MojAndroid

Seriál 50 MUST HAVE Android aplikácie sme vytvorili preto, aby sme vám priniesli informácie o najobľúbenejších aplikáciách našej redakcie. Ide o tituly, ktoré používame denne a v jednotlivých kategóriách by sme ich uprednostnili pred inými. 36. časť tohto seriálu venujeme aplikácii Monefy. Viac si o aplikácii prečítajte nižšie.

V seriáli 50 MUST HAVE Android aplikácie sme vám predstavili už tieto tituly:

 1. Gmail                                      18.  RunKeeper                                  35. My Paid Apps
 2. Google Chrome                    19.  Dashlane
 3. Dropbox                                20.  Sygic
 4. MX Player                              21.  GSam Battery Monitor
 5. Clean Master                        22. The Weather Channel
 6. Evernote                                23. Google Keep
 7. ES File Explorer                    24. Tasker
 8. WPS Office                            25. Sunrise Calendar
 9. AirDroid                                 26. HOPIN Taxi
 10. PowerAMP                            27. CG Transit
 11. Nova Launcher                     28. Wunderlist
 12. Spotify                                    29. Timely
 13. Shazam                                  30. Smart IR Remote
 14. Feedly                                     31. QuickPic
 15. Swype                                     32. Truedialler
 16. VSCO Cam                             33. TextraSMS
 17. G Cloud Backup                  34. Google Translate

Čo je Monefy?

Aplikácia s názvom Monefy slúži na sledovanie vašich financií. Môžete v nej jednoducho sledovať úroveň vášho účtu, pomer príjmov a výdavkov a samozrejme si jednotlivé pohyby peňazí priraďovať do rôznych kategórií. Celé prostredie aplikácie je veľmi jednoduché a rozdelené podľa farieb, takže sa vo svojich financiách môžete rýchlo orientovať.

Základné funkcie

Domáca obrazovka aplikácie zobrazuje aktuálny stav vášho účtu v okrúhlom ukazovateli. V jeho okolí sa nachádzajú ikony pre rôzne typy výdavkov. Kliknutím na ne môžete pridať výdavok do danej kategórie. Aplikácia vám následne zobrazí denné výdavky a prehľadne vám v percentách ukáže aj to, na čo ste svoje peniaze minuli. V dolnej časti obrazovky si zas pomocou veľkých tlačidiel “+” a “-” môžete rýchlo zapísať výdavky či príjmy z daného obdobia.

monefy-2 monefy-5

Pomocou menu v ľavom hornom rohu môžete spravovať svoje kontá (áno, v aplikácii môžete mať napríklad súkromný i firemný účet), prípadne si pozrieť prehľad financií za deň, týždeň, mesiac alebo rok. Pomocou tlačidla “Choose date” môžete skočiť priamo na deň, ktorý potrebujete. Tri bodky prezentujúce nastavenia (v pravom hornom rohu) vám zas umožnia meniť kategórie výdavkov, nastaviť jednotlivé účty, pridať platobnú kartu či iný spôsob platby; prípadne otvoriť nastavenia aplikácie. Tam si môžete zmeniť jazyk, menu, pridať heslo pre aplikáciu či zmeniť ďalšie základné prvky.

Platená verzia Monefy Pro

Ak sa vám aplikácia v bezplatnej verzii páči, môžete si zakúpiť jej PRO verziu. Tá v obchode Play stojí iba 1,79 EUR a ponúka prostredie bez reklám a niekoľko menších výhod, ktoré v bezplatnej verzii aplikácie nenájdete – napríklad veľký widget na vašu plochu. Ak to so správou vašich financií myslíte vážne, platenú verziu tohto titulu rozhodne oceníte.

monefy-6 monefy-1

Widgety a iné výhody

Aplikácia Monefy má výhodu aj v tom, že ponúka widgety na plochu. Buďto si môžete na domácu obrazovku umiestniť jednoduchý widget ponúkajúci zobrazenie zostatku a jednoduchých vstupov pre príjmy a výdavky, alebo si (po zakúpení platenej verzie aplikácie) môžete na plochu umiestniť veľký widget zobrazujúci aj jednotlivé kategórie pre pohyb financií. Aplikáciu Monefy chválime aj za drobnosti ako možnosť nastavenia časového zámku, ochranu heslom či synchronizáciu s Dropboxom, vďaka ktorej neprídete o informácie o vašom finančnom zostatku ani vtedy, keď prídete o svoje mobilné zariadenie.

monefy-3 monefy-4

Hodnotenie a alternatívy

Aplikácia Monefy nie je najlepšou v obchode Play a my si to uvedomujeme. Po dlhodobom testovaní sa nám ale javí ako veľmi praktická a jednoduchá, čo pri aplikáciách tohto typu používatelia vyhľadávajú. Chýbala nám však napríklad slovenčina, či možnosť priameho prepojenia s platobnou kartou, ktorú Monefy dokáže momentálne registrovať len ako spôsob platby a nedokáže interaktívne získavať informácie o pohyboch na danom účte. Za najlepšiu alternatívu k tejto aplikácii považujeme tituly Expensify, či domáci titul MyMonKey.

Verzia: 1.8.6
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.8.6
Aktuálna cena: Zdarma

Verzia: 1.8.6
Aktuálna cena: 2,50 €
Verzia: 1.8.6
Aktuálna cena: 2,50 €

12.3.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+