ide normálne odinštalovať pomocou apiek čo zvládajú odinštalovanie systémových aplikácií. Neviem,neskúšal som… Mimochodom existuje aj aplikácia Cerberus klient pomocou ktorej ide Cerberus na ďalšom telefóne úplne pohodlne ovládať či už cez internet alebo SMS. Aj v recenziách na Gplay píšu ako sa to dá všeliako využiť toto v podstate diaľkové ovládanie mobilu.
  Za tento tip redakciu chválim…

 • eRik

  Používam tu appku už asi 3 alebo 4 roky, som s nou nadmieru spokojny a funguje perfektne. už iba pri vymene SIM to posiela spravy o lokalizaci atd. Nehovoriac o tom ze s telefonom si na dialku mozete robit uplne všetko.

 • Ganca

  Mám otázku. Dajme tomu, že mi fón ukradol technicky nadaný zlodej. Do mobilu nahrá novú ROM s iným Kernelom než bol ten v Stock verzii. Vedel by som pomocou tejto app vypátrať mobil aj v takomto prípade? (vystopuje ho pomocou IMEI alebo ako to je vlastne?)

  • Dano

   Pokiaľ viem tak nie. Už len bežné prepálenie ROM za novú túto aplikáciu vraj vyradí… Profík sa jej ľahko zbaví,ale v rukách bežného užívateľa je táto aplikácia v bezpečí a telefón sa vám čoskoro “ozve”.

   • vojtus

    Ak mas root, tak ju môžeš dat ako systemovu app a ked sa spravi klasicke obnovenie systemu, tak appka tam ostane a funguje.

    • Dano

     Áno,toto platí. Ale keď mám root tak Cerberus jednoducho odinštalujem. Prepálenie ROM ho ale bezpečne vyradí taktiež.

     • Ganca

      Dík za vysvetlenie :)

  • Dano

   Testol som možnosti Link2SD a rootnutého telefónu – bez problémov som v aplikácii Link2SD Cerberusa zmrazil a viac si ani nepípol (zrovna tak som ho mohol aj odinštalovať…). Profík sa ho zbaví ľahko…

 • Dano

  Ešte malý test – keď bola apka zmrazená,vyradená tak som poslal príkaz cez internet na spustenie alarmu. Po čase prišlo info že zariadenie sa nepodarilo pripojiť a tento príkaz za takpovediac stratil čiže ani keď som Cerberus naštartoval príkaz sa už nevykonal. Čiže ovládanie (aspoň cez intermet) je funkčné iba keď je telefón “na príjme”…

 • Maher787

  Cerberus je super aplikácia mám ju asi rok od akcie kedy bol úplne zadarmo a prakticky som o ňom takmer nevedel až do aktualizácie na Lollipop kde neviem presne prečo neskúmal som to bližšie ale vytvorí fotku po každom nesprávnom zadaní odomikacieho kódu a teda pravidelne mi chodia fotky trebárs ráno keď sa zobudím a ešte rozospatý netrafím na prvý krát vzor. Inak dúfam že super aplikácia a nikdy ju nebudem musieť reálne použiť. Ale predsa len jednu vec vytknem teraz je to síce výhoda lebo minimálne raz za týždeň mi príde fotka ale keď nie je zapnutý WIFI ani dáta a v prípdae vytvorenia tejto fotky by si mohol zapnúť práve wifi alebo dáta podla dostupnosti a tak poslať foto lebo inak sa môže stať že sa neodošle vôbec

  • harweyko

   v nastaveniach sa da prepnut aby fotil az po 2-3 nespravne zadanych pokusoch, len sa treba pohrabat v tom ;)

   • Maher787

    V nastaveniach je na to rovno upozornenie ze pri tejto verzii androidu robí fotku po každom nesprávnom zadani kódu/vzoru a je tam odkaz na google kde je popis chyby. Inak to bola prvá vec čo som kontroloval a po kolkom pokuse má vyfoti

 • xD

  pozrite aj AndroidLost

+